Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 10k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Na początek — to jeszcze sprzed opuszczenia szlabanu. A po drugie to nie dla mnie, to prezent.

 

Kilka miesięcy temu moja żona dostała od znajomej Japonki tani długopis z imitacją techniki maki-e. Ot, nadruk na czarnym plastiku. Nigdy wcześniej nie spotkała sie z tą sztuka zdobienia. Wyjaśniłem jej, jak to dobry mąż, o co chodzi i nawet spędziła godzinę na buszowaniu po sieci i oglądaniu stosownych przykładów. Oczywiście czterocyfrowe ceny za pióra wywołaly jej słuszne i jak najbardziej święte oburzenie.

Ostatnio też zaczęła używać swojego starego  białego Pelikana (wspominałem o tym) do podpisywania Bardzo Ważnych Dokumentów. Zobowiązałem sięj zdobyć stosowny futerał, który musiał spotkać się z jej wcześniejszą aprobatą, na owe pióro i wyżej wspomniany długopis.

 

Ponieważ zbliżają sie jej urodziny — już za miesiąc — pomyślałem o piórze w japońskie wzory, coś, co nie zujnowałoby mnie i w konsekwencji jej i naszych spadkobierców; ot taki najprostszy maki-e hira pilot. Zamówiłem odpowiednio wcześniej, ponieważ nie lubię dopłacać do rządowej kasy, a strząśnięcie cła zwykle zabiera przynajmniej miesiąc. Mam sposoby, ale tutejsi celnicy, z niechęci to takich jak ja, przeciągają proces poza granice przyzwoitości.

 

Na szczęście sprzedawca zadeklarował wartośc przesyłki na 15 zielonych, wobec czego w rekordowym czasie jednego tygodnia pióro dotarło do mnie z Japonii.

 

Oto on, Pilot maki-e hira, kwiaty śliwy! Spodoba jej się czy nie — prezent to prezent. Obawiam się tylko, że pióro może wydać sie jej za duże, chociaż jest bardzo lekkie. Trudno, nikt nie obiecywał, że los obdarowywanego ma być łatwy.

 

Pilot%20Maki-e.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tsyrawe - w sumie chętnie poznałbym Twój sposób na cło. Wiem, że może być nieprzekładalny na Polskę, ale spróbować warto :) Jestem na etapie zamawiania pióra, które doprowadzi mnie do bankructwa (przesadzam, ale tak jest zabawniej; lubię sobie czasem ponarzekać). Nadawca nie zgodził się na zaniżenie ceny pióra ani an jego wysłanie jako gift. Pióro będzie leciało z Kanady, koszt ubezpieczonej wysyłki będzie astronomiczny, po jego dodaniu do ceny pióra, zrobi się okrągła suma. Kiedy jeszcze doliczą mi do niej cło i Vat, zrobi mi się przykro :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@visvamitra — jeśli znajdziesz kogoś, kto może sprowadzać zakupy bez cła i VAT-u, np. dyplomatę, to chyba jedynie wtedy. W twoim przypadku możesz sprobować dostarczyć pióro najpierw do kogoś znajomego w Kanadzie, który prześle dalej z nowa zadeklarowaną wartością. A jeśli nawet wyjmie pióro i zamoczy w atramencie, to już możnaby je uznać za używane i tańsze. Nie możesz zrezygnować z ubezpieczenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś kupiłem Sailora HighAce Neo. Naszło mnie na cienką kreskę do notatek na wydrukach  w pracy.

 

A tydzień temu Pilot MR Lizard.

 

Kurka, to już 7-my japończyk. Właścnie zdałem sobie sprawę, że mam same japońskie i niemieckie pióra. Nuda...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sheaffer sagaris, nie prelude ;)

 

Zatem sprzedający i kupujący wykazali się "wiedzą"  :D

 

Ale i tak fajnie pisze  :)

 

https://picasaweb.google.com/117973534458728878799/Pulpit?authkey=Gv1sRgCPG2mpmzzNT0QA#5990221706744105698

 

 

P.S. @Rittel jak znów nie zadziała to ja jestem jakiś przygłupi - zaznaczam, że nie ma konieczności potwierdzania publicznie tego faktu  :)

 

Nie działa  :(

Kiedy próbuje dodać posta pojawia się różowa ramka i tekst Nie możesz użyć grafiki o takim rozszerzeniu na tym forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...