Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 10k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

No powiem Wam, ze się zastanawiam czy nie spać z tym piórem, jak kiedyś (...kiedy byłem mały) z misiem.... 🙂

No pisze to po prostu....bajka. Stalówka sunie po papierze jak po masełku.... normalnie jak naoliwiona.

Rewelacyjna rzecz. Zostaje u mnie za zawsze. Jestem zafascynowany tym piórem.

Teraz tylko muszę poszukać do niego tłoczka, bo chyba będzie mi potrzebny. 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą w sprawie stalówki - ślizga się po papierze aż miło. Być może mi się tak tylko wydaje, gdyż oprócz Parkera Vectora nie posiadałem solidnej Mki i to o tak świetnym przepływie. Jednak jak dla mnie M jest trochę za grube, chyba sprofanuję to pióro i troszkę przyszlifuję... Panowie, a jakie macie uczucie otwierając pióro? W moim egzemplarzu zatrzask mógł by działać nieco ciężej (być może ktoś często otwierał pióro i się troszkę wyrobiło), lecz skuwka nie obraca się na piórze;)

Edytowano przez Bartosz_T
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie skuwka siedzi twardo na korpusie.

Nie ma mowy o żadnych luzach. Wszystko jest w najlepszym porządku.

Rewelacyjne jest to, że nawet po założeniu skuwki na tył korpusu, pióro dalej pozostaje lekkie i się nim super pisze.

Ale ja chyba w ogóle jestem zachwycony tym piórem i nic mnie na razie nie wytrąci z tego stanu fascynacji.... 🙂

Idę porysować sobie szlaczki.... 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 2.10.2018 o 15:41, Michał76 napisał:

Dołączam do ostrzeżenia, stalówka rdzewieje. W moim przypadku sam wstawiałem do Jinhao 750 i rdzewiała po dłuższym nie używaniu, zrezygnowałem z tego patentu i wstawiłem oryginalną stalówkę do J750

Czy oryginalna stalówka jest fleksem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Może ten zakup to nie dziś, a w tym tygodniu, ale musiałem chwilę potestować 😉. W końcu się zdecydowałem i stałem się szczęśliwym posiadaczem Kaweco Sport Classic ee1f06b7418d1f4amed.jpg

wraz z klipsem i konwerterem. I jestem bardzo zadowolony - kolorystuvznie również świetnie.  Stalówka trafiła mi się niewybrakowana i pisze świetnie, nie przerywa i startuje od przyłożenia. Konwerterek faktycznie mikroskopijny, ale wbraw pozorom do wytrzymania - dziś zapisałem 9 stron A4 i zostało jeszcze połowę atramentu, ale to F więc może trochę mniej zużywa. I faktycznie na żywo wygląda lepiej niż na zdjęciach. Szkoda tylko, że stuba 1.1 nie robią w złotym kolorze,bo pewnie bym wymienił. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Ice napisał:

Szkoda tylko, że stuba 1.1 nie robią w złotym kolorze,bo pewnie bym wymienił.

Na fpnibs.com można zamówić stuba z opcją pozłocenia (nawet na różowo), rodowania lub rutenowania na czarno. Mogą też przeszlifować z B, jeśli chcesz coś bardziej wyszukanego niż zwykły stub. Mogą też oczywiście przeszlifować złotą (14ct) B.

Dodatkowo można sobie zażyczyć grawer na stalówce i/lub zmianę kształtu dziurki.

Pod tym linkiem jest spis wszystkich szlifów:

https://www.fpnibs.com/content/9-regrinding

 

Edytowano przez derywat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...