Skocz do zawartości

Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)


emilien

Polecane posty

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Codziennie używam MB Toffie Brown odkąd się pojawił,… zatankowany MB Chopin ze stalówką M oblique, w zastępstwie MB Sepii (reszta stoi cierpliwie w szufladzie w biurze). Toffie jest o niebo bardziej wyrazisty,…
Mam jeszcze dwa brązy Herbina, café des îles oraz lié de the, oba bardzo przyjemne lecz jakby bardziej "płynne" niż MB...

 

Zdjęcia wrzucę jak wrócę do Mordoru… to znaczy biura…  ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem MB Sepia zdecydowanie lepiej wypada, kiedy używa się stalówek "F". W stalówce "M" jest jakaś taka mniej wyrazista. 

 

 

No to będzie zabawa, będzie się działo, i znowu nocy będzie mało… :D  czy jakoś tak to było ale dopiero w poniedziałek… F- kę mam w MB Heritage to zatankuję zamiast diamond blue (bo to w nim teraz jest)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konis, czy on z Krakowa, jak na nim stoi?... :o

A z Krakowa. Ale jeszcze pewnie z czasów Franciszka Józefa.

"Karmański Józef (1865 Bursztyn - 1904), malarz, studiował w SSP w Krakowie u Jana Matejki oraz w Monachium i Paryżu. Ukończył też studia chemiczne, a na początku lat 90-tych XIX w. założył pierwszą w Polsce wytwórnię farb artystycznych. Malował głównie pejzaże, stosował technikę olejną, temperę, akwarelę i pastelę. Brał udział w wystawach TPSP w Krakowie i we Lwowie. Wystawiał w Salonie Kulikowskiego."

Jeszcze dziś istnieje wytwórnia farb artystycznych sygnowana tym nazwiskiem. Może to już któreś tam z rzędu pokolenie ją prowadzi.

Oczywiście już nie produkuje atramentu, ale wtedy artysta plastyk po studiach chemicznych, różne mikstury mógł produkować.

http://www.kremerpolska.com/karmanski/index.html

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z Krakowa. Ale jeszcze pewnie z czasów Franciszka Józefa.

"Karmański Józef (1865 Bursztyn - 1904), malarz, studiował w SSP w Krakowie u Jana Matejki oraz w Monachium i Paryżu. Ukończył też studia chemiczne, a na początku lat 90-tych XIX w. założył pierwszą w Polsce wytwórnię farb artystycznych. Malował głównie pejzaże, stosował technikę olejną, temperę, akwarelę i pastelę. Brał udział w wystawach TPSP w Krakowie i we Lwowie. Wystawiał w Salonie Kulikowskiego."

Jeszcze dziś istnieje wytwórnia farb artystycznych sygnowana tym nazwiskiem. Może to już któreś tam z rzędu pokolenie ją prowadzi.

Oczywiście już nie produkuje atramentu, ale wtedy artysta plastyk po studiach chemicznych, różne mikstury mógł produkować.

http://www.kremerpolska.com/karmanski/index.html

zdrówka

 

 

No to niezłe znalezisko…  :) Ale buteleczka zaiste ładniusia,… teraz chyba takich nie robią…  :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się trochę wyłamię z tych ekskluzywnych atramentów... U mnie w mieście wielu rzeczy nie da się kupić. Ale za jedno muszę lokalny sklep pochwalić - z "chińczyków" jest w czym wybierać ;) Bez problemu kupiłem dzisiaj Hero Black za 3,40 Pln ;)

To są wykręty :P

W mojej wsi nie kupisz żadnego atramentu :D

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są wykręty :P

W mojej wsi nie kupisz żadnego atramentu :D

zdrówka

 

W kolejce czekają na wysyłkowy zakup Waterman Florida Blue, South Sea Blue i Apache Sunset Noodler'sa :P Ale to tak na spokojnie, rozłożone w czasie... :) Te dwa Hero co mam to będę jeszcze rozpisywał, że hoho :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zamówiłem R&K Starą Złotą Zieleń - Alt-GoldGrun. Nie mogę się doczekać. Od pierwszej chwili gdy zobaczyłem recenzję to wiedziałem że muszę go mieć. Mam nadzieję że się nie rozczaruję, bo dość drogo wyszło. Niby 18zł ale jak się doliczy przesyłki i inne opłaty to wychodzi sporo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja R&K najtaniej z przesyłką widziałam za około 40zł z zagranicy lub 43 z Polski...

aż tyle? 18 zł plus jakieś 10-12 zł za przesyłkę z Kaligrafa, miewają braki kolorów, ale troszkę taniej, niż piszesz ;)

 

no i z samej ciekawości w trakcie sprawdzania zachorowałam na kolorki... będzie dramat i debet, ale chyba kupię... :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...