Skocz do zawartości

Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)


emilien

Polecane posty

Czy to możliwe, że Waterman w naboju jakoś istotnie różni się od tego w słoiku? Mam przykre wrażenie wodnistości.

 

Za to ostatni zakup: Private Reserve: Ebony Green - całkiem inaczej- jakby pisać upłynnionym smarem. Spodziewałem się, że będzie nieco czarniejszy, ale i tak kolor sympatyczny. Obawiam się tylko, czy sprawdzi się na cienkiej stalówce...

Edytowano przez drEvil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja dziś wróciłam z buteleczką kolejnego Sailora, Yama Dori. Wahałam się pomiędzy w/w a Souten, ale Souten jak i dwa inne atramenty dostałam w próbkach (dzięki Maciek!), więc nie wykluczone, że trzecim Sailorem będzie Souten.

Sheaffer Sagaris już przepłukany i czeka na zalanie próbką Souten, Yama Dori śmiga w kaweco AlSporcie (tylko ten cały squeezzzzzz agrrr).

Yama Dori, w moim odczuciu, to przewaga niebieskiego, zieleń tak nie dominuje, ale fajnie dopełnia barwę.

Więcej się wypowiem, bo zapisaniu kilku stron ;) Ale teraz już moge powiedzieć, że odcień trafia w mój gust :)

Edytowano przez Nikaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

https://plus.google.com/u/0/photos/112315717005110666018/albums/6257186586165402625

 

Taki oto inkaust do mnie dotarł. Rozpakowałem tylko kartonik  ;)

Flakonik może wezmę na lubelskie spotkanie. To uroczyście otworzymy i może umoczymy  :)

 

A na poważnie, to proszę o pomoc w identyfikacji i datowaniu tego inku. Znalazłem go w starym pudle na przybory pisarskie, wraz z innymi starociami. A w firmie MB jakoś się nie rozeznaję. Nawet piórko mam chyba tylko jedno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://plus.google.com/u/0/photos/112315717005110666018/albums/6257186586165402625

 

Taki oto inkaust do mnie dotarł. Rozpakowałem tylko kartonik  ;)

Flakonik może wezmę na lubelskie spotkanie. To uroczyście otworzymy i może umoczymy  :)

 

A na poważnie, to proszę o pomoc w identyfikacji i datowaniu tego inku. Znalazłem go w starym pudle na przybory pisarskie, wraz z innymi starociami. A w firmie MB jakoś się nie rozeznaję. Nawet piórko mam chyba tylko jedno.

o, West Germany, czyli przed 1992 r. teoretycznie. ciekawe o co chodzi z tą procedurą napełniania, te wszystki mnożniki, 2x i 4 - 6x (tu chyba chodzi o wypuszczenie tylu kropel).

Edytowano przez rbit9n
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o, West Germany, czyli przed 1992 r. teoretycznie. ciekawe o co chodzi z tą procedurą napełniania, te wszystki mnożniki, 2x i 4 - 6x (tu chyba chodzi o wypuszczenie tylu kropel).

 

 

Tak, oznaczenie West na to wskazuje. Pozostałe kałamarze i pisadła, jakie odkryłem w podróżnym boxie pisarskim pochodzą z dawniejszych lat. Ale ten Mąbel nie był jeszcze otwierany. Może ktoś coś wywnioskuje z typu atramentu, szaty graficznej, kształtu kałamarza itp.

 

A te mnożniki też tak rozumiem. 

Edytowano przez ryard
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...