Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

signal-2024-05-21-151006_002_r.thumb.jpg.5c1338bca02e0871d81d7c9747d01968.jpg

Przedstawiać chyba nie trzeba, ale żeby wyszukiwarka łapała: Pilot MR Animal Collection - krokodylek. Pierwsze wrażenie - baaardzo udany zakup: jakość wykonania bez zarzutu, zwłaszcza za takie (czyli żadne) pieniądze, jakość/komfort pisania też bez zarzutu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nie przeszkadza ten uskok sekcji?

34 minuty temu, rodia77 napisał:

...Pilot MR Animal Collection - krokodylek. Pierwsze wrażenie - baaardzo udany zakup: jakość wykonania bez zarzutu, zwłaszcza za takie (czyli żadne) pieniądze, jakość/komfort pisania też bez zarzutu.

Też kupiłem te pióra, nie z myślą o sobie, ale nie omieszkałem wypróbować. Wykonanie wzorowe, stalówka, pisanie na starcie rewelacja, ale ten uskok😡, ja nie potrafię się dopasować, a Dziewczynom nie przeszkadza👍😀.

https://www.piorawieczneforum.pl/topic/51-jakie-pióro-dzisiaj-kupiłeś/?do=findComment&comment=200948

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, Klerk said:

Nie przeszkadza ten uskok sekcji?

Też kupiłem te pióra, nie z myślą o sobie, ale nie omieszkałem wypróbować. Wykonanie wzorowe, stalówka, pisanie na starcie rewelacja, ale ten uskok😡, ja nie potrafię się dopasować, a Dziewczynom nie przeszkadza👍😀.

https://www.piorawieczneforum.pl/topic/51-jakie-pióro-dzisiaj-kupiłeś/?do=findComment&comment=200948

 

Jak na razie, ani trochę. Wiedziałem o tym wcześniej z recenzji, ale teraz, kiedy się przymierzyłem, zupełnie nie zwróciłem uwagi. Wygoda wyjdzie w praniu przy dłuższych sesjach pisania, ale nie spodziewam się jakichś dramatycznych zmian w odczuciach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot MR, też wystraszyłem się tego uskoku ale zaletą tego pióra jest sekcja, jej długość, wystarczająca by ten uskok w ogóle nie przeszkadzał no chyba że ktoś trzyma wysoko pióro akurat na wysokości tego uskoku. Fajne jest to w tym modelu że pasują standardowe naboje oczywiście mając na myśli Europejską dystrybucję. W Kanadzie naciąłem się kupując niby to samo tylko pod nazwą Metropolitan, w nim pasują tylko naboje Pilota. To tak gwoli przypomnienia bo temat raczej znany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, filifionka napisał:

Wyczyszczenie bedzie problemem.

Wyjmij nabój i wrzuć sekcję ze stalówką na godzinkę do ciepłej wody. Potem 2 minutki ciepły prysznic od strony naboju, ciśnienie ile tylko prysznic da radę, szybkie suszenie, tankowanie i... samo ożyje. Nic mu tak nie pomoże, jak woda i atrament. No chyba, że jest zamurowane, to wtedy nie ruszy :( 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, zmija napisał:

Wyjmij nabój i wrzuć sekcję ze stalówką na godzinkę do ciepłej wody. Potem 2 minutki ciepły prysznic od strony naboju, ciśnienie ile tylko prysznic da radę, szybkie suszenie, tankowanie i... samo ożyje. Nic mu tak nie pomoże, jak woda i atrament. No chyba, że jest zamurowane, to wtedy nie ruszy :( 

Obadam. Potencjalnie moze byc w pudelku wiecej niz 5 lat. Po takim czasie roznie bywa.

Najgorsze, ze tu chyba te stare konwertery powinny byc albo dlugie naboje. Ten konwerter w zestawie z phileasem powinien pasowac, ale boje sie go ruszyc. Tyle lat ma, kto wie, czy sie nie rozsypie. :mellow:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, peterek_primosz napisał:

filifionka stare pióro?

Stare. Nie dosc, ze model jeszcze przed 2000 produkowany, to jako wisienka na torcie potencjalnie 5 lub wiecej lat moglo lezec i zasychac w ogole nie uzywane. I na pewno nie czyszczone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@filifionka - czasem znajduję jeszcze moje pióra Hero z czasów podstawówki, co już minimum 30 lat przeleżały poklejone atramentem. Najczęściej mają woreczki atramentowe uszkodzone (skrystalizowane, zlepione ścianki, czy całkiem popękane, urwane itp.), ale każde dosłownie dało się wypłukać bez problemów i rusza do pracy. Tylko wrzucić do wody i poczekać. Nie wymiękaj :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie dobrze 🙂

Ostatnio znajomym odratowałem Parkery Vector i Hero, które leżały w szufladzie od wielu lat zapchane zaschniętym atramentem. Moczenie (ciepła woda z kroplą delikatnego płynu do naczyń), przepłukanie (kranówką), a jakieś ostatki jeszcze myjką ultradźwiękową się udało wygonić i teraz piszą sprawnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również ostatnio wylądował Pilot MR w rozmiarze M. Nie mam zastrzeżeń do niego żadnych. Bardzo dobrze sprawuje się do codziennego pisania w biurze.

Tak naprawdę kupione przy okazji zmiany atramentu. Szukałem jakiegoś "efektownego niebieskiego" i padło na Edelstein Golden Lapis.

20240523_094407.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za brak odzewu ale nie było czasu. Mam już zdjęcia także proszę bardzo, Golden Lapis w całej swojej okazałości. 

Jak widać, pokrycie drobinkami złotego brokatu zależy od jego "ułożenia" w konwerterze.

20240525-094457.jpg
20240525-094532.jpg
20240525-094553.jpg
20240525-094604.jpg
20240525-094648.jpg
20240525-094721.jpg
20240525-094752.jpg
 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atrament z drobinkami do Pilota to tak odważnie i ryzykownie. Zwróć uwagę na nietypową budowę stalówki, spływak, części zamiennych brak. Wypłucz pióro puki czas😉

Takie atramenty błyszczą złotem🤩 dopiero od mokre B, albo flex, ale pisanie fleksem może okazać się kosztowne bo "wypija" naboja na 2-3 strony A4😲.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest pióro robocze, jeśli się podda to wjedzie kolejne.

Nie płukane było od tygodnia i nie widzę jeszcze problemów. 

Błyszczy i od F, przy B pewnie o niebo lepiej ale i tak najlepiej błyszczy po wytarciu przy napełnianiu 😂

Atramentu używam tylko do podpisywania dokumentów i mam nadzieję, że starczy do końca roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, peterek_primosz napisał:

Błyszczy, błyszczy, nie potrzebna gruba krecha, na fotce widzę jak błyszczy...nie przesadzajcie ludzie! 

Cienka krecha się zapcha... ba, nawet twsbi z B się poddało u mnie przy tym atramencie, a coś tam jednak o drobinkowych wiem i mam sposoby, żeby je ograć w piórze. Golden lapis nie jest tak grzeczny, jak beryl :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.05.2024 o 11:11, Klerk napisał:

Atrament z drobinkami do Pilota to tak odważnie i ryzykownie. Zwróć uwagę na nietypową budowę stalówki, spływak, części zamiennych brak. Wypłucz pióro puki czas😉

Tu się akurat nie ma co przejmować, te spływaki są jednymi z najłatwiejszych do wyjęcia i porządnego wyczyszczenia, a gdyby jakimś cudem coś się wydarzyło to zawsze można poświęcić Plumixa za 30 zł jako dawcę części :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...