Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 minutę temu, Pawel. napisał:

Jeszcze jakiś inny wynalazek. Ja dzisiaj przez przypadek przetestowałem wytrzymałość Baoera. Jestem pozytywnie zaskoczony, bo pióro okazało się naprawdę mocne :D

Z tego, co kojarzę, M&G robi długopisy, ołówki, inne biurowe rzeczy takie jak karteczki samoprzylepne etc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie M&G to jest Monte Mount jeden z wariantów modeli Bai Xin :) Jest tego mnóstwo, do koloru do wyboru, z różnymi klipsami, wykończeniami ale większość ma wspólny element te charakterystyczne wklęsłe "obrączki" choć i tu jest więcej wariacji. M&G teraz wygląda poważniej ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2018 o 20:43, promiko napisał:

To nie M&G to jest Monte Mount jeden z wariantów modeli Bai Xin :) Jest tego mnóstwo, do koloru do wyboru, z różnymi klipsami, wykończeniami ale większość ma wspólny element te charakterystyczne wklęsłe "obrączki" choć i tu jest więcej wariacji. M&G teraz wygląda poważniej ;)

Hm... Tyle, że na tym piórze właśnie M&G jest nadrukowane. Konkluzja taka, że tak czy siak robione w Chinach :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jakiś czas temu znajomy rodziców robił u siebie porządki i tym sposobem trafiło do mnie nowe piórko… Po dość długim płukaniu i wymianie stalówki tak się prezentuje nowy no name:

41471504821_5d2ff1c996.jpg

27600327918_88a221be03.jpg

https://flic.kr/s/aHsma3NHgb Cała galeria

Trochę mogło być grubsze, po średnica ciut skromna

 

kh68RuS.png Hmm, dziwny komunikat błędu na stronie…

Edytowano przez tokariew
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu piórko pokazuje, a ten o telefon się pyta ;p

Na plus jest na pewno to że jeszcze wytrzymałem z nim na oryginalnym sofcie, bo poprzednie smartphony, miały już po tym samym czasie dawno wgrany custom, choć  kilka rzeczy poprawione rootem zostało… Etui sandstone jest ciekawe w obyciu. Aparat na moje potrzeby wystarcza. Dash charge dość szybko pozwala doładować akumulator przed wyjściem w razie potrzeby, co prawda jeszcze do niedawna ciut irytowało mnie że to moje jedyne urządzenie z usb-c, więc poprzednich kabli usb nie mogłem podłączyć do niego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.04.2018 o 22:03, Pawel. napisał:

Przed chwilą wylicytowałem Lamy Al-star w cenie niższej niż Safari, ciekawe co przyjdzie (zawsze jest 14 dni na zwrot) :)

No i co? Przyszło? ;-)

Jaka stalówka i jaki kolor?

Ja bardo lubię to pióro, więc gdybyś miał zwracać... ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nabyłem swoją namiastkę Porsche, czyli Jinhao 911. Pióro ładne, tanie i przyjemnie piszące. Jeśli ktoś lubi "chińsko-parkerowski" wygląd, to serdecznie polecam. Wspomnę, że zakupu dokonałem w firmie Aris i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony przebiegiem transakcji, więc nie wdając się w szczegóły polecam tę firmę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@promiko Tak, kupowałem bezpośrednio w sklepie Aris. Jinhao 911 ma gwint z przezroczystego plastiku i ten temat rozwinę kierując się poradami miłego człowieka ze sklepu. Prawdopodobnie na podstawie reklamacji okazało się, że plastik zastosowany na gwint w tym modelu potrafi się kruszyć i wymaga odrobiny delikatności. Nie należy dokręcać korpusu "na chama" a przy zamykaniu pióra należy dopilnować, aby skuwka była dociśnięta i zachodziła na metalowy korpus. Ogólnie ten element pióra jest wrażliwy na uszkodzenia mechaniczne. Sekcja jest wykonana z czarnego tworzywa i raczej nie sprawia kłopotów. Preferowane jest noszenie pióra w etui. Tak, czy inaczej pióro jest tanie, ładnie i fajnie piszące a u użytkownika mającego na uwadze powyższe rady nie powinno sprawiać kłopotów.

 

PS/Edit: jeśli znajde chwilę czasu, to postaram się szerzej opisać to pióro, choć będzie to opis okiem laika.

Edytowano przez Hero
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HeroDziękuję za odpowiedź. Pióro jest dokładnie opisane na forum a pytałem właśnie jaką wersję sprzedaję Aris czy nadal z plastikowym gwintem. Na stronie tego nie można się dowiedzieć. To pierwsza wersja tego pióra, druga posiada metalowy gwint. Mam nie jedno J.911 ale kupuję tylko na Aliexpress z metalowymi gwintami. Na Allegro też można kupić ale u chińczyków taniej ;) Dodam jeszcze że to pióro w wersji z metalowym gwintem można zakwalifikować jako tańszy "kuzyn" Hero 100, tak jak porównuje to Aris w swoich opisach, jakby nie było sercem tego pióra jest stalówka Hero :)

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się pióro jest tanie, nie ma co przesadzać ;) Ja kupuję je czasami z innymi piórami "do równego rachunku" przy większych zakupach na "Ali" te z plastikowymi gwintami są bardzo tanie(półtora dolara) z metalowymi średnio 3dol.do tego w dwóch wykończeniach, stalowe-szczotkowane(typowe) i stalowe z nadrukiem, motywem smoka. I jeszcze taka ciekawostka dotycząca Parkero-podobnych wynalazków. Fajnym piórem jest Baoer 100, masywne, ciężkawe i całe metalowe. Stalówki również Hero i da się je wymieniać, wyciągać(tu informacja dla posiadaczy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest czarny i Sky Blue, pióro jest mosiężne, charakterystyczna "paszcza rekina", solidne pióro za śmieszne pieniądze. Ogólnie to już chińska "klasyka", temat "szeroko" omówiony ;)

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...