Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

Gość Dziku

Gratulacje! Oby Ci służył co najmniej tak dobrze jak mój stary Hemiś.

Ja z kolei nie mam jak porównać z nowym gdyż takowego nie posiadam i inwestycji nie planuję. No - chyba żeby się trafiła jakaś okazja... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gość Markol

Gratulacje! Oby Ci służył co najmniej tak dobrze jak mój stary Hemiś.

Ja z kolei nie mam jak porównać z nowym gdyż takowego nie posiadam i inwestycji nie planuję. No - chyba żeby się trafiła jakaś okazja... ;)

Ja swego czasu miałem nowego, ale jakoś się nie polubiliśmy, więc zmienił właściciela.

Mam nadzieję, że ze swoją nową panią tworzą bardziej zgrany duet ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę wybaczyć ilość zdjęć. Uznałem że takie żwawe staruszki zasługują na ciut więcej. Wszystkie stalówki złote, wszystkie z flexem choć raczej niewielkim oprócz ostatniego. Każda pisze inaczej i mimo że wymagają nieco więcej skupienia niż pelikanowe bezstresowe "maślaki" to przyjemność jest wybitna.

Serdecznie polecam, takie pióra są świetne. Jak ktoś ma i nie lubi, chętnie przygarnę :D

 

Jakież ładne ptaszyny! Ilość zdjęć jest jak najbardziej prawidłowa :) Porządnie dały mi do myślenia, czy jeden Mabie Todd to aby nie za mało...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

Właściwie to nie dzisiaj, tylko ponad tydzień temu, ale przez kilka dni nie wiedziałem, czy będę miał czym się pochwalić.

Piórko było mocno zabrudzone zaschniętym atramentem. Pokrętła tłoka nie dało się początkowo ruszyć. Ale po kilku dniach konsekwentnego moczenia zechciało podjąć współpracę. Potem jeszcze smarowanie tłoka, uszczelnienie gwintu i ruszyło :) Dla bardziej zaawansowanych majsterkowiczów to zapewne nic wielkiego, ale dla mnie pierwszy mały sukces w reanimacji pióra.

I oto efekt:

bhtv0ky.jpg

 

wKjb5UY.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla bardziej zaawansowanych majsterkowiczów to zapewne nic wielkiego, ale dla mnie pierwszy mały sukces w reanimacji pióra.

 

 

Markol, gratulacje. Jak czytam tych wszystkich naszych magików, którzy naprawiają, smarują, wkręcają, wykręcają, to szczerze ich podziwiam. Mam co najmniej ze trzy dobre pióra, które należałoby podreperować: jakieś tłoki popuszczające w pelikanach, czy nawet stalówki do wygładzenia albo kręcąca się w kółko sekcja w parkerze duofoldzie i... kompletnie nic z tym nie robię, bo się zwyczajnie boję, że coś schrzanię. Tym bardziej Cię podziwiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

Markol, gratulacje. Jak czytam tych wszystkich naszych magików, którzy naprawiają, smarują, wkręcają, wykręcają, to szczerze ich podziwiam. Mam co najmniej ze trzy dobre pióra, które należałoby podreperować: jakieś tłoki popuszczające w pelikanach, czy nawet stalówki do wygładzenia albo kręcąca się w kółko sekcja w parkerze duofoldzie i... kompletnie nic z tym nie robię, bo się zwyczajnie boję, że coś schrzanię. Tym bardziej Cię podziwiam.

 

Ja też miałem sporo obaw, ale pióro na szczęście nie było drogie, więc stwierdziłem, że raz kozie śmierć ;)

Za szlifowanie stalówki bym się nie wziął, chyba że po terminie u któregoś z Mistrzów  :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markol, gratulacje. Jak czytam tych wszystkich naszych magików, którzy naprawiają, smarują, wkręcają, wykręcają, to szczerze ich podziwiam. Mam co najmniej ze trzy dobre pióra, które należałoby podreperować: jakieś tłoki popuszczające w pelikanach, czy nawet stalówki do wygładzenia albo kręcąca się w kółko sekcja w parkerze duofoldzie i... kompletnie nic z tym nie robię, bo się zwyczajnie boję, że coś schrzanię. Tym bardziej Cię podziwiam. 

Ty chociaż do Pendoktora masz niedaleko, a co ja mam mówić? Poczta, kurier i konsultacje telefoniczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty chociaż do Pendoktora masz niedaleko, a co ja mam mówić? Poczta, kurier i konsultacje telefoniczne.

 

Rany, skąd Wy to wszyscy wiecie?!! Ja do dzisiaj nie wiedziałem, że taki mądry Pendoktor mieszka nieopodal. 

Oczywiście teraz zbieram odwagę, żeby się do niego odezwać :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś taka zabaweczka:

Edward Todd & Co  Retractable Dip Pen with Aikin Lambert

4spqp9W.jpg

GCLTxm8.jpg

0DwdUxK.jpg

jYvFfGI.jpg

z3s8ibr.jpg

hKNIeRh.jpg

I na koniec rozdziaw :)

zEPQBVI.jpg

Jest konkretny i milusi w obsłudze, niestety atrament kończy się natychmiast. Maczanie jest wkurzające.

Próbowałem przeszczepić stalówkę do Swana-frankenpena ale coś niechętnie. Może nie leży na spływaku dobrze, a może brak dziurki odpowietrzającej... Nie wiem :(Nie podaje płynu i koniec. Zostaje w maczaku. Albo się nauczę albo będę wyjmował z pudła w niedzielę żeby sobie popatrzeć jakie śliczne :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany, skąd Wy to wszyscy wiecie?!! Ja do dzisiaj nie wiedziałem, że taki mądry Pendoktor mieszka nieopodal. 

Oczywiście teraz zbieram odwagę, żeby się do niego odezwać :-)

nie gryzie :D wypróbowałam ;)

 

ale kojarzysz w ogóle, że poznaliście się na penszale? chyba was przedstawiłam nawet...

Edytowano przez kasiasemba
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś taka zabaweczka:

Edward Todd & Co  Retractable Dip Pen with Aikin Lambert

hKNIeRh.jpg

I na koniec rozdziaw :)

zEPQBVI.jpg

Jest konkretny i milusi w obsłudze, niestety atrament kończy się natychmiast. Maczanie jest wkurzające.

Próbowałem przeszczepić stalówkę do Swana-frankenpena ale coś niechętnie. Może nie leży na spływaku dobrze, a może brak dziurki odpowietrzającej... Nie wiem :(Nie podaje płynu i koniec. Zostaje w maczaku. Albo się nauczę albo będę wyjmował z pudła w niedzielę żeby sobie popatrzeć jakie śliczne :D

Piękne pióro. Gdyby wkurzyło Cie kiedyś na maksa i chciałbys sie go pozbyć to ustawiam sie w kolejkę jako pierwszy chętny.

Chętnie odkupie - absolutnie trafia w moje preferencje :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Rozdziaw" :D Jakie świetne słowo!

Dziękuję. Dla niektórych stalówek bardzo adekwatne :) inne określenia są zbyt subtelne.

 

Piękne pióro. Gdyby wkurzyło Cie kiedyś na maksa i chciałbys sie go pozbyć to ustawiam sie w kolejkę jako pierwszy chętny.

Chętnie odkupie - absolutnie trafia w moje preferencje :).

Będę pamiętał :) ale może się je uda oswoić.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałam <F> lub <XF>. Pan mówił, że grubsze stalówki mogę dostać od razu. Trudno. Muszę wytrzymać. Mam nadzieję, że się doczekam i Pan o mnie nie zapomni przy kolejnej dostawie. :)  Niech Twoje piórko dobrze pisze. Pozdrawiam. 

 

moje F w ym modelu, niczym nie rózni sie od M w innej wersji kolorystycznej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dziku

Może nie to, że dzisiaj kupiłem, ale dziś dotarło po naprawie.

Waterman Maestro w kolorze zielonym. Stalówka M. Kupiłem na Allegro za raptem 35 zł. Powodem zakupu był sentyment do modelu spowodowany niemal 20 letnim użytkowaniem podobnego pióra z blaszką F, która z biegiem lat wykonała pewien ukłon w stronę M.

Pióro miało zgiętą stalówkę, która jednak - o dziwo - pisała całkiem płynnie.

Bezpośrednio po zakupie pojechało do PenDoktora. Piter22 blaszkę wyprostował, ale z uwagi na jej mazakowatość - zaproponował jeszcze przeszlifowanie i "pocienkowanie" tejże. I to była dobra decyzja. Mam teraz dwa Watermany Maestro. Oba piszą pięknie i płynnie. Ten z blaszką M ma kreskę F, a ten z blaszką F - kreskę M.

 

Piter22 - dzięki ogromne!!! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...