Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 10k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ciepło się robi. Trzeba czasem wstać od papierów i iść się przewietrzyć. Na przykład na bazarek na drugim końcu miasta...

 

"The ERIC Pen". Jak widać: bezpieczny zakraplacz, RMHR, 18 CT stalówka z firmowym stemplem, klips zdejmowalny, bez napisów. Internet podpowiada, że angielskie.

TheERICPen.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciepło się robi. Trzeba czasem wstać od papierów i iść się przewietrzyć. Na przykład na bazarek na drugim końcu miasta...

 

"The ERIC Pen". Jak widać: bezpieczny zakraplacz, RMHR, 18 CT stalówka z firmowym stemplem, klips zdejmowalny, bez napisów. Internet podpowiada, że angielskie.

 

Podobny do mojego nonejma, chociaż u mnie stalówka stalowa. Ten wygląda na starszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"FABN ANGLAISE" na stalówce. :D

To oznacza po francusku "fabrication anglaise" czyli "produkcja angielska"...

Należy więc domniemywać, że to piórko było produkcji angielskiej i było sprzedawane we Francji, lub na rynek francuski...

Edytowano przez MarcinEck
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja ustrzeliłem (stojąc w oknie składu książek) klasyka, to jest bordowego parkera 51 ze zlatką F.

jak przyjdzie, zrobię sobie porównanie hero 616 ('72) kontra parker 51 (~'50).

Czekam ;)  

 

 

A dotarl calkiem niedawno Faber Castell Basic, jak kolezanka Ann wspomniala w drodze informacji 'tylko nie blyszczace', i jest wersja leather.

Jestem zaskoczona, jest swietne  :thumbup:  I nawet m-ka sie bardzo dobrze pisze, a myslam, ze wierna bede f-kom dozywotnio ^_^ 

Edytowano przez foxy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FC Basic to prawdziwy arystokrata :)

Jezylam sie wczesniej na stalowki inne niz jak w Parkerze 51, chinczykach... Faber zrobil rewolte, inaczej zaniechal jezenia sie   :) 

Oj z ta arystokracja trafiles, mój Niemałż zarekwirował pudełeczko 'wyjsciowe' i FC teraz traktowany lepiej niz moj dotychczasowy skromny zbior. 

Edytowano przez foxy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oznacza po francusku "fabrication anglaise" czyli "produkcja angielska"...

Należy więc domniemywać, że to piórko było produkcji angielskiej i było sprzedawane we Francji, lub na rynek francuski...

Dokładnie tak. Zwłaszcza, że stalówka ma "wyższą" próbę. Typowy Anglik miałby normalne 14K, bo tańsze.

Pogapiłem się trochę na zdjęcia podobnych RMHR - wygląda na "klona" jakiegoś Watermana. Bardzo przypomina to i to. Oraz to i to.

Zupełnie, jakby ktoś się bawił w produkcję OEM dla mniejszych firm. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...