Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 10k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kupiłem dzisiaj Sailora Professional Gear Realo od naszego kolegi z forum. Miałem tylko krótką okazję popisać nim, ale już stało się moim ulubionym piórem. Obawiałem się, że będzie zbyt twarde (to w końcu H-M), a zaskoczyło mnie miękkością. Nawet poflexować się da.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem Hero 332 w Tesco za 3,99. Pisze gorzej niż Herb 330. Drapie, przerywa, raz za sucho, raz za mokro. Kupiłem jako ciekawostkę i jako ciekawostkę tu piszę. Nie warto kupować! Chyba, że na części.

pomijając fakt, że u nas takich w hipermarketach nie sprzedają, to spytam tylko: a jak rurka ze spływaka wychodzi? bo z herb'a 330 wychodzi gracko (wyjmowałem do chollimy). muszę rodzicielki spytać, że jakieś połamane herby nie walają się w moim starym biurku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 3, nawet nie wiem dokładnie jakie modele :wacko:

 

piora.JPG

 

Zdjęcie z aukcji, może będę wiedział coś więcej kiedy dotrą.

 

 

Montblanc 22, chyba brakuje jednej obrączki przy okienku (albo nie wyszła na zdjęciu).

Dolny Pelikan to pewnie M150/481. Górny to MK10 albo któryś bardzo podobny.

Ładny strzał.

 

Dotarły. Pelikan MK10 ze stalówką OB, stalową, Pelikan M150 OM i... Montblanc 24. Drugi ring się znalazł i niestety spowodował trochę szkód w korpusie:

hvAdgso.jpg

Z drugiej strony, gdyby ten fragment się nie odłamał pewnie nie wydłubałbym tego ringu stamtąd... Do tego lekko podgięta stalówka (ale to było widać na zdjęciach), więc piórko powędruje do lekarza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj Sailora Professional Gear Realo od naszego kolegi z forum. Miałem tylko krótką okazję popisać nim, ale już stało się moim ulubionym piórem. Obawiałem się, że będzie zbyt twarde (to w końcu H-M), a zaskoczyło mnie miękkością. Nawet poflexować się da.

Bardzo się cieszę, że Ci się podoba. Miłego pisania !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomijając fakt, że u nas takich w hipermarketach nie sprzedają, to spytam tylko: a jak rurka ze spływaka wychodzi? bo z herb'a 330 wychodzi gracko (wyjmowałem do chollimy). muszę rodzicielki spytać, że jakieś połamane herby nie walają się w moim starym biurku.

Niestety nie demontowałem jeszcze Hero 332. stalówkę udało mi się doprowadzić jako - tako do ładu, ale dalej to nic specjalnego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No! Będzie sie dzialo!

 

"to co się stało, stać się musiało" - to znowu Leszczyka głos....

 

znaczy tak, pogiętą osłonę balona przez ostatni tydzień klepałem. wiertło 8mm owinąłem taśmą malarską, podobnie osłonę w miejscu wgięcia. wsunąłem oklejone wiertło do osłony i klepałem, klepałem, aż wiertło zaczęło chodzić luźno. wtedy wyjąłem, okleiłem jeszcze jedną warstwą taśmy i klepałem, klepałem, aż znów wiertło zaczęło luźno chodzić. wyjąłem wiertło, odkleiłem taśmę z osłony i cóż, na pierwszy rzut oka niewiele widać, jak się przyjrzeć, albo palcem pomacać to można się wyznać, gdzie były największe wgniecenia, ale to po dogłębnym egzaminowaniu, także tego. balon wymieniony i zaklejony, osłona nasunięta i co najważniejsze pacjent przeżył operację. aha, stary pęcherz miał dziurę pod krawędzią okienka, dodatkowo chyba puścił szelak na mocowaniu.

 

co do Mk. II-A to sprawa jest grubsza, bo musiałbym kupić nowy kaptur i nad zlatką popracować, a nie wiem czy mi się chce, czy nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedł dziś Pelikan M250 w kolorze czarnym i ciemnozielonym, produkowany przed 1997 rokiem.

cb152c7d616aa2da.jpg

Sądząc po stanie tłoka, wygląda na, że jeszcze dziewiczy.

ff4b96a587c877a8.jpg

Stalóweczka.

2cf6625c2f32bbda.jpg

Widok ogólny.

0f54d7ebbc0fd6e1.jpg

Wraz z rodzinką w tej wersji kolorystycznej.

eaa7da3279f1bc68.jpg

Brakuje ołówka sprzed 1997 roku. Nie wiem, czy też nie brak długopisu z tego okresu.

Nie wiem, czy długopis też był produkowany w tej wersji przed 1997 rokiem, bo nigdy go nie widziałem.

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...