Skocz do zawartości

Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)


emilien

Polecane posty

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

A ja znalazłem sklepik w swoim mieście z całkiem szerokim asortymentem atramentów. Pelikan, Parker, Rotring, Sheaffer, R&K. Chyba większość możliwych kolorów z każdej marki, może z wyjątkiem R&K tam tylko granat jakiś :(.

Może mieszkańcy Warszawy się zdziwią, ale w Zielonej Górze to naprawdę duże osiągnięcie.

Wyszedłem z dwoma atramentami pelikana briliant green i turqoise. Nie wiem dlaczego, ale jeszcze nigdy nie miałem palikanów. Niestety trochę przebijają na moich szkolnych zeszytach, choć znośnie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po godzinie pozytywne. Na eFce Aurory dobrze gadają w duecie. Właściwości naprawdę niezłe - szybko schnie, nie przebija, potestuję jeszcze na innych papierach to zobaczymy, ale póki co jest nieźle.

Kolor czarny, czyli dobrze bo nie chciałbym ciemnej szarości itp... Wcześniej miałem Kon-peki, który ma nieco lepszy przepływ no i ten kolor. Granaty u mnie jednak górą  :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahab? Jestem ciekaw wrażeń :P

Konrad.

jak na razie jestem kontent. aczkolwiek stalówka twardsza niż w diplomacie, przy czym przepływ lepszy. wszak tu jest kawał spływaka.

 

.... czyli wszystkie tak pachną!   Gratuluję Noodlers`a.

 

 

piotrek

niestety. w dodatku mam dość czuły węch. ale po dokładnym umyciu ludwikiem, idzie wytrzymać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by się mniej więcej równało. Właśnie go sobie próbuję. Całkiem całkiem... A butelka - bezcenna ;)

CdA zawsze miały dobrą jakość. Dużym uznaniem cieszył się Grand Canyon z poprzedniej serii. NIe wiem, jak on teraz będzie się nazywał "na skosie". To tutaj to chyba kontynuacja Blue Sky? Jakby nie patrzeć, bez obaw można nalać do pióra i cieszyć się kreską.

Cena CdA jest chyba na tym samym poziomie cały czas. Butelka 30 ml kosztowała w Polsce około 60 złotych. Teraz jest 50 ml i dochodzi "podatek" za nowość. Więc wydaje mi się, że jest to ta sama cena, Niemała, to fakt. Ale... Iroshizuku droższe, narzekań mało słychać.

(Panie Admin - czy nie ma opcji łaczenia postów?)

Edytowano przez ArielN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na "ibeju" chodzi po nie mniej jak 15$ i jest go coraz mniej. Jak doliczysz przesyłkę, to cena rośnie znacząco. Ale zgodzę się, że realne jest zejście z ceną w okolice 80 złotych za sztukę przy zakupach zagranicznych (2-3 butelki w przesyłce). W PL to raczej niemożliwe.

Edytowano przez marwis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...