Jump to content

chomsky

Użytkownicy
 • Posts

  227
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

489 profile views

chomsky's Achievements

F

F (3/6)

 1. Fajny zestawik za 4 złociszki. Pisze nieźle, nawet lepiej niż niejedno droższe znacznie pióro. Zakupiłem 3 komplety dla wnuków, w Lidlu w Rzeszowie.
 2. Mam wersję PPQ 200, nie wiem z czego zrobione, lecz aceton nie niszczy, matowi plastiku. Zmywacz zakosili żonie. Pozdr. Ch.
 3. Mam cały komplecik Preppy, 5 sztuk. Acetonem zmyłem napisy. Chwilka z wacikiem. Przerobiłem na eyedropery, uszczelniłem smarem silikonowym, odrobinkę na gwint. Piszą pewnie ze trzy lata. pozdr. Ch.
 4. A jak zrobi ze znaczkiem Mercedesa napiszesz, że wolisz z BMW? Temat jest taki a nie inny co ma do tego Mercedes? Dlaczego w każdym temacie pojawia się wpis, jakoby ktoś byłby zainteresowany pod warunkiem.... I tu jakiś warunek, ni z gruszki ni z pietruszki. Co to za figura ten Mercedes, że Ferrari Ci nie pasi? Ferrari? Przy jakimś zardzewiałym mercedesie dla piwożłopów? Bez urazy, tak mi się coś urwało. Na forach foto i smartfono coś tam to dopiero użytkownicy mają propozycje dla producentów. Wykupiliby cały świat gdyby produkt miał jeszcze ten jeden detal w sobie. Pozdrawiam. Ch.
 5. cawbay- wybrałeś same fajne pióra. Polecam ze swojej strony Pelikana M200 i Prelude. Różne ale każde dobrze mi leży. Preludka jakby solidniejsza, Pelikan zwinniejszy. Pilot 78g pisze mi cieniutko, dwie sztuki na pograniczu drapania, takiego naturalnego wynikającego z cieniutkiej stalówki. Raczej do drobnych notatek niż do zamaszystego pisania. Pozdr. Ch.
 6. Preferuję F/EF ponieważ cieniutka kreska lepiej wygląda w dokumentacji. Gruba kreska się nie "mieści" w rubryczkach. Moje pismo gorzej wygląda gdy piszę stalówkami M/B. Przyjemność czerpię z pisania każdą stalówką, lubię stalówki stub i italiki. Potrafią wydobyć kolor atramentu i miło cieniują. Piszę nimi listy, notatki i zapiski. Pozdr. Ch.
 7. W czasach kiedy dużo pisałem, pliki notatek rosły w zastraszającym tempie, szczególnie fiszek. do większości nie wracałem. Atramenty Hero z lat 70/80 są czytelne, czasem wracam do starych zapisków/listów. Camel jest dobry i bardzo tani, jak kupisz z pięć butelek po trzy złote (z konwerterkiem gratis) to nawet przy Twoim przerobie starczy na dwa lata. Do tego opakowanie Preppy, pięć sztuk, za 79 złotych i piszesz ile chcesz. Lubię też Plumixy i Piloty 78g te piszą cieniutko. Stalówki innych firm nie zawsze dają jednakowo cienką kreskę, lubi być loteria. Pozdr. Ch.
 8. Tanie pióra Platinum Preppy, będziesz miał zapas na lata, za grosze. Do tego tani i niezły atrament Camel, za trzy złote na alledrogo. Tanie Piloty Plumix EF baaardzo cieniutko piszące. Na tymże portalu. Pilot 78G- F-ka, brakuje go w Polsce. Można i droższe, ale przy taki przerobie traktowałbym pióro wyłącznie użytkowo. Pozdr. Chomsky.
 9. Cienko? Jinhao 911. Firma/ hurtownia Aris. Bardzo fajne/ tanie pióra, 15zł szt. Pozdr. Chomsky.
 10. Marzę o Twoich piórach oczywiście, na tym forum marzy się wyłącznie o piórach. Zresztą nie tylko o Twoich. Pozdr. Ch. p.s. zespół napięcia...?
 11. Nic się nie rozkłada na pięć, a na piętnaście przynajmniej. Nie widzę powodów by pękało, może używacie je w niewłaściwy sposób? Jak pęknie jakieś zaraz napiszę. Pozdr. Ch.
 12. nilfein- ja marzę o Twoich skarbach.pozdr. ch.
 13. Mam pięć, od jakiegoś roku, nic nie pęka?! Pozdr. Ch.
 14. Może to i jakiś sitodruk, ale schodzi dość łatwo. Trochę pocierania. Rzeczywiście, w jakimś plastikowym Chińczyku przy zmywaniu napisów plastik zmatowiał. W Preppy lśni jak nowy. Żadnych uszczelek, troszkę smaru silikonowego. Pozdr. Ch.
×
×
 • Create New...