Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 10,1k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

A to ciekawe - ja mam Jinhao 99 w czarnej wersji i mój w ogóle nie toleruje atramentów Pelikana. No nie lubi i już - pisze sucho, przerywa. Za to na Hero Blue i Parkerze Quink pisze gładko i płynnie. Ostatnio zalałem go Watermanem brązowym i też jest nieźle.

;) kapryśność współczesnych budżetowych piór azjatyckich potwierdzona na tym forum nie raz ;) 

Dziś podjęłam próbę mazania opisanymi wcześniej piórkami i zachowują się grzecznie. Jinhao 99 najprzykładiej. Choć kilka dni nie używany wystartował miękko z miejsca. Inne potrzebowały nieco dłużedo pasa startowego :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu dostałem. Nie było  mnie, prawda, przez jakiś czas, więc czekał na poczcie. Pierwszą Kawuskę przespałem, druga, a właściwie drugie, bo dwie, ciekawsze ze zlatkami poszybowały ponad wyznaczony przez rozum (?) limit. Pozostal tylko Faworyt.

 

Trochę dlatego, że mógłby takim pisac mój dziadek w młodości. Kto wie. Ale nie tym, ten nieużywany, wygląda tak świeżo, jakby wyprodukowany zaledwie wczoraj; co też biorę pod uwagę. Ileż to roboty wyprodukować teraz przedwojenne pióro?

 

Nie jestem kolekcjonerem i uważam, że pióra są po to by nimi pisać, ale tego jeszcze nie zatankowałem i pewnie długo nie zaleję. Niech poczeka. Stalówka, miekka, fleksująca bez wysiłku. Bez ziarna; ot z zagiętym czubkiem dla lepszego poslizgu.

 

Faworyt-1.jpg

Faworyt-2.jpg

Faworyt-3.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO a do mnie doleciały dziś aż 2 piórka :) 

1. Hero 1000 - już zalany czarnym "Hero" - i jest bardzo ok.

no i nr:

2. Montblanc 22 :) - niestety, spełnił się mój najczarniejszy sen - uzależniłem się od MB....

 

Więcej info i może jakieś foto po solidnej kąpieli dwudziestkidwójki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu dostałem. Nie było  mnie, prawda, przez jakiś czas, więc czekał na poczcie. Pierwszą Kawuskę przespałem, druga, a właściwie drugie, bo dwie, ciekawsze ze zlatkami poszybowały ponad wyznaczony przez rozum (?) limit. Pozostal tylko Faworyt.

 

Trochę dlatego, że mógłby takim pisac mój dziadek w młodości. Kto wie. Ale nie tym, ten nieużywany, wygląda tak świeżo, jakby wyprodukowany zaledwie wczoraj; co też biorę pod uwagę. Ileż to roboty wyprodukować teraz przedwojenne pióro?

 

Nie jestem kolekcjonerem i uważam, że pióra są po to by nimi pisać, ale tego jeszcze nie zatankowałem i pewnie długo nie zaleję. Niech poczeka. Stalówka, miekka, fleksująca bez wysiłku. Bez ziarna; ot z zagiętym czubkiem dla lepszego poslizgu.

 

Faworyt-1.jpg

Faworyt-2.jpg

Faworyt-3.jpg

mogliby i teraz takie pióra robić, na przykład pod Przemyślem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś zaszalałam, wydałam całe 5,80zł i kupiłam dwa Herb 330, jedno dla mnie (bo czemu nie, kolekcja bez tego pióra byłaby nic nie warta, a mojego jakoś znaleźć nie mogę, chociaż teraz jak kupiłam nowe to może gdzieś wypłynie) a drugi dla koleżanki, w ramach wspomnień, bo kto kilkanaście lat temu nie miał pióra Herb? Moje już zatankowane czarnym Hero, ruszyło od razu, pisze gładko, lekko przy tym szumiąc. Tyle radości za takie grosze. Żyć nie umierać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem chyba w poniedziałek dzisiaj już jest u mnie, wylicytowałem za 20,50 więc chyba w miare :D Piorko lekkie i małe,dosyć flexująca stalowka Parner 400e F, firmy nie moge nigdzie znaleść moze ktoś coś więcej wie o tym piórze?yjch.jpgvuuj.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) super się prezentuje, jedynie sekcja lubi zbierać odciski palców.

 

Skąd ja to znam... :) Ale i tak lubię metalowe sekcje, właściwie nie wiem za co.

 

Wszyscy kupują eleganckie, w stonowanych kolorach pióra... A ja? :D

 

Kolorowy nie znaczy gorszy. :roflmho:

la-6606.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...