Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 10k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nie jestem specjalistą od pelikanów, ale wydaje mi się że M400 od 400 najłatwiej rozróżnić po żeberkach na spływaku. M400 ma poprzeczne, a stara 400tka podłużne. 

Tak, masz rację - jest to jeden ze sposobór rozróżniania tych piór...

A tu reszta infornmacji uzyskanej od kolegi AMcK z forum brązowego

http://www.fountainpennetwork.com/forum... try2856379

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konis, zapelikanisz się na amen ;)

Podobno Pelikan wyprodukował dotychczas 984 różnych modeli piór, każdy w 10 wariacjach kolorystycznych i zaopatrzył je w 5 podstawowych stalówek. ;)

 

Podobno Konisowi brakuje jeszcze 3 piór żeby skompletować je wszystkie :)

 

@Konis - gratuluje i podziwiam "piórozbiór"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem ma wrażenie, że gdyby Konis nie kupował piór to Pelikan by upadł.... ;)

 

Gdy na piórozę zapadnie sknera taka jak ja, to nie przejdzie obojętnie obok promocji (i pomyśleć, że weszłam do tego sklepu po koc....). Musiałam je kupić, jest tak fajnie przeźroczyście niebieskie. Pisze tak sobie, ale do notatek domowych typu lista zakupów jak znalazł.

 

c7d57997d2a153e8m.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno Pelikan wyprodukował dotychczas 984 różnych modeli piór, każdy w 10 wariacjach kolorystycznych i zaopatrzył je w 5 podstawowych stalówek. ;)

Podobno Konisowi brakuje jeszcze 3 piór żeby skompletować je wszystkie :)

@Konis - gratuluje i podziwiam "piórozbiór"

Na sto pro było więcej wariantów stalówek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem ma wrażenie, że gdyby Konis nie kupował piór to Pelikan by upadł.... ;)

 

Gdy na piórozę zapadnie sknera taka jak ja, to nie przejdzie obojętnie obok promocji (i pomyśleć, że weszłam do tego sklepu po koc....). Musiałam je kupić, jest tak fajnie przeźroczyście niebieskie. Pisze tak sobie, ale do notatek domowych typu lista zakupów jak znalazł.

 

c7d57997d2a153e8m.jpg

6,90? Przepłaciłas strasznie dziewczyno ! Ja kupiłem 2 piórka przeźroczyste z 4 nabojami każde w Carrefourze za 0,99 pln! Piszą jak kura pazurem, czyli skrobią i gdaczą nieledwie :rolleyes: :rolleyes:

Edytowano przez MarcinEck
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny tych piór wahają się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych, w zależności od "malowania", także nie uważam, że to był kiepski interes. Poza tym, jakby nie patrzeć, na skuwce, vel zatyczce, mam napis Paris. To już prawie jak porządne pióro :mosking:

Edytowano przez vela44
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem w piątek herb'a 331. najgorzej wydane cztery złote. nie dość że rurka za krótka, to w dodatku wcale nie dało jej się wyciągnąć ze spływaka. musiałem odciąć nożem, przez co stała się jeszcze krótsza. w sumie mogłem kupić sobie piwo, ale wtedy nie miałbym żadnej rurki. a Wy skąd bierzecie rurki do hero? może polecicie jakiś konkretny model? aha, po przeszczepie hero 329 ruszyło gładko od pierwszego dotknięcia, aczkolwiek nie da się go zatankować do pełna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...