Skocz do zawartości

Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)


emilien

Polecane posty

W jak cienkiej? F Sheaffera może być?

Przepraszam, nie było mnie kilka dni. @rbit9n już napisał (dzięki!) o mokrych a Sheaffer też jest raczej wilgotny. Zastanawiam się, jak by to wyglądało przy bardziej suchej igiełce, jak np. Pilot.

Edytowano przez Fiamat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

A szkoda. Już od dawna poszukuję brązu na tyle nasyconego, by dawał wyraźną, ciemną kreskę przy igłach. Wiązałem z Herbinem sporo nadziei.

Co nie zmienia faktu, że pewnie i tak w końcu kupię te fusy   :D

 

Ciemne brązy, nasycone, sprawdzające się przy cienkiej kresce to, od najdroższego: Iroshizuku Yama Guri, MB Toffee Brown, Visconti Brown, Standardgraph Figg Brown i KWZ Ink Brown#4.

Paleta różnych odcieni, ciepły kontra zimny. I różnych cen. KWZ Ink jest ciepły, z nutą czerwieni, a Figg Brown zimny, przypominający Yama Guri.

Mam/miałam/testowałam wszystkie, polecam :)

 

Mam gdzieś małe porównanie tych atramentów, mogę w wolnej chwili wrzucić fotkę.

Edytowano przez Nikaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Do cienkich stalówek polecam brązowe Sailory - albo z łatwo dostępnej serii Jentle (na przykład Doyou) albo z droższej, ale łatwej do kupienia na eBayu serii Nagasawa-kobe. Z drugiej strony na przykład Chocolate Brown Diamine też daje radę i przyjemnie nawilża cieńsze stalówki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Koleżanka z pracy składając comiesięczne zamówienie na artykuły biurowe zapytała czy mam jakieś specjalne życzenia, odpowiedziałem, że może ołówki i atrament do pióra. Już zacierałem ręce, ale mojego ukochanego Faber-Castell nie było, więc, jako ogromny fan Deep Sea Green i ogólnie zielonkawych atramentów, postanowiłem wybrać z tego, co było w ofercie sklepu który nas zaopartuje. Padło na granatowego Pelikana który pewnie każdy zna i na Waterman Harmonious Green, a jak:P

Oto moje spostrzeżenia:

- mimo swojego niestandardowego rozmiaru (mniejszy od standardowych nabojów) pasuje do Plumixa, więc jest duża szansa, że do większości piór też będzie pasował

- schnie błyskawicznie, nie rozmazuję go mimo, że piszę lewą ręką. Nawet dla testu przejechałem palcem po świeżo napisanym słowie i ku mojemu zdziwieniu nawet nie drgnął

- dla osób zastanawiających się o kolorach okołozielonych na dokumentach - kolor jest dość jasny, widocznie zielony, ale nadal nie na tyle rażący żeby z niego rezygnować na papierach bardziej oficjalnych. Konstytucji bym nim może nie podpisał, ale do zwykłych papierów zdaje się być ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...