Jump to content

Witajcie


dr_Fell

Recommended Posts

Trafiłem na to forum z jego starej wersji. Kilka tygodni temu kupiłem z ciekawości Zenith Omega i pomimo, że nie był to trafiony zakup, to przekonałem się, że zdecydowanie chcę pisać piórami.

Obecnie mam pod ręką jakąś tandetę dodawaną do encyklopedii (Zenith czeka na rozpatrzenie reklamacji w Tesco), ale po zabawie ze stalówką i papierem ściernym pisze znośnie. Po lekturze forum - jedzie do mnie Pilot 78G, zastanawiam się nad doatkowym Baoerem.

Pozdrawiam !

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za miłe powitanie

Cześć.

Co się stało temu Zenithowi? Jestem ciekaw, czy da się cokolwiek uzyskać od Tesco...

Właściwie miałem dwa. Oba wyraźnie drapały. Pierwszy po przeszlifowaniu papierem ściernym zaczął pisać wyraźnie mokrzej i grubiej ale gładko - niestety zaginął u znajomego ;). Drugi, który kupiłem, miał mikro pęknięcie lub mikroperforację na sekcji i podczas pisania plamił palec wskazujący. Ten właśnie oddałem do reklamacji. Dzięki temu jednak, szukając czegoś lepszego, trafiłem na forum.

Witaj!

Pilot to zdecydowanie dobry wybór. A mam tez kilka piórek z encyklopedii piszących nawet tak miło, że leżą pod ręką do codziennych bazgrołków. I wcale nie wstydzę się tego ;)

To piórko po przeszlifowaniu zaczęło właśnie jakby zgrzytać po papierze, tak jakby nie było śliskie i z czasem robiło się coraz gorzej niestety. Wziąłem kolejne, którym pisało bardzo dobrze do przedwczoraj. Wczoraj niestety zaczęło coraz bardziej drapać / zgrzytać po papierze, dzisiaj pisze się nim już jakby było zardzewiałe. Myślę że coś jest nie tak z materiałem stalówki. Do głowy przyszło mi, że może stalówki były z jakiejś zupełnie nie nadającej się do tego stali, powlekanej tylko warstwą czegoś ślizgającego się po papierze - w przypadku pierwszego pióra starłem to papierem, w przypadku drugiego - pisaniem + atrament galusowy też mógł przyspieszyć ten proces. Zenith po przeszlifowaniu tym papierem pisał raczej przyjemnie, takie problemy nie wystąpiły.

Edited by dr_Fell
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...