Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

A tak, teraz widzę że jeden ma ring na końcu korpusu, a drugi nie ma. Oraz pierwszemu brakuje imprintu na szerokim pierścieniu skuwki... A co do stalówek to starsza nie jest złota, tak? (przypomina mi się taka zabawa z ostatnich stron gazet: znajdź dziesięć szczegółów, jakimi różnią się dwa obrazki ;))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witanko :)

Upolowałem dzisiaj takie cuś: http://pokazywarka.pl/933bhv/#zdjecie10378699

Czy ktoś z jaśnie państwa widział kiedy takie cuda? i tak na serio, czy to jakiś zwykły chinol, czy może pióro rodzimej produkcji?

Przeszukałem forum pod kątem "uniwersal" jak i "hurricane" ale cisza jak makiem zasiał.

 

Pióro produkowane w USA w okolicach i po latach 50-tych, do kiedy nie mam pojęcia. Miałem podobne tylko że zielone i z normalną stalówką (otwartą) na stalówce jest napisane "warranted wing flow USA"? Nie mówi to nam nic o tym konkretnym producencie/producentach piór bo to były dosyć popularne stalówki - taka masówka. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszło w recenzjach.

 

Graciasss...

Tack...

Grazie...

Thank You….

Danke...

Merci...

Köszönöm...

Děkuji...

Obrigado...

Dankon...

Kiitos...

Tak...

 

i mógłbym tak więcej… 

 

dzięki serdeczne… przeczytałem… pomocne w mych poszukiwaniach flexowego grala...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

De nada.

Wczoraj wieczorem zamówiłem dzikim sprintem u Grega Minuskina pióro nieznane mi, ale po porządnie fleksujące. Greg je serwisował i to już powinno być uspokajającą gwarancją. U Grega trzeba wykazać się refleksem i szczęściem. Wrzuca on znienacka pióro do sprzedaży i zwykle znika ono w ciągu minut. Kto pierwszy ten lepszy.

Poprawił mi się humor zepsuty przegapioną okazją w elektronicznej zatoce. Obserwowałem pięknego Bexleya. Z przebiegu aukcji wiedziałem, że pójdzie za śmiesznie niską kasę, ale czekałem do ostatniej chwili. Jeszcze raz udowodniłem sobie, że nie można przygotowywać kolacji i jednocześnie uczestniczyć w grach na zatoce. Spóźniłem się o sekundy. Pióro, prawie nieużywane kupiono za jedną czwartą wartości nowego.

Nie chciałem iść spać w złym humorze i z podwyższonym ciśnieniem, dlatego zaczaiłem się u Minuskina. Sprawdzałem jego blog co 5 minut, et voilá, już po dwóch godzinach miałem trafienie. Przyda się drugi przyzwoity fleks.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już parę dni temu wspomniałem, kupiłem następnego Pelikana.

e50232799ec4674b.jpg

Poniżej mojego najnowszego nabytku leży Pelikan M250.

e756c54a4a3803b9.jpg

Mały konkurs.

Jaki to Pelikan?

Pierwsza poprawna odpowiedź będzie nagrodzona niespodzianką.

zdrówka

Edytowano przez konis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszedł taki zdezelowany Pelikan 100. Skuwka ewidentnie została przycięta przy ringach(ciekawe po co). Pióro dużo nie kosztowało i kupiłam je z czystej ciekawości oraz dlatego, że mi się przyśniło. Zaskoczeniem jest stalówka, która pisze jak marzenie i ma pięknego flexa, mimo połamanego spływaka (na tę stalówkę właśnie liczyłam)

http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/gallery/image/534-p1070704/

Czy moglibyście mi pomóc datować to pióro? Na szczycie skuwki można się dopatrzeć pelikana z czterema pisklakami. A stalówka wygląda tak:

http://www.aukcjoner.pl/gallery/015855234-.html#I10

Edit: chyba jednak są dwa pisklaki...

Edytowano przez aoirghe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to był stary M600 Burgundy to byłoby za proste a pióro byłoby większe, prawda?

 

Gdybym wiedział że stalówka tego M100 jest taka fajna to poszłoby trochę drożej :P Wykroczyło bodaj 7zł ponad mój limit :)

Edytowano przez Rittel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...