Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 10k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pamiętam te gumy :) A to małe "coś" dostałem od znajomego, dwie szt.drugi z "filtrem"niebieskim. Co te Chińczyki nie wymyślą ;) ale muszę przyznać że piszę to-to dobrze, tak samo dobrze wykonane. Całość ma 8,8cm długości, 7,5mm średnicy a długość korpusu to długość przeciętnej skuwki, normalnego pióra.Wszystko jest metalowe łącznie z sekcją. Tankowanie przez gumkę, wchodzi może z pół naboju ;) Jeszcze jedno pióro, tym razem zabytek, kolejny stary, niemiecki no name ze stalówką Edelstahl 12 z zawijaną końcówką(bez ziarna).

OhCq48q.jpg

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest coś w tych stalówkach, to nie pierwsze pióro u mnie z taką stalówką, nie lubię pistonów ale te stalówki są świetne. Kiedyś, lata do tyłu przerobiłem współczesną stalówkę z oberwanym ziarnem na tego typu. Nie do końca równo mi wyszło ale pisała. Dobrze też piszą stalówki z wywijanymi końcami, trudno to nazwać. Goła blacha tylko odpowiednio obrobiona i tak samo świetnie piszę, stare rozwiązania, proste a tyle przyjemności w pisaniu :)

DOCfa1Z.jpg

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak przyjechać z relaksującego wyjazdu a w skrzynce czekają już prawie zapomniane pióra z aliexpress.

Jestem wprost zauroczony Hero 5020. Pisze gładko i tłusto, jakość wykonania bardzo dobra i kosztowało mniej niż dychę. ;) 

Mogło by być jeszcze ładniejsze, gdyby nie ten klips. 🤔

SnF1Bmi.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Michał76 napisał:

A widzę kolegę zaraziłem tym Sonnetem w chińskim wykonaniu :)

Takim piórem warto się zarazić.

Udało Ci się wyjąć spływak? W moim siedzi mocno a nie chciałem do nowego pióra podchodzić za bardzo siłowo.

Za to w 2 szt. Jinhao x750, które przyszły w tej samej paczce, stalówki prawie wypadają ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, z reguły zawsze rozkładam nowe pióra na czynniki pierwsze ;) w celu dokładnego umycia. Ciężko wychodzi, no muszę przyznać że łatwo nie było. Jak nie musisz wyciągać to na razie popisz nim, może trochę tam w środku odpuści i za jakiś czas spróbuj wyciągnąć. Spływak jest wciskany, już nie pamiętam czy ma wcięcie, jest większy jak typowe spływaki to rozmiar 6, tak jak u Parkera tylko nie jest gwintowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas nim piszę od chwili kiedy go "wykopałem" z zapomnianych pudełek, już nie wiem ile to czasu minęło. Dla kontrastu używam na przemian z Parkerem Sonnet :) w bezpośrednim porównaniu przyznam że "po pijoku" to bym nie wiedział którym piórem pisze :D  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne pioro, empi, piękne!Ja sama przymierzam się do tego Mirage. Mnie się trzyma dobrze. Nawet bardzo, wreszcie sekcja nie jest metalowa. Fka pisze dość cienko (tzn jak typowa F), może ciut cieniej niż te stare stalowki Visconti (mam Rembrandta F że stara stalowka i mam wrażenie że jest ciut grubsza kreska).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ponad 2 miesiącach i przygodach po drodze (tajfuny, uszkodzone lotniska) dotarł od mnie wyczekiwany Platinum #3776 Century ;) 

JWBJS0q.jpg

Pióro łyka jak młody pelikan naboje Herlitz/Lamy... oczywiście po drobnej modyfikacji: wkrętarką (na najniższych obrotach) rozwierciłem otwór 3 wiertłami, ostatnie 4.2mm. Nabój pasuje ciasno jak... no wiadomo co; nic się nie giba, nie pęka, nie ma prawa cieknąć. Taka ciekawostka, gdyby ktoś bał się standardu nabojów/konwerterów Platinum.

FSmrRIL.jpg

Piórko świetnie pisze, stalówka miodzio, nie jest gwoździem, można nieco poflexować :) Obawiałem się tzw. feedback, jednak chyba to jest chwyt marketingowy, gdyż mój Hemisphere szeleści głośniej (wyższy ton). 

Edytowano przez Bartosz_T
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, wierceniu był poddawany tylko tani nabój Herlitz - gwarantuję, że bolało go mniej niż mnie typowa wizyta u dentysty 😀

Ktoś kiedyś pokazywał swoje podróbki piór Lamy, które miały konwerter pasujący do oryginalnych Lam, podlinkujecie? Jak cena będzie dobra to zakupię w wiadomym celu, jeżeli nie to zakupię oryginał Lamy (choć jego szkoda by mi było modyfikować) ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał76 dziękuję za link, nie wiedziałem, że na aliexpress są konwertery do Lamy 😵

Konwertery Platinum znam, jednak jak samemu coś się zrobi i dobrze działa to jest przyjemność z użytkowania większa :) Dodatkowo różnicę w cenie wolę dodać do następnego pióra, które nie daje mi spokoju :)  

PS. Z aplikacją Goodie będą z tego co pamiętam dnia 11.11. kody promocyjne na aliexpress do 11%, także jak ktoś chce zrobić zapasy piór, atramentów czy Bóg wie czego to można zaoszczędzić kilka centów.

Edytowano przez Bartosz_T
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bartosz_T napisał:

Pióro łyka jak młody pelikan naboje Herlitz/Lamy... oczywiście po drobnej modyfikacji: wkrętarką (na najniższych obrotach) rozwierciłem otwór 3 wiertłami, ostatnie 4.2mm.

Tam jest dość miękki plastik, nie wystarczy wcisnąć nabój?

3 godziny temu, Bartosz_T napisał:

Ktoś kiedyś pokazywał swoje podróbki piór Lamy, które miały konwerter pasujący do oryginalnych Lam, podlinkujecie?

Tu bym był ostrożny, konwertery np. OASO nie do końca pasują do Lamy, bo siedzą w nim dość luźno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zainspirowany zakupem @Ice pióra Delike z pięknego tworzywka a la szylkret nie wytrzymałem i też zamówiłem dla siebie takie samo:
HTB1UXeiXDHuK1RkSndVq6xVwpXa6.jpg

Zdecydowanie pięknie wykonane na obrabiarce CNC, pióro wieczne. Stalówka EF. Pióro jest podobne do Kaweco Sport, ale na tyle długie, że swobodnie można pisać bez założonej skuwki.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...