Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 10k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Do mnie dotarło w poniedziałek takie piórko :)

 

adf47329578e1b01med.jpg

 

Niestety jak mój prywatny domowy urząd celny je zobaczył to je zarekwirował jako kontrabandę :( .

Co tam niech jej służy jak najlepiej :D, a ja mam pretekst do kupienia drugiego.

Ogarnięty smutkiem po stracie buszowałem trochę po forum i mam może to nie Nakaya...........

 

 

 

 

A jakąż to stalóweczkę ma Nakaya?...

 

bo w całości wygląda naprawdę apetycznie.... :D

 

sam się zastanawiałem nad Decapot Kuro-Tame Nuri ale w wersji twist...

 

najgorsze jest to, że lista podsycana chciejstwem wciąż rośnie.... i nie wiem czy będzie miała koniec...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakąż to stalóweczkę ma Nakaya?...

 

bo w całości wygląda naprawdę apetycznie.... :D

 

sam się zastanawiałem nad Decapot Kuro-Tame Nuri ale w wersji twist...

 

najgorsze jest to, że lista podsycana chciejstwem wciąż rośnie.... i nie wiem czy będzie miała koniec...

 Stalóweczka to FF,ale jeszcze nie zdążyłem sprawdzić jak pisze, jak przetestuję to opiszę wrażenia.

Oj tak lista chciejstwa rośnie i rośnie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watermanik CF, taki o:

$_57.JPG?rt=nc

Jak przybędzie zrobię ładniejsze foty i zamontuję do niego 18 kt stalówkę ;) Swoją drogą, wie ktoś jak wypolerować złotówkę z takich mikrorysek, bez zniszczenia grawerunku? (bo pod "18K" jest na niej jakiś ładny symbol, zdaje się oznaczający próbę złota i nie chciałbym go stracić...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przybył przedwczoraj, ale dopiero wczoraj go mogłem oglądnąć. zakup zupełnie okazyjny i niespodziewany, więc tym milszy  :)
To z pewnością Pelikan 400 (nie wiem czy M). Na captopie wyżłobione logo Pelikana z dwoma pisklakami, wypełnione zieloną farbą (wg. uzyskanych informacji świadczy to o latach produkcji 1950-56).
Piórko w ładnym stanie - tylko stalówka mocno zmęczona, tzn na największej wypukłości napis praktycznie niewidoczny. Po lewej widać charakterystyczne "P", poniżej "58... i niżej "14 K". Widoczny symbol rozmiaru - "B". Najwypuklejsza część stalówki ma całkowicie gładką powierzchnię i zatarty zupełnie napis.Stalówka pisze dobrze, nawet jakby lekko fleksuje, ale nie pisze gładko. Niby nie zadziera papieru, ale wyraźnie ją słychać jak skrobie po papierze.
Na pokrętle tłoczka powtórzono rozmiar stalówki - B, wypełnione zieloną farbą.
7533900e88fdf759m.jpg

i ciąg dalszy :

6734aa44a5510463m.jpg

oraz
6399da126d3dbde5m.jpg

teraz próba pisania :

a707172f71d0e189m.jpg
(kolory nie są miarodajne, bo to kiepskiej jakości fotka), ale fakt, że Pelikan Turquoise wyszedł podejrzanie ciemny... Może to resztki starego atramentu w piórze? Ale moczyło się i płukało całą noc...

Teraz porównanie z współczesnym Pelikanem Suveränem 400 :
1. captop - w starym logo zielone, żłobione - w nowym nadrukowane złotą farbą, tandetne
2. wysokość złotego pierścienia captopu - w nowym minimalnie większa (może z 0,2 mm)
3. klips - buźka pelikana powyżej dziobu na klipsie minimalnie szersza w starszej wersji, nieco odmienny kształt elementu klipsa przechodzącego w kółko do mocowania pod captopem - w nowszym na "zakręcie" blaszka jest grubsza
4. W starszym pojedynczy ring u dołu skuwki, w nowszym podwójny, górny cieńszy od dolnego
5. W nowszym napis Pelikan Suverän Germany, w starszym ring gładki bez napisu
6. inny odcień elementów złotych czy złoconych - w nowszym ciemniejszy i bardziej czerwonawy
7. Zielona pasiasta koszulka korpusu: w starszym zieleń bardziej szarawa, w nowszej soczystsza. Prążki szersze w starszym, który dodatkowo ma zielone wypełnienie bardziej nieregularne, o przebłyskach perłowych
8. Pokrętło tłoczka - brak ringu w starszym, w nowszym podwójny (o jednakowej szerokości oba).
9. W nowszym na końcu sekcji pierścień złocony, w starszym brak pierścienia
10. W nowszym stalówka dwukolorowa 14K, w starszym cała złota 14 K

oto zestawienie obu piór, niektóre opisane różnice są widoczne na zdjęciu :
41f081e24e820168m.jpg

jak wam się podoba?

Edytowano przez MarcinEck
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przybył przedwczoraj, ale dopiero wczoraj go mogłem oglądnąć. zakup zupełnie okazyjny i niespodziewany, więc tym milszy  :)

To z pewnością Pelikan 400 (nie wiem czy M)...

 

Nie jestem specjalistą od pelikanów, ale wydaje mi się że M400 od 400 najłatwiej rozróżnić po żeberkach na spływaku. M400 ma poprzeczne, a stara 400tka podłużne. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. captop - w starym logo zielone, żłobione - w nowym nadrukowane złotą farbą, tandetne

 

Nie mam pojęcia czemu Pelikan wprowadził te nowe captopy, prezentują się kiepsko w porównaniu z dawnymi. Już nawet w śmiesznym P450 Pelikano captop wygląda lepiej niż te obecne :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watermanik CF, taki o:

$_57.JPG?rt=nc

Jak przybędzie zrobię ładniejsze foty i zamontuję do niego 18 kt stalówkę ;) Swoją drogą, wie ktoś jak wypolerować złotówkę z takich mikrorysek, bez zniszczenia grawerunku? (bo pod "18K" jest na niej jakiś ładny symbol, zdaje się oznaczający próbę złota i nie chciałbym go stracić...)

Pasta pomerania ale nie lekkoscierna tylko taka wykonczeniowa. Ewentualnie pasta do zębów najzwyklejsza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 rozumiem zbieranie starych piór ale nie obawiasz się że nie będzie ci długo służyło do pisania?

Dobre:) Idę o zakład, że stare pióro kupione dzisiaj przeżyje wiele piór nowych z obecnej produkcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś listonosz dostarczył: fpr flex, camlin 47 i serwex. powiem Wam, że ten camlin, to nawet jako tako jest zrobiony. na resztę spuśćmy zasłonę milczenia. ale to co już zauważyłem, to stalówki w fpr flex i w serwexie są miększe niż w Konradzie. także tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne pióro, ale dlaczego stalówkę ma bez grawerów? I drugie moje pytanie, rozumiem zbieranie starych piór ale nie obawiasz się że nie będzie ci długo służyło do pisania?

Grawery są, ale mocno starte. W opisie podaję, że widac pierwsza ozdobną litere P ze słowa Pelikan i oznaczenia próby złota, ale widać tylko pierwsze litery. Pewnie ktoś usiłował wypolerować czy też wyprostowac stalówkę...

Co do drugiego pytania - mam MB 1938 mojej Mamy i P140 mego Taty. Oba te pióra pisza wyśmienicie, powiedziałbym, że chyba lepiej niz współczesne...;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...