Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 10k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Z Mabie Todd jest tak, że inna było numeracja przed wojną, a inna po wojnie.

Każda cyferka oznaczało coś innego.

24fb32baeaab7481m.jpg

Czy pióro jest oznaczone jakimś numerem? Można odczytać ten numer?

zdrówka

Edytowano przez konis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@scooby dzięki za linka, ale moje to 4660C co na pewno ma znaczenie

 

@konis - nie wiem, czy ma jakieś oznaczenia, zdjęcia z aukcji są kiepskie. domyślam się, ze pewnie gdzieś musi mieć to swoje 4660 C (swoją drogą, C nigdzie na twoim zdjęciu nie widzę :hmm1:), bo sprzedawca naprawdę zielony w temacie.

poczekam aż przyjdzie  i wtedy zapytam jeszcze raz :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a ja dzis nabylam na carboocie Parkera 25, ale bardziej od piora (po rozkreceniu)zainteresowal mnie conwenter, ktory znajdowal sie w srodku, bedzie idealny dla 45  ^_^

kupić dwudziestkę piątkę dla zbiorniczka dla czterdziestki piątki? podoba mnie się Twój tok rozumowania.

 

a jaki to zbiorniczek? gumka angielska, gumka amerykańska, czy któryś z tłoczków?

Edytowano przez rbit9n
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupić dwudziestkę piątkę dla zbiorniczka dla czterdziestki piątki? podoba mnie się Twój tok rozumowania.

 

a jaki to zbiorniczek? gumka angielska, gumka amerykańska, czy któryś z tłoczków?

A Ty bys nie kupil gdyby owe pioro po negocjacji ceny kosztowalo 1,5f? ;) A ow tloczek na ebayu najmniej to 11-15f (bo takie ceny niestety mi sie pokazywaly, badz zle szukalam, co jest niewykluczone), ot co bylo powodem do wszczecia negocjacji ze sprzedajacym ;P

Jezeli chodzi o 25tke, made in England, nic specjalnego, powiem wiecej brzydal... Tloczek lata 80'te, jak sie okazalo, metalowy.

Edytowano przez foxy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj tloczki znajde tylko na ebayu, chyba ze te plastiki malopojemnosciowe - tez niestety w cenie...

Ebay mnie ratuje, z Polski nie oplaca mi sie zamawiac. A tak w sumie za 1.5f, dla mnie rewelacja:)

nizej zdjecie

$_12.JPG

 

(przez chwilke mialam obawe ze ta koncoweczka sprawi mi klopot, bo w drugiej 45tce mam troszke inny tloczek, tez metalowy ale bodajze lata 70'te i ma nieco krotsze plastikowe wejscie, ale dziala, atrament mi nie ucieka bokiem, idealnie.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty bys nie kupil gdyby owe pioro po negocjacji ceny kosztowalo 1,5f? ;) A ow tloczek na ebayu najmniej to 11-15f (bo takie ceny niestety mi sie pokazywaly, badz zle szukalam, co jest niewykluczone), ot co bylo powodem do wszczecia negocjacji ze sprzedajacym ;P

Jezeli chodzi o 25tke, made in England, nic specjalnego, powiem wiecej brzydal... Tloczek lata 80'te, jak sie okazalo, metalowy.

 

Zwłaszcza, że do 45. pasują wszystkie współczesne konwertery Parkera - i te zwykłe i w wersji "de luxe". A które to konwertery są bardziej przyjazne w obsłudze, nabierają więcej atramentu i nie cierpią na choroby sparciałych bądź nieszczelnych gumek...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj tloczki znajde tylko na ebayu, chyba ze te plastiki malopojemnosciowe - tez niestety w cenie...

Ebay mnie ratuje, z Polski nie oplaca mi sie zamawiac. A tak w sumie za 1.5f, dla mnie rewelacja:)

nizej zdjecie

$_12.JPG

 

(przez chwilke mialam obawe ze ta koncoweczka sprawi mi klopot, bo w drugiej 45tce mam troszke inny tloczek, tez metalowy ale bodajze lata 70'te i ma nieco krotsze plastikowe wejscie, ale dziala, atrament mi nie ucieka bokiem, idealnie.)

a! gumka typu amerykańskiego. swoja drogą, mam w aptece niemalże taki sam blat.

aha, mam wszystkie zbiorniczki parkera i najbardziej lubię chyba nowy tłoczek de luxe. stare dętki fajne, ale mają minus taki, że nie wiem ile mam jeszcze w zbiorniczku atramentu. ale i tak wolę starą dętkę, niż nowy tłoczek typu strzykawka. taki syn, że puszcza atrament górą, więc jak raz robiłem zestawienie, to powalałem się jak maszynista.

 

 

a co do głównego wątku, to właśnie kurier dostarczył parkera 51 i dwa zdziwienia. pierwsze takie, że pióro było wysłane pocztą JKM, a poczta JKM zawsze przychodziła przez pocztę RP, a nie kurierem. a zdziwienie drugie takie, że miałem porównać p51 z h616, ale kurcze! ten mój hero jakiś mikry. i co> teraz będę musiał polować na h616 jumbo, tylko właśnie, jak tu znaleźć jumbo z lat '70.? no, chyba że do porównania włączę h329.

 

JAK ŻYĆ?!

 

---------------------------------------

wiem! trzeba poszukać p51 demi :D

Edytowano przez rbit9n
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe tłoczki Parkiera wymagają nasmarowania smarem silikonowym. Lub wymiany oringu, czego jeszcze nie próbowałem.

strzykawki? smarowałem, nic nie pomogło.

zresztą właśnie odkryłem, że gdzieś mi zginął ten tłoczek. cóż, nie będę po nim płakał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza, że do 45. pasują wszystkie współczesne konwertery Parkera - i te zwykłe i w wersji "de luxe". A które to konwertery są bardziej przyjazne w obsłudze, nabierają więcej atramentu i nie cierpią na choroby sparciałych bądź nieszczelnych gumek

o tym co prawda nie wiedzialam, ale szybciej mi bylo kupic tloczek na ebayu niz tutaj szukac:/ A sie trafilo na pchlim targu :) Ja tam zadowolona jestem ;P a kysz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...