Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

Tak się Lamy zająłem, że zapomniałem pochwalić sie drugim piórem, które przyszło razem z Lamy, to Geha ze złotą semifleksującą stalówką, dość mocno elastyczną, mokrą M-ką. Fleks widoczny, coś na oko jak w Noodlersie, tylko nie taki gwoździowaty i podaje lepiej atrament, pierwsze próby napawają nadzieją.

http://allegro.pl/show_item.php?item=5407290214

Pozdr. Ch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

To jakas starsza stalówka, nie ma tego złotego pasa wzdłuż nacięcia skrzydełek, nie ma dziurki, nie ma napisu 14K i oznaczenia grubości, pisze jak M.

Pozdr. Ch.

p.s. to raczej CP-1, na portalach są też ze stalówkami złotymi.

 

nie ma, bo to stara zlatka. i chyba to pióro naonczas miało oznaczenie cp50: http://www.fountainpennetwork.com/forum/index.php/topic/155782-lamy-cp50-vs-cp1-black/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaintrygowany recenzją Visvamitry "szarpnąłem się" na indyjskie FPR, ale w odróżnieniu od Recenzenta wybrałem model Indus w wersji demonstrator. Na zdjęciach wygląda odrobinę solidniej niż Dilli, a jak będzie w rzeczywistości?

Zastanawiałem się nad stalówką fleks, ale po nie najlepszych doświadczeniach z Noodlersem nie odważyłem się, a po obejrzeniu tego filmiku na YT chyba nie żałuję.

 

Edytowano przez Markol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieciom? Na testy?

 

Nie, do kolekcji. Dziecko ma swego Pelikana. Pomarańczowego ;)

Kiedyś zauważyłem u jednego kolekcjonera Pelikanów, że ma całą kolekcję szkolnych Pelikanów. Niektóre bardzo fajne, kolorowe, zabytkowe i można rzec kultowe.

Postanowiłem, w miarę czasu i pieniędzy, zbierać także szkolne Pelikany :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj do mnie doleciały z Anglii :)

Anonsowane już w tym wątku De la Rue Onoto The Pen

 

6A36Ds3.jpg

 

w podstawce pożyczonej chwilowo od Conwaya ;)

 

OpMv8Rx.jpg

 

oraz niebiesko-czarny CS 388

 

E5gqbIp.jpg

 

8ZHIWZ3.jpg

 

Sorry, lepszego zbliżenia stalówki nie udało mi się uzyskać :(

 

Tu obaj gentlemani razem

 

ykYG45z.jpg

 

oraz próbka ich możliwości

 

n5FKTpm.jpg

 

Pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej właśnie chwili przeżywam wewnętrzny konflikt w kwestii kupna nowego pióra - ten Kaweco jest na mojej liście (razem z wersją Brass). Szybkie pytanie - czy wewnętrzna strona skuwki, tzn. sam gwint jest aluminiowy jak samo pióro, czy też jest od środka wyłożony tworzywem jakiegoś rodzaju? W przyszłym tygodniu jadę do Warszawy, chciałem przy okazji pomacać to pióro i zajrzeć niedyskretnie w "dziurkę" w celu weryfikacji.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie nie wiem, co Wy w tym Kaweco widzicie :(

Jak patrzę na tę skuwkę to jakbym widział końcówkę zaworu hydraulicznego w ładowarce Volvo ;)

To musi być jakieś zauroczenie, czy cóś?

 

A bo ja wiem, chyba tak :D   Wiesz, łażę tak prawie codziennie po jednej budowie, po drugiej, trzeciej (taka praca) i tu widzę pręt zbrojeniowy, tam jakąś śrubę, kotwy, dyble... Zapatrzenie... B)

 

Co do wnętrzności skuwki, to wygląda, że w środku nie ma żadnej "wykładziny", a gwint też jest aluminiowy. Jedynie jakieś 0,5 cm od "wejścia" jest wąski pasek jakiegoś materiału wklejony - pewnie żeby krawędź skuwki nie zryła od razu korpusu.

 

 

Wrzuć zdjęcia jak już się zestarzeje (porysuje) ;]

 

A wrzucę, wrzucę - jak już się odpowiednio zestarzeje ;)   Zaopatrzyłem się w nie w celu bezpośredniego mania ze sobą w kieszeni - na budowie i poza nią - więc prędzej czy później jakieś ślady będą, ale nie zamierzam oczywiście specjalnie rzucać go do piachu czy betonu. To by było.....  złe :nono:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie nie wiem, co Wy w tym Kaweco widzicie :(

Jak patrzę na tę skuwkę to jakbym widział końcówkę zaworu hydraulicznego w ładowarce Volvo ;)

To musi być jakieś zauroczenie, czy cóś?

Zrozumiesz gdy weźmiesz w rękę :D Też byłem sceptycznie nastawiony, uważałem że brzydkie koszmarnie, a okazało się że w tej brzydocie tkwi piękno ;) No i te maślane stalówki  :wub:

Edytowano przez Andrew
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiesz gdy weźmiesz w rękę :D Też byłem sceptycznie nastawiony, uważałem że brzydkie koszmarnie, a okazało się że w tej brzydocie tkwi piękno ;) No i te maślane stalówki  :wub:

 

nie wiem co wziąłeś, że widzisz w kaweco sport piękno (i zalety), ale podeślij mi adres Twojego dealera, a będę wdzięczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...