Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

4 hours ago, Ziemniaczek said:

1911S z Zetką vel Zoom

Ksztalt nie jest zly, ale... Czy to zloty pierscionek na koncu to jakis element funkcjonalny, czy jedynie ma uchodzic za atrakcyjny wizualnie?

Wg mojego gustu, zblizona do idealu jest Nakaya Portable Cigar (poza stalowka, w korpusie brak jakichkolwiek elementow majacych zainteresowac sroki) - no ale cena tych pior jest jeszcze dla mnie zaporowa.
I tak sie zastanawiam, czy ktos jeszcze robi podobnie wygladajace piora, jak wspomniana Nakaya?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze Ziemniaczek, właśnie miałem nadzieję, że miałeś obydwa w rękach i zrobisz mi małe porównanie :D Swego czasu wyczytałem na  zagranicznym forum, że to Platinium ma lepszą stalówkę od Sailora, ale skoro mówisz że stalówka jest miodna to zapewne jest miodna. Jaką masz wielkość stalówki? Sailory(korpusy) są w wersjach S i L?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, nie miałem okazji mieć w ręce...

To jest Z (Zoom), 14kt w modelu Standard (mid-size). O to chodziło?

Korpusy Sailora 1911 są w 3 rozmiarach - Young, Standard i Large. 

Model standard nie jest specjalnie duży, a wręcz mały. Young będzie zbyt mały, stąd moje ostrzeżenie ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tym ;)

 

Stalówka stub - wariacja linii w piśmie 

Stalówka zoom - stała grubość linii podczas pisania pod tym samym kątem

Zobacz, jak wygląda pisanie tą stalówką na filmach na YT.

Ogółem - trzymanie pióra pionowo daje cieńszą (znacznie) kreskę niż,,normalne" trzymanie pióra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę jeszcze nadmienić, iż stalówka Zoom spala gigantyczne ilości atramentu. 0,6ml idzie po zapisaniu ową stalówką (a więc nie dużo tekstu) około 6 stron A4.

Jakby ktoś miał za dużo atramentu... :D

 

Jak popiszę więcej to wyrażę swe odczucia. 

Tymczasem oczekujemy na kolejne zakupy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.06.2018 o 18:38, Martixx napisał:

82HMdh7.jpg

 

 K9x7EPP.jpg

A do mnie w tym tygodniu dotarły 2 pióra z eBaya :D Pierwsze - przepiękna Ranga ❤️  W końcu udało mi się dorwać akrylowe pióro (PenBBS nie licząc) :D Jestem zakochana w tym materiale 😍 Teraz marzy mi się Edison, ale nie jest na moją kieszeń... 

A drugie, którego właściwą nazwę miałam nawet problem znaleźć - Sailor Shikiori w kolorze Shimoyo - wylicytowałam, można powiedzieć, że przez przypadek 😂 Na różnych stronach jest różnie nazwany - nie wiem w końcu czy to Profit czy to Procolor czy jeszcze coś innego. W każdym razie ze stalową stalówką - sztywną, chociaż coś tam się ugina i jak na Sailora przystało, szurającą :D Trochę suchawa jak dla mnie, ale może się jeszcze rozkręci :) A kolor jest śliczny - ma w sobie malutkie drobinki brokatu :D 

@Martixx OMG przepiękne pióra. Podobają mi się chyba bardziej niż moje urodzinowe. Oba piękne! Jak mam je szukać na ebayu? Pod jaką nazwą? I jakie kolory.... Niebiańskie dosłownie i w przenośni!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, meggiw napisał:

@Martixx OMG przepiękne pióra. Podobają mi się chyba bardziej niż moje urodzinowe. Oba piękne! Jak mam je szukać na ebayu? Pod jaką nazwą? I jakie kolory.... Niebiańskie dosłownie i w przenośni!

Pod takimi nazwami jakie napisałam ;) Akrylowe to Ranga 4CS a Sailor to Shikiori, ale nie wiem czy to osobny model czy nie nowa linia Procolor - wyglądają praktycznie identycznie, więc myślę że to to samo, tylko w innych kolorach ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

No to się pochwalę :) Biłem się przez ostatni rok z pomysłem zakupu pióra ze złotą stalówką. Kilkukrotnie miałem w koszyku Platinium #3776 Century jednak rozum mi podpowiadał, że szkoda wydawać kasę na złotą stalówkę, gdyż i tak nie będzie kolosalnej różnicy w pisaniu w porównaniu do stalowej. I tak poniesiony ułańską fantazją wylicytowałem dwa pióra Sheaffer ze złotymi stalówkami 😊 Obydwa Sheaffery pochodzą z lat: 1936-1942. Karminowy Craftsman 350 jest w pełni sprawny natomiast oliwkowego (podobno jest szary, może kolor uległ zmianie pod wpływem czasu?) Balance 875 czeka wymiana sacka.

NabdWfc.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.08.2018 o 11:52, Bartosz_T napisał:

No to się pochwalę :) Biłem się przez ostatni rok z pomysłem zakupu pióra ze złotą stalówką. Kilkukrotnie miałem w koszyku Platinium #3776 Century jednak rozum mi podpowiadał, że szkoda wydawać kasę na złotą stalówkę, gdyż i tak nie będzie kolosalnej różnicy w pisaniu w porównaniu do stalowej. I tak poniesiony ułańską fantazją wylicytowałem dwa pióra Sheaffer ze złotymi stalówkami 😊 Obydwa Sheaffery pochodzą z lat: 1936-1942. Karminowy Craftsman 350 jest w pełni sprawny natomiast oliwkowego (podobno jest szary, może kolor uległ zmianie pod wpływem czasu?) Balance 875 czeka wymiana sacka.

NabdWfc.jpg

Ładne pióra. I jak, czuć różnicę między złotą a stalową? Ja też długo zwlekałem z kupnem pierwszej złotej, bo nie wiedziałem, co tracę. Ja wyczuwam różnice i to spore :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję! Wielką różnicę poczułem trzy lata temu jak przesiadłem się z długopisu na pióro wieczne. Jestem przekonany, że dobrze wykonana stalowa stalówka będzie i tak lepsza od słabej złotej. W przypadku moich stalówek to ciężko mi coś więcej powiedzieć (pisałem czerwonym, zielone jeszcze nie jest na chodzie) - czerwony Craftsman pisze po prostu świetnie. Stalówka nie jest fleksująca jednak nie jest twarda jak gwóźdź, ładnie się ugina i dopasowuje co dla mnie jest najważniejsze gdyż przy zerowym nacisku pisze przy różnych pozycjach obrotu względem osi pióra (nie wiem jak to lepiej ująć) co w przypadku wielu piór mocno kuleje.

PS. Podobno stalówka z zielonkawego Lifetime jest lepsza ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...