Skocz do zawartości

Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)


emilien

Polecane posty

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Właśnie wygrałem na eBayu Dorica. W rozsądnej cenie. Aż za rozsądnej. Ciekawe co będzie do naprawy.

 

Najbardziej bałbym się raczej tego, czego się już naprawić nie da, tzn. degradacji celuloidu; z drugiej strony akurat taki problem byłoby już chyba widać na zdjęciach :hmm1:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Doric dotarł. Zgodnie z przewidywaniami, będzie parę rzeczy do naprawy - stalówka jest skrzywiona i jej skrzydełka przeskakują przy nacisku. Gumka w środku pióra zaschła i dźwigienka nie działa. Skuwka pomału pada ofiarą entropii - na szczycie widać degradację materiału, z czasem bedzie coraz gorzej, ale to nie szkodzi. Piórem tym bedę pisał na co dzien, nie planuję trzymać go w gablocie. Jutro wyślę pióro do Pitera, mam nadzieję, że z Lublina wróci w lepszej formie. Tym bardziej, że Doric ten wygląda obłędnie, zwłaszcza w słońcu. Z każdym hobby bywa tak, że z czasem anm powszednieje. Atramenty i pióra powszednieją, zdarza się, że nawet nowy nabytek / prezent nie wywoła uśmiechu na ustach. Ostatnio malo które pióro robi na mnie wrażenie, ale na Dorica nie mogę się napatrzeć. Cieszę sie nim jak małe dziecko. A jak jeszcze zacznie pisać, będzie pieknie :) 

 

Clj8p1.jpg

 

PElkJn.jpg

 

lfxrSn.jpg

 

SGnnr9.jpg

 

PUkce6.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Małżonka moja kazała się dziś zawieźć do miasta, bo miała coś do załatwienia.

A ja z nudów wstąpiłem do papierniczego i na półce z atramentami zobaczyłem coś takiego.

ca151b0761f6e842.jpg

Cena była znośna, więc wziąłem. Nie używam w zasadzie czarnego atramentu, ale wyłącznie czarnego używa moja córcia.

f28934bef4c98c36.jpg

Wysokiej jakości pudełeczko zawierało bardzo fajną buteleczkę.

847b14c0a9809e68.jpg

69387cb0dd726316.jpg

7e5ca71642ede6a4.jpg

Próbka pisma. W butelce dynks umożliwiający napełnienie pióra, nawet, gdy zostanie śladowa ilość atramentu.

b8ef1365b5b0eb16.jpg

64932ee08b61e393.jpg

Sam atrament, jak na mój gust wygląda bardziej na mocno ciemnoniebieski niż czarny, ale za to buteleczka jest udana.

zdrówka

Edytowano przez konis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj razem z Sheaffer Prelude, kupiłem Atrament Lamy Blue i muszę powiedzieć, że mimo niezbyt okazałego pudełka, sam atrament jest naprawdę bardzo dobry + świetny pomysł z papierkiem jako podstawką do wytarcia pióra oraz zagłębienie, które pozwala wykorzystać Atrament do ostatniej kropli.

 

1b8cbe4b93c7.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki nie mam ale dotarł dzisiaj do mnie kałamarz Lamy Dark Lilac. Miałem próbkę, ponarzekałem trochę na trudności z płukaniem ale poprostu niemogłem przepuscić tego fioletu. Dla mnie jest niesamowity. A kałamrz z bibułką też niczego sobie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...