Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

Jasne, oglądałem całe pióro przez szkiełko, aż mi się oko spociło B)

Stalówka wygląda idealnie. Ma natomiast dość ostre krawędzie. Nie będę próbował zrobić z niej kulki regularnej. Trochę tylko złagodzę tą zero-jedynkowość.

Dzięki za sugestie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

"Stephens lever fill No: 10  made in England", sprzedawca datuje na około 1940, stalówka medium ma napiski: Duro Conway Stewart 14 ct Gold, kolor: czarny z perłowo-zielonymi wstawkami, niekiedy określanymi jako marmurek (marble). 

Jest to moje pierwsze "stare" pióro z elastyczną stalówką i ona była głównym powodem zakupu.

Już pierwsza próba wyjaśniła mi różnicę pomiędzy współczesnym ahabem noodler'a a XX-'wiecznym piórem z fleksem.

I teraz wiem, że to wcale nie jest oczywista oczywistość, trzeba samemu spróbować. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie dzisiaj, tylko wczoraj, ale późnym wieczorem ;)

Do ostatniej chwili było ostro i myślałem, że będę musiał odpuścić. Jednakże konkurencja też tak pomyślała i udało się, w nie najgorszej cenie.

De La Rue Onoto No 6233 po rewaloryzacji, z oryginalną F-ką, podobno z fleksem.

Zdjęcia oczywiście jeszcze z aukcji, ale już opłacony.

 

VlLEaY8.jpg

iliB0Vq.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie dzisiaj, tylko wczoraj, ale późnym wieczorem ;)

Do ostatniej chwili było ostro i myślałem, że będę musiał odpuścić. Jednakże konkurencja też tak pomyślała i udało się, w nie najgorszej cenie.

De La Rue Onoto No 6233 po rewaloryzacji, z oryginalną F-ką, podobno z fleksem.

Piękny, gratulacje. Ciekawe jak się będzie nim pisać. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancka sztuka :)

Ciekawe jaka stalówka.

Trochę irytuje mnie że wciąż ogromna większość sprzedawców nie pokazuje co potrafi stalówka. Mimo że w opisie stoi jak byk flex, to jaki on jest można tylko zgadywać.

 

Trochę głupio się chwalić nie swoimi osiągnięciami kaligraficznymi, ale co mi tam ;)

 

Pisze toto tak:

 

vpGkhgt.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś ślepawa. Na poważnie, pisze na niej Lamy, pod spodem 585. Na kantach to srebrne (rod?, chrom?) się przeciera ze starości i wychodzi złote. Mam nadzieję, że złote, no bo co? Może ktoś włożył inną stalówkę, bo wygląda mi to na CP-1. Może w latach 90-tych dawali złotą?

Pozdr. Ch.

p.s. nie martw się, dzień zaczynam od zakrapiania oczu. Da się z tym żyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...