Jump to content

norbie

Użytkownicy
 • Posts

  215
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Skąd jesteś?
  Kraków

Recent Profile Visitors

410 profile views

norbie's Achievements

F

F (3/6)

 1. Wydaje mi się, że z dotychczasowych propozycji najlepszy stosunek cena/jakość prezentuje Namisu i Karas Kustoms. Przez jakość rozumiem m.in. trwałość pióra. Gdyby wygrało pióro Karas (ja go raczej nie kupię), to do tego pióra pasowałby zegarek VIS projektowany na forum zegarkomaniaków:
 2. Klips w kształcie węża, to nie jest kicz, tylko jak wcześniej napisałem historia firmy. W linku podanym przez visvamitrę (http://www.fountainpennetwork.com/forum/topic/306637-montblanc-heritage-collection-rouge-noir/) jest wyjaśnienie: "(...) The mysterious serpent recalls a design motif popular among Art Nouveau artists when the original Rouge & Noir collection first made its appearance.(...)". Oryginał sprzed ponad 100 lat wygląda tak: http://www.ebay.com/itm/VINTAGE-MONTBLANC-SAFETY-BHR-FOUNTAIN-PEN-12-HUGE-PERFECT-RARE-/371284321905
 3. Za stylistyką prezentowanego pióra przemawia historia MB, za Jinhao i Crocodile nic nie przemawiałoby, gdyby te firmy zdecydowały się na produkcję podróbki.
 4. To jakaś prowokacja? A może teleturniej?
 5. Namisu Nova - świetny pomysł. Pióro bardzo spójne stylistyczne. Wykonane z tytanu, co zapewnia jego niską wagę, jak na metalowe pióro, niekorodowalność i, co dla wielu może być ważne, tytan nie uczula. Cena bardzo dobra. I jeszcze extra bonus, na który wcześniej w innym wątku chyba visvamitra zwrócił już uwagę - to pióro jest baaardzo podobne do Nakai. Wydaje mi się, że większość pióromaniaków w PL raczej na nią nie stać, więc warto skorzystać z okazji. Pozostałe pomysły do mnie nie przemawiają z różnych względów. Wg mnie nie warto iść w stronę współczesnych Conklinów, ponieważ są tandetnie wykonane. Podobają mi się, ale niestety nie są warte swojej ceny. W sieci jest również sporo negatywnych opinii o Noodlersach. Nie ma chyba sensu kupować ładnego badziewia I na koniec prztyczek dla Thaya, jako reprezentanta Administracji (personalnie nic do Ciebie nie mam) - proponowany w pierwszym poście sposób działania w zasadzie jest taki sam, jak zaproponowany oddolnie przez forumowiczów w kontekście wyboru pióra forumowego na 2015 r.: http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/7135-ankieta-pióro-forumowe-2015model Kto chce niech sobie przypomni bogatą dyskusję w temacie poświęconym pióru forumowemu na 2015: http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/7091-pióro-pwf/ Mam nadzieję, że tym razem nie zostaniemy przez Administrację totalnie zignorowani.......
 6. Panowie, piszecie o nietypowych stalówkach OM i OB. Rzadko wybieranych przez kupujących pióra. peterek_primosz napisał, że ma MB149 ze stalówką F.
 7. MB149 pisze się tak samo, jak każdym innym piórem. Oczywiście rozmiar pióra/wielkość ręki ma znaczenie dla komfortu pisania.
 8. Też mam to pióro i sobie chwalę
 9. Tuzand przygotował fajną recenzję Muji:
 10. @pior_nick - dziękuję . Gdyby tak zważyć mojego srebrnego starucha i srebrnego MB Lew Tołstoj (który nota bene jest bardzo ładny), to nie jestem pewny, czy MB, choć z tłokiem, byłby cięższy.....
 11. U mnie pojawiło się trochę starsze pióro od wyżej pokazywanych - Waterman 452
 12. Info ze strony internetowej sklepu. Gdyby było kilku/nastu chętnych, to mógłbym zadzwonić do sklepu i rozpocząć rozmowy.
×
×
 • Create New...