Skocz do zawartości

Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)


emilien

Polecane posty

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jeszcze co do cieniowania, to od żółtego po zieleń. W Doricu był ciemniejszy generalnie, ale Doric hojnie podaje atrament. W niektórych piórach jest to jasna zieleń (w jakiejś Fce). Na pewno atrament ma potencjał, tylko właśnie to schnięcie... Podobnie się zachowuje Sunset Apache.

Musze dokładnie sprawdzić ile minut, ale teraz przetarłam po tekście, który napisałam 2-3 minuty temu na Rhodii, rozmazał się. Na Midori też niestety, jedna stronę zapisze, zapisuję kolejną, a literki z tej pierwszej się rozmazują.

Jeśli coś flexem popełniłam, to mówimy już o zostawieniu kartki na dłuższy czas, celem wyschnięcia atramentu, zarówno w przypadku Army Green jak i Apache Sunset (na Midori test robiłam).

Atrament wydaje się być już suchy, jednak po dotknięciu palcem, jeszcze się rozmazuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszły mi dwa. Ciemny Zielony Pelikana i Oxford Blue Diamine. O ile tym drugim jestem zachwycony (postaram się go pokazać przy okazji swojej pierwszej recenzji pióra na forum), to Pelikan mnie trochę rozczarował. Nie jest taki ciemny i intensywny, jak się spodziewałem. Jeszcze go wypróbuję stalówką w obsadce, ale to nie to... Tak swoją drogą, to czy nie myślicie, że fajnie by było założyć dział o właśnie stalówkach w obsadce? Tak, wiem, ze forum nazywa się "pióra wieczne", ale dlaczegóż by nie spróbować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Ciemnego Zielonego Pelikana - mam w dwóch piórach i w obu wygląda inaczej. W Parkerze Vectorze (F-ka) jest jednolity i dość blady, nieciekawy. Natomiast w drugim piórze (stalówka przeszczep Sheaffer) jest zdecydowanie ciemniejszy i bardziej nasycony. Dodatkowo przyjemnie cieniuje. Widać efekt zależy od pióra i stalówki, preferując grubsze. Wtedy pokazuje swe prawdziwe oblicze.

 

A co do maczanek - kolejny głos "za". Mam kilka stalówek i planuję zakup kolejnych. Chętnie się udzielę na nowym subforum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie:) To mój pierwszy post, ale od dawna jestem z Wami na forum jako obserwator.

Atramenty, które dziś kupiłem:

Diamine- Red Dragon, Diamine-Twilight i Montblanc- Moss Green!

RD do czerwonego Pilota 78G (oxblood jest trochę za ciemny dla mnie jednak), Twilight do ECO BLACK (W czwartek Pan Daniel ma dostawę), a zieleń w zamyśle długotrwałym do Pilota M200 zielony marmurek. Na razie będzie spływać na próbę w TWSBI 580 Diamond. Pozdrawiam Michał:)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem przesyłkę z pięcioma atramentami, wszystkie Diamine...

 

atramenty72.jpg
bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

Te małe próbki, to stalówka C. Brandauer & Co's, Review Pen Birningham Nr 183. Niestety nie wiem, co za grubość, ale wygląda mi na F.

Atramentami jestem zachwycony :D Oczywiście spod stalówki, wszystkie są dużo ciemniejsze, niż z jakiegokolwiek pióra, ale spodziewam się niebawem transportu Hero 616 Jumbo, i zobaczymy...

Edytowano przez Kleks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyż ten Nil był w takim kolorze....

Najbardzie podoba mi się na tej próbce Blue Black

Czyli, że co, fatamrógana?

Sądzę, ze to wszystko zależy od stalówki i papieru. Pamiętam, na sąsiednim forum ktoś pokazał próbkę pisma apache sunset i wyszedł mu dosłownie kanarek. Mi nie udało się jeszcze uzyskać takiego odcienia. Zawsze jest to pomarańczowy. Raz ładniejszy, raz brzydszy. Ale nigdy kanarek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się zdarza uzyskać tego kanarka, choć Apacza mam w Lamy Mce i tam głównie pomarańcz. W Fce jakiejś był kanarek. Ale ja mam drugie pól tej buteleczki, z której pochodzi wspomniany kanarek   ;)

O proszę o wilku mowa, a wilk wystawiony na sprzedaż, na tym drugim forum.

Edytowano przez Nikaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyż ten Nil był w takim kolorze....

Najbardzie podoba mi się na tej próbce Blue Black

No niestety, pismo wygląda dużo ciekawiej, niż maźnięcie wacikiem, ale pamiętajcie, że to była stalówka w obsadce, a te piszą dużo ciemniej, niż wieczne pióra. No chyba, że jest to wieczne pióro z wyższej półki. Jeśli chodzi o mnie, to  Blue - Black też mnie zachwycił, A zaraz po nim Karmazyn, tylko że właśnie ze stalówki maczanej. W nawet całkiem dobrym piórze wiecznym, nie wygląda już tak zabójczo. A na przykład Sherwood Green... Ten jest niemal czarny po stalówce i trochę jaśniejszy w piórze wiecznym. Ale z całej tej piątki, najbardziej cieszę się właśnie z niego...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wczorajszy dzień zaowocował buteleczką zwycięzcy mojego małego testu ciemniejszych brązów - Montblanc Toffee Brown. I paczką naboi Organic Brown Caran D'ache (baaardzo ciekawy odcień).

Na deser jeszcze doszła buteleczka Sailora SOUTEN - letnia potrzeba jakiegoś żywszego koloru. W mokrym, fleksującym Doricu ten kolor po prostu zachwyca! :)

Edytowano przez Nikaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...