Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 10k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Stokrotne dzięki za zdjęcia rbicie, teraz dokładnie widzę co trapi stalówkę mojego Pelikana.

pi%25C3%25B3ra_00004.jpg

vs.

sMVweJN.jpg

Ktoś wesoło pozbawił go połowy kulki :|

w sumie to moja nie jest najgorsza, tyle że drapie przez dużą szczelinę i zwichrowane skrzydełka.

 

patrzę na te wasze foty i mam durnowate skojarzenia........

Ja czekam na Eksperta zielony marmurek.

zapraszamy do działu ćpuny, zboczeńcy i coś tam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super zdjęcia - rbit9n, czy mógłbyś zdradzić, czym je zrobiłeś?

e tam, takie szybkie pstryki z ręki podczas odgrzewania zupy.

robiłem panasoniksem fz-30 ustawionym na 400ASA/27°DIN, balans auto, obiektyw panasoniksa ustawiony na maksymalną ogniskową tj. 88,8mm co jest ekwiwalentem 420mm dla małego obrazka. na obiektyw jako soczewka makro był założony odwrotnie (tj. obiektywy odwrócone do siebie były przednimi soczewkami) zuiko 1,7/50. panasoniks był przymknięty do f/5,6, zuiko był na pełnym otworze.

 

obiektywy były połączone jak na poniższym obrazku:

MacroPlusRetrolens.jpg

 

plus takiego rozwiązania to wielkie powiększenie niewielkim kosztem, minus to aberracje chromatyczne. ale ogólnie ujdzie w tłoku.

 

aha, ogniskowa na panasoniksie na maksa, żeby nie było winiety od zuiko. w przypadku zdjęć zlatki hero 616 przekręciłem niechcący pierścień transfokacji i stąd winietka.

Edytowano przez rbit9n
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos Sailora, wczoraj dotarł do mnie Sailor 1911 Large (oczywiście czarny ze złoceniami) i od razu stał się moim ulubionym piórem. Jest to zamknięcie mojej maleńkiej kolekcji Japońskich współczesnych piór. Od razu podpasowała mi jego stalówka, grubość linii, przepływ, gładkość, bardzo mi odpowiadają.

Tym razem niestety nie udało się uniknąć opłat celnych no i co gorsza VAT-u. :cry:

 

Jeżeli bylibyście zainteresowani to jak wygospodaruję trochę czasu, może zrobię małe foto-porównanie moich japońskich średniaków.

 

PS.

Na ImageShack skończyły się czasy darmowego uploud-u. Znacie jakiś poręczny, niezawodny serwis do wrzucania, celem pokazania, fotek?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dziś przyjechał stalowy Parker Sonnet CT, z fajną wzorzastą stalówką

prBzgme.jpg?1
 

Co mnie miło zaskoczyło, na pierścieniu skuwki widnieje duży, ładny napis "France". Zastanawia mnie tylko data produkcji - wybite jest U, które odpowiada zarówno rokowi 2001 jak i 2011. Mogę obstawiać bardziej na 2001, skoro jest produkcji francuskiej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie niekoniecznie, kropki były jeśli pojawiała się też litera kwartału, tutaj jest samo U
Wie ktoś może czy można wyjąć w Sonnecie ozdobne zakończenie skuwki, to oczko w otworze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...