Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Taki smaczek. Jak byłem w albańskiej Krui na tamtejszym bazarze przeglądałem i pióra wieczne. Znalazłem chińczyka a'la Parker 51, który miał zatkniętą... skuwkę od polskiego Zenita. Sam zakupiłem tam 3 fabrycznie nowe Centropeny, co ciekawe uzbrojone w stalówki radzieckie z Jarosławia.

A zbiorek Zenitów imponujący, również czekam na opis.

Edytowano przez Iwan Iwanowicz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kleks Pokuszę się o rozpoznanie które jest które 😉nie jestem pewny do tych skrajnych po prawej i lewej. Od lewej pierwsze obstawiam Zenith 3(na oczy nie widziałem tego pióra), następne 3szt.to Z1, 4szt.w środku to Z2 tu małe wyjaśnienie, Zenith 2 występował w dwóch wersjach, taki kanciasty jak Z1 i z obłym(zaokrąglonym korpusem), skuwki też były dwie różne, typowa dla Zenitha i z klipsem ze strzałką jak w Hero, ostatnie sztuki po prawej tu nie potrafię rozpoznać, być może ta druga wersja Z2 i Z3 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już spieszę z objaśnieniem. Zarówno Zenith 1 jak Zenith 2 miał każdy po dwie wersje, w zależności od kształtu końca korpusiu: "kanciastą", jak napisał promiko i "obłą". Kanciasta miała klips płaski z napisem Zenith 1 bądź Zenith 2 a obła kopie parkerowskiej strzały. Do tego Zenith 3 miał inną stalówkę, obły korpus i klips w kształcie jak w chińskich no. Hero. Od lewejL Zenith 1 1xobły, 3xkańciasty, Zenith 2 5xkańciasty, 2xobły i pojedynczy Zenith 3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, linuxp napisał:

Zakupione w papier nożyce za 87 zł ! Tylko czemu dają Allblue do Allblack?

 

A czym to pióro różni się od Al-star ?

Są jakieś istotne różnice, bo wygląda identycznie....?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, moogoom napisał:

A czym to pióro różni się od Al-star ?

Są jakieś istotne różnice, bo wygląda identycznie....?

Safari All Black jest jak każde inne Safari, tylko czarne matowe i z czarnym klipsem. Przede wszystkim jest całe z tworzywa a nie aluminium jak Al-star.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, derywat napisał:

Safari All Black jest jak każde inne Safari, tylko czarne matowe i z czarnym klipsem. Przede wszystkim jest całe z tworzywa a nie aluminium jak Al-star.

A... OK. Dziękuję za wyjaśnienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Kilka dni temu - po okolo miesiecznej podrozy z Chin - dotarly do mnie dwa aluminowe piora, znanej marki "no-name" (a moze "JESJELIU"?). Wygladaja jak pokazuje zdjecie z aukcji - i mam wrazenie, ze Lamy Al-Star bylo dla producenta wiecej anizeli tylko inspiracja...

Szukajac cienko piszacego piora, a nie chcac kupowac w ciemno czegos drozszego (niestety, dosc rzadko mozna osobiscie sprawdzic, jak naprawde pisze dane pioro), trafilem u chinskiego Ali na ten model - a ze kosztowal ok. 5 PLN za sztuke z dostawa, stwierdzilem, ze zaryzykuje dyche.

Poczatkowo jedno z nich odrobine drapalo, jednak po paru dniach jakby sie rozpisalo. Nie mam przyrzadow ani umiejetnosci, aby sprawdzic faktyczna szerokosc stalowki (producent podaje 0,38mm / EF), ale w zaleznosci od papieru, momentami mam wrazenie ze ten "no-name" pisze cieniej anizeli Preppy 0,2 mm / EF - co z mojego punktu widzenia jest zaleta.

Z reguly startuje od razu, aczkolwiek zdarza sie, ze trzeba je sekunde-dwie rozpisac (jednak nie wiem czy to faktycznie problem samego piora, czy raczej kwestia atramentu).

Idealem nie jest - a w ogole sa idealy? - lecz ogolnie jestem wiecej anizeli zadowolony. Przyzwoitej jakosci, metalowe pioro na tloczek w swietnej cenie.

not_lamy.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...