Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

A ja kupiłam coś takiego:

[...]

Choć pióro jest,masywne i ciężkie, pisze się nim zaskakująco dobrze. Stalówka została opisana jako F, ale to taka europejska F/M-ka, dająca soczystą kreskę. Szukałam pióra piszącego cieniej, ale i tak jestem zadowolona :)

 

Ładne :) Nie znałem tej marki wcześniej... Chińczyk?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

W tym piórze podoba mi się jeszcze sekcja. W ogóle jest całkiem przyjemne. Muszę wlać jakiś ciekawie cieniujący atrament, to chyba będzie moje pierwsze pióro, które pokaże cieniowanie; wszystkie inne piszą raczej sucho.

I jest tanie - kosztowało ok. 18zł. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bylo sucho i przerywało, teraz po SPA i szorowaniu, pisze mokro i grubo takie solidne F, po EF nie ma śladu. Nawet się nie oburzyłem, cienko piszących piór mam kilka, więc i takie się nada. Sport jest już  w tej chwili nawet fajny, a w wersji Brass podszedł mi baaardzo. Nigdy bym się nie spodziewał takiej metamorfozy.

Pozdr. Ch.

Edytowano przez chomsky
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne... @Bryan pisał, że wystawili jeszcze kolejne 4 sztuki. Do mnie też dzwonili z informacją, że skończyły się XF i F i że mają tylko M i B i że trzeba czekać jeśli chcę cieńsze... Ale ja właśnie lubię grubszą kreskę więc wybrałem M-kę. Przykro mi, że musisz czekać, bo ja dzięki Tobie kupiłem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem z poniedziałkowego wystawienia. 2 godziny później sklep zamknął aukcję i obdzwaniał wszystkich, że ma tylko M i B, a na cieńsze stalówki trzeba czekać do końca maja, bo nie ma u dystrybutora. I że tak  w ogóle nie spodziewał się że mu tak szybko te pióra zejdą. Też zdecydowałem się na M i czekam aż przyjdzie ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

Dotarło do mnie zakupione 3 tygodnie temu w Kitaju Hero 590. Ależ to kawał piórzyska. Jinhao 159 wygląda przy nim jak mikrus ;)

Na szczęście jest lekkie, bo inaczej byłby to model do pisania oburącz :D Wykonanie dość tandetne, ale za tą cenę (2,35 GBP z przesyłką) trudno się spodziewać cudów. Niemniej pisze, i to całkiem nieźle. Linia taka typowo chińska (okolice M, dość mokra), ale stalówka w odróżnieniu od innych chinoli nawet elastyczna, oczywiście bez szaleństw  :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

Bardzo fajnie. "zanęciłem" się jutube, i Tobą też, zaszalałem za 5 $. I co, stalówka nie fleksuje jak np. ptaszory za 100$?! No, kurna jestem zdegustowany:(

 

Zapewniam Cię, że jest różnica pomiędzy fleksującą stalówką Pelikana a tym Hero, niemniej jednak to ostatnie pisze całkiem przyzwoicie.

Tylko jak nim piszę to przypomina mi się Wałęsa podpisujący porozumienie w stoczni w 1980 ;)

Edytowano przez Markol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrew

A ja nie kupiłem, a wygrałem w konkursie organizowanym przez Mariusza z blogu Zegarki i Pióra  :w00t:  Pragnę z tego miejsca jeszcze raz podziękować Mariuszowi za zorganizowanie świetnego konkursu oraz docenienie mojej pracy, a sponsorom za fantastyczne nagrody!

 

Visconti Rembrandt Black w wersji GT ze stalówką F. Wyglądał na duże i ciężkie pióro, a jest piękny i idealny. tylko nie wiem, jaki atrament do niego zalać - chyba dostanie galusowy turkus od Konrada  :hmm1: .

 

P1020370_e.JPG

P1020356_e.JPG

 

 

 

Zakładka Visconti do książki - świetny i ładny gadżet :)

 

P1020341_e.JPG

Na koniec katalog produktów Pelikan na rok 2015, smycz i opaska odblaskowa oraz niebieski kołonotatnik  Herlitz A4 :D (na zdjęciu nie ująłem katalogu Visconti i Pelikan Griffix, bo na szybko fotki robiłem i zapomniałem)

 

P1020345_e.JPG

Cieszę się jak dziecko w święta :D Dzięki i pozdrawiam,

Andrzej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie jak @iAndrew nie kupiłem, a wygrałem w konkursie bloga Zegarki i Pióra ;]

 

Pióro doszło wczoraj, cieszyłem się jak dziecko :D

 

Oczywiście w paczce było pełno dobroci poza piórem. Zakładkę do książki Visconti już przykolegowała sobie żona :D

 

Kilka fotek

 

301d86f6a03fcf08cae0828de252284b_1.jpg

 

5bab95a8edacaff3d40b18af52100071_1.jpg

 

2e539c1180577e98594e0c4295d0c4e0_1.jpg

 

 

tylko nie wiem, jaki atrament do niego zalać - chyba dostanie galusowy turkus od Konrada  :hmm1: .

Akurat miałem ze sobą butelkę nicponiowego błękitu #4 ;] więc zatankowałem natychmiast. Kolor atramentu świetnie pasuje do koloru pióra ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły łabądki. Pokazuję.

Swan Blackbird Self-filling.

Jak widać jest mały problem ze sprężynką.

rp7YFiT.jpg?1

2r1d25Y.jpg?1

8W5FUIp.jpg?1

8tRpkDy.jpg?1

Swan Self-filler. Klips chyba dołożony przez właściciela. Już zdemontowany. Trochę narobił rysek na skuwce ale myślę że do spolerowania

CZUv51r.jpg

ihwiAQE.jpg

2O1DpjE.jpg

1ZaRtm3.jpg

Swan MabieTodd Leverless stalówka nr 2

j24N86k.jpg

iOPd9fs.jpg

Jtns4jx.jpg

MXDPng1.jpg

wXL94Gd.jpg

WBhHFol.jpg

 Kupiony na PenSzole Swan MabieTodd Leverless stalówka nr 4.  Genialna stalówka :D  Grubo i bardzo mokro, ale trzeba często tankować.

tuWMJ77.jpg

rWBOaXl.jpg

crky99E.jpg

5ASZGnV.jpg

DxLDevo.jpg

2sGFYzQ.jpg

av3DC4d.jpg

mdLixgf.jpg

Proszę wybaczyć ilość zdjęć. Uznałem że takie żwawe staruszki zasługują na ciut więcej. Wszystkie stalówki złote, wszystkie z flexem choć raczej niewielkim oprócz ostatniego. Każda pisze inaczej i mimo że wymagają nieco więcej skupienia niż pelikanowe bezstresowe "maślaki" to przyjemność jest wybitna.

Serdecznie polecam, takie pióra są świetne. Jak ktoś ma i nie lubi, chętnie przygarnę :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mabie Todd to moja obecnie ulubiona marka piór vintage. :D Gratuluję i zazdraszczam;)

 

I do mnie dotarła (w środę) wielka paka z nagrodą w konkursie zorganizowanym przez Mariusza z bloga www.zegarkiipiora.com. W środku śliczne pióro Visconti Venus wraz z notatnikiem Herlitz, zakładką Visconti, smyczką, katalogiem i odblaskiem Pelikana:) Nie mam jak zrobić zdjęć chwilowo, ale na pewno ten brak uzupełnię. Mariusz - dziękuję Tobie i sponsorom. :D

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

A ja, w celu empirycznego sprawdzenia prawdziwości tezy, że "stare Hemisphery to były Panie pióra, że ho ho, nie to, co teraz", dopadłem w UK takiego Watermana datowanego na mniej więcej 1998r., ze stalówką M (jeszcze nigdy nie miałem WM z M-ką).

 

hexyXCN.jpg

 

Z przesyłką wyszło około 130 zł, więc bez szaleństw.

Zdjęcie oczywiście ze sklepu.

Edytowano przez Markol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...