Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 10,1k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dzisiaj dotarł Sheafferek nówka sztuka nieśmigany w mat-granacie, no kurcze chce takiego dla siebie....super się prezentuje, jedynie sekcja lubi zbierać odciski palców.

Lepki daj znać jak się sprawuje ta Seteczka, ja zaczynam się wahać między Gift 100 a VFM. Może jak dobrze pójdzie i znajdę sponsora to będą oba! Ale narazie muszę jeszcze poczekać....

 

Zero czadowe to pióro!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepki daj znać jak się sprawuje ta Seteczka, ja zaczynam się wahać między Gift 100 a VFM. Może jak dobrze pójdzie i znajdę sponsora to będą oba! Ale narazie muszę jeszcze poczekać....

 

Zero czadowe to pióro!

Niestety nie będzie mi dane bo jam był tylko pośrednikiem i doradcą w zakupie. Jutro trafi do właścicielki, ale tak po zmacaniu, oblukaniu to sprawia dużo lepsze wrażenie niż VFM którego kiedyś miałem. Porównałbym jakość wykonania bardziej do Prelude. Gift 100 jest tylko bardziej elegancki od Prelude,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przegralem aukcję i nieudało mi się nbyć Sheaffera Snorkela Valianta... ;/

 

Musiałem sobie jakoś zrekompensować niepowodzenie i dzisiaj zakupiłem Watermana Concorde ze szczotkowanego metalu ze złotą stalówką ;]

Jak przesyłka dojdzie, umieszczę kilka zdjęć ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś przygarnąłem dzięki uprzejmości jednego krakowskiego sklepu coś takiego...

 

lPrgyOB.jpg

 

czyli...

Sheaffer Legacy Heritage czarno srebrno złote

 

z F-eczką,...

 

 

a wachałem się czy czasem pelikana M800 nie byłoby lepiej wziąć... :hmm1: 

Edytowano przez Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie pochwale moim nabytkiem, moja perelka Parker 51 cocoa  :wub:

Pozwole sobie na zamieszczenie zdjec z aukcji, poniewaz nie mam az takiego talentu do robienia zdjec i mogloby nie wygladac tak efetkownie  -_-

 

Moj wymarzony, wyczekany... 

 

719085302_o.jpg

 

719085293_o.jpg

 

719085284_o.jpg

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie pochwale moim nabytkiem, moja perelka Parker 51 cocoa  :wub:

Pozwole sobie na zamieszczenie zdjec z aukcji, poniewaz nie mam az takiego talentu do robienia zdjec i mogloby nie wygladac tak efetkownie  -_-

 

Moj wymarzony, wyczekany... 

 

719085302_o.jpg

 

719085293_o.jpg

 

719085284_o.jpg

Cacany :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje :) 

tsyrawe jak tylko znajde jak Wam ladnie to opisac, poniewaz nie jestem na takim poziomie wiedzy jak Wy dopisze, napewno :) Na chwile obecna co do koloru, o ile Pan od ktorego kupilam, nie wprowadzil mnie w blad - bylo tego modelu pare wersji kolorystycznych, wyslal mi zdjecia swojej 'kolekcji' mial 4 badz 5 (musze sprawdzic historie rozmow), co do rocznika - szukalam 'podobnych' wiekszosc byla z 1948, tutaj na prawde - napisze jak sie upewnie, co do dlugosci i tych wszystkich oznaczen :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje :) 

tsyrawe jak tylko znajde jak Wam ladnie to opisac, poniewaz nie jestem na takim poziomie wiedzy jak Wy dopisze, napewno :) Na chwile obecna co do koloru, o ile Pan od ktorego kupilam, nie wprowadzil mnie w blad - bylo tego modelu pare wersji kolorystycznych, wyslal mi zdjecia swojej 'kolekcji' mial 4 badz 5 (musze sprawdzic historie rozmow), co do rocznika - szukalam 'podobnych' wiekszosc byla z 1948, tutaj na prawde - napisze jak sie upewnie, co do dlugosci i tych wszystkich oznaczen :) 

edit.

 

tsyrawe znalazlam Twojego Parkera i na twoim jest adnotacja made in England, na moim jest :

*Made i U.S.A,  

* model byl produkowany w - 8 jak sie okazalo kolorkach,

*na stalowce u mnie nie ma roku produkcji, znalazlam tam ponownie napis Made in U,S,A i jeszcze jeden ale hmm nie potrafie odczytac (wzrok nie ten), stalowka 14k,

* na piorze pod korpusikiem adnotacja o pompowaniu, uzywaniu atramentu Parkera, i The Parker Pen Company, Made in U.S.A.

* Rok produkcji piora - znalazlam (poki co) tylko info ze produkowane byly w latach 1948-1969.

* długosc, 13.7cm   :P 

Edytowano przez foxy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mówilem? 100% identyczny. Z wyjątkiem koloru, rocznika i paru jeszcze szczegółów.

 

Rok wyjdzie dopiero po wyjęciu stalówki. Rocznik 48 od środka możesz sobie zobaczyć na YouTube — wpisz "grandmia pens parker 51". Inne info na www.parkerpens.net.

 

O widzę, że Konis tymczasem tez zalinkował.

Edytowano przez tsyrawe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.parkerpens.net/parker51.html

Zajrzy tu @adamon, to wszystko Wam wyłuszczy. :)

zdrówka

I ta strone rozwniez odwiedzilam wczesniej, przy poszukiwaniu informacji ;P

 

A nie mówilem? 100% identyczny. Z wyjątkiem koloru, rocznika i paru jeszcze szczegółów.

 

Rok wyjdzie dopiero po wyjęciu stalówki. Rocznik 48 od środka możesz sobie zobaczyć na YouTube — wpisz "grandmia pens parker 51". Inne info na www.parkerpens.net.

 

O widzę, że Konis tymczasem tez zalinkował.

To jeszcze sprawdze, wlasnie nie bylo roku nabitego jak w przypadku Twojego piora. Cos bylo po lewej stronie, ale za drobny druczek zebym bez powiekszenia mogla odczytac:(Odczytalam napis made i USA, zajme sie tym drobniakiem pozniej.

Stronki ktore podaliscie zostaly juz przeze mnie przejechane :) Szukam dalej - albo czegos nie widze.. Tak czy siak dziekuje ^^

Wujek Google nie ma przede mna tajemnic - jeszcze dzis postaram sie dla pewnosci uzyskac szczegoly szczegolow jezeli trzeba :)

Edytowano przez foxy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...