Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 10k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

GK?...

 

Kurcze nie rozpoznaję szyfru...

 

ale ja byłem w środę w butiku Mąbla na Nowym Świecie, pokazali pisadła i jeśli dobrze pamietam to było ich tak z 10 rodzajów (z których 5 chętnie bym nabył...) zegarki w tym pierwszy w ich wydaniu, wzorowany na JL - Home time, no i cały kramik z galanteria skórzaną...

Z GK to miałem na myśli Galerię Kazimierz w Krakowie. Tak się po prostu zasugerowałem wpisanymi dwoma miastami pod avatarem + zdjęciem pocztówek ;)

 

Edytowano przez Mariusz888
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej czekam na swoje zamówione Piloty: Elite i Crystal Clear. Niestety wczoraj Poczta mimo awizowania nie była w stanie zlokalizować przesyłki w swoich magazynach taki tam mają... porządek:)

 

niestety, to samo od nowa, Polska Ludowa. ja przerabiałem ten temat ostatnio, jak czekałem na nasadkę Gossen Televorstaz zwężającą kąt pomiaru, do światłomierza Gossen Lunasix 3. patrzę w envelo, że przesyłka dotarła do UP Rzeszów 6, no to fajno fajn, siedzę w domu, bo maluję kuchnię, to dostanę paczkę do rąk własnych. czekam, czekam, czekam i nic. a że akurat musiałem wyskoczyć bo wałek (ca. 2:43 PM), to zajechałem do UP Rzeszów 6 i pytam grzecznie, ale stanowczo, czy mogą mnie panie taką paczkę sprawdzić, bo raczej jest duża i nie sądzę, żeby listonosz ją wziął. na co panie patrzą, patrzą i mówią, że one nie mają takiej paczki w systemie. na co ja pokazuję na buraku aplikację envelo, gdzie jak szczwół plamisty stoi, że paczka została przyjęta do UP. nie, one jej nie mają, na pewno listonosz wziął. no nic. pojechałem po wałek, wróciłem do domu. w skrzynce czysto, znaczy listonosza nie było. maluję i czekam dalej. pomalowałem, zajarałem, na zegarek spojrzałem i stwierdziłem, że czas jechać po dziecko do przedszkola. sprawdziłem jeszcze raz envelo, status się nie zmienił, ale stwierdziłem, że podjadę bo miałem potrzebę mieć tę nasadkę. tym razem pani od razu załapała o co pytam, o jaką paczkę, po czym poszła do magazynku i przyniosła. odebrawszy dziecko wróciłem do domu, otworzyłem apkę, żeby skasować nr przesyłki i co widzę? widzę, że przesyłka nie została dostarczona o 1:48PM, bo nie było adresata w domu. i co z tego? nieważne, weź polej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, to samo od nowa, Polska Ludowa. [...]

rbit9n, to ja dołożę do tego jeszcze że na tej samej poczcie wczoraj powinienem odebrać jeszcze paczkę wysłana w ubiegły czwartek z Wrocławia do Wrocławia! (niestety nie mogłem się dogadać inaczej ze sprzedającym), która to paczka dopiero dzisiaj została dostarczona na rzeczoną pocztę.Wczoraj mimo iż w necie było że paczka awizowana - na poczcie jej nie było - "kurier jeszcze nie dostarczył, albo zwrócił do WER". Pomijam fakt konieczności stania w dwóch różnych kolejkach 1 po list a druga po paczkę. Dla mnie ta instytucja to jest jedno wielkie kuriozum oraz strata czasu i nerwów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupiłem, a dostałem w gratisie za aktywność na fanpejdżu fajny wynalazek - pióro kulkowe Kaweco Sport niebieskie zasilane nabojami 

Kupiłem za to świetne ciemnozielone etui na dwa pióra (ET-4) z pracowni Donata, Rhodia DotPad A5, atrament Diamine Autumn Oak i stalówkę F do Kaweco Classic Sport  redface

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż nie wiem co powiedzieć... No ja lubię takie małe sklepiki! :D  redface I lubię mieć kontakt na luzie ze sprzedawcą, który mało tego, że sprzedaje, to jeszcze siedzi w społeczności ;)

 

Dzięki wielkie za docenienie, paczkę, miłą obsługę i za całokształt :)

 

 

A teraz wystarczy już słodzenia, bo się czerwienię  :rechot:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałam wczoraj w prezencie od męża pióro, które mnie uwiodło na spotkaniu w Warszawie, gdy adamon pozwolił macać zawartość swojej walizki. TWSBI mini: gallery_2551_65_68847.jpg

 

Jest to pierwsze współczesne pióro które nabyłam od wielu, wielu lat (ach, przepraszam, nie tak dawno nabyłam jeszcze pewną piękność od tsyrawe, ale to inna bajka jest). I nie wiem, czy jestem zwyczajnie rozpaskudzona moimi ulubionymi staruszkami, czy cuś, ale każde nowe pióro wydaje mi się za twarde i za suche... I co z tym zrobić?

Edytowano przez aoirghe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie wiem, czy jestem zwyczajnie rozpaskudzona moimi ulubionymi staruszkami, czy cuś, ale każde nowe pióro wydaje mi się za twarde i za suche... I co z tym zrobić?

Nic nie robić - zaakceptować i dalej wielbić starocie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Twoje też jest suche?

 

Moja eFka ma soczystą kreskę. Sam producent zaleca porządne wymycie pióra wodą z płynem do naczyń. Ja też polecam się do tego zastosować, bo przed myciem moja stalówka była sucha jak pieprz, po myciu to zupełnie inne pióro było ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja eFka ma soczystą kreskę. Sam producent zaleca porządne wymycie pióra wodą z płynem do naczyń. Ja też polecam się do tego zastosować, bo przed myciem moja stalówka była sucha jak pieprz, po myciu to zupełnie inne pióro było ;)

Dzięki za radę! Tak zrobię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy staruszek :D

Wcale nie pomarszczony za to prawidłowo wyblakły i pachnący oponką. Dostał nowy worek z gumy i czeka żeby nim popisać. B)

zFNRKWh.jpg

CJ0Ou6e.jpg

TSwyBLu.jpg

kKzzguP.jpg

bvGhP03.jpg

H2mDDEY.jpg

Zalany Yama-buda. Jak widać pojawiają się szyny. Może inny atrament wyeliminuje problem. Jeśli nie, to mała modyfikacja spływaka.

...albo więcej wyczucia ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie fajne to pióro. Bardzo ładnie zachowane, jak na sto lat życia. Wyobrażacie sobie? Sto lat...

W sumie takich fajnych piór na zatoce jest sporo, ale co z tego, jak wszędzie piszą : Nie sprawdzone, kupujesz, jakie jest.

Nie każdy jest fachowcem, jak Piotrek, niestety...

I można kupić pióro tylko do patrzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

To wszystko prawda ale ja bym nie demonizował ;)

Na 20-30 zakupów na ebayu trafiłem dwie wątpliwe sztuki (jedną z nich był też Conklin). W jednym przypadku była skuwka od innego pióra - uzyskałem zwrot części kwoty, w drugim skorodowana stalówka i właśnie czekam na inną, też firmową od tego modelu MB.

Trzeba kupować u tych którzy przyjmują zwroty i powinno być git.

Ja poza tym staram się poruszać w takim zakresie cen, żeby w razie wtopy nie budzić się z krzykiem co noc. :D

Edytowano przez _ded_
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie fajne to pióro. Bardzo ładnie zachowane, jak na sto lat życia. Wyobrażacie sobie? Sto lat...

W sumie takich fajnych piór na zatoce jest sporo, ale co z tego, jak wszędzie piszą : Nie sprawdzone, kupujesz, jakie jest.

Nie każdy jest fachowcem, jak Piotrek, niestety...

I można kupić pióro tylko do patrzenia.

Też mam kilka takich stulatków...  :wub:

W Polsce też można kupić, i wcale nie na alle... się ma sprawdzonych dilerów, prawdaż....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...