Skocz do zawartości

Jakie szybkie pióro do 120zl


Polecane posty

Poszukuję jakiegoś szybkiego pióra do 120zl na naboje z szorstkim uchwytem albo gumowym w rozmiarze stalówki F.

Znalazł jedzenie takie ale nw czy dobrze się nimi szybko pisze bo chodzi mi o to żeby podczas szybkiego pisania mi nie przerywał. 

Waterman Allure czarne
Kaweco PERKEO All Black 

Edytowano przez Nikodemos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nikodemos napisał:

Poszukuję jakiegoś szybkiego pióra do 120zl na naboje z szorstkim uchwytem albo gumowym w rozmiarze stalówki F.

Znalazł jedzenie takie ale nw czy dobrze się nimi szybko pisze bo chodzi mi o to żeby podczas szybkiego pisania mi nie przerywał. 

Waterman Allure czarne
Kaweco PERKEO All Black 

Po takim tekście nie mam już złudzeń, że osiągamy poziom Rowu Mariańskiego...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Nikodemos napisał:

Proszę o wyrozumiałość wiem że chaotycznie to napiseł (czy chodziło o "napisałem/napisałam"?) ale mógłbym jakieś propozycje (propozycje można otrzymać, można o nie prosić, można je dostać - język polski ma bardzo wiele określeń, lecz żadne z nich nie brzmi "można propozycję")?

 Ze swojej strony poproszę na przyszłość o uważniejsze pisanie postów, bo naprawdę, domyślanie się ukrytej pod błędami treści nie sprzyja myśleniu o tym, co by można zasugerować. No i źle świadczy o schludności nadawcy takiego komunikatu.

Proponuję przemyśleć te opcje:

Parker IM

Kaweco Classic Sport

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Stalówkowy Potworek napisał:

 Ze swojej strony poproszę na przyszłość o uważniejsze pisanie postów, bo naprawdę, domyślanie się ukrytej pod błędami treści nie sprzyja myśleniu o tym, co by można zasugerować. No i źle świadczy o schludności nadawcy takiego komunikatu.

Proponuję przemyśleć te opcje:

Parker IM

Kaweco Classic Sport

A Parker IM nie ślizga się w dłoni dobrze się trzyma? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Nikodemos napisał:

A Parker IM nie ślizga się w dłoni dobrze się trzyma? 

Szczerze mówiąc - nie pamiętam, czy kiedykolwiek miałam go w dłoni. Ale jakiegoś Parkera kiedyś trzymałam i nie sprawiał wrażenie bardzo śliskiego.

Najlepiej będzie, jak sobie go "przymierzysz" w sklepie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Nikodemos napisał:

No to będę musiał go przymierzyć bo jak pisze godzinami w szkole to ręka mi się poci i moje stare pióro się ślizga. 

A jakie to jest to stare pióro? Ja w chwili obecnej, patrząc na budowę swoich piór (wygląd sekcji) potrafię mniej więcej ocenić co mi będzie się dobrze trzymać w dłoni, a co będzie niekoniecznie przypadnie mi do gustu. Przykładowo- mam Kaweco Sport. Ma dosyć krótki "uchwyt", niby trzyma się ok, ale delikatnie czuję pod palcami gwint skuwki. Do krótkiego zanotowania czegoś w kalendarzu jest ok, na dłuższe notatki- mimo, że stalówka cudownie płynie po papierze, dla mnie by się nie nadawało. Podejrzewam zatem, że również Faber Castell leżałby mi niewygodnie w dłoni (chociaż nigdy go nie miałam, oceniam "na oko" budowę). Prawdopodobnie nie pisałoby mi się dobrze również piórem Caran d'Ache, bo ma dosyć wąską sekcję.

Napisz zatem czego teraz używasz- może kwestia ślizgania się w dłoni to kwestia niedostosowania sekcji do sposobu, w jaki trzymasz pióro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, mraugorzata napisał:

A jakie to jest to stare pióro? Ja w chwili obecnej, patrząc na budowę swoich piór (wygląd sekcji) potrafię mniej więcej ocenić co mi będzie się dobrze trzymać w dłoni, a co będzie niekoniecznie przypadnie mi do gustu. Przykładowo- mam Kaweco Sport. Ma dosyć krótki "uchwyt", niby trzyma się ok, ale delikatnie czuję pod palcami gwint skuwki. Do krótkiego zanotowania czegoś w kalendarzu jest ok, na dłuższe notatki- mimo, że stalówka cudownie płynie po papierze, dla mnie by się nie nadawało. Podejrzewam zatem, że również Faber Castell leżałby mi niewygodnie w dłoni (chociaż nigdy go nie miałam, oceniam "na oko" budowę). Prawdopodobnie nie pisałoby mi się dobrze również piórem Caran d'Ache, bo ma dosyć wąską sekcję.

Napisz zatem czego teraz używasz- może kwestia ślizgania się w dłoni to kwestia niedostosowania sekcji do sposobu, w jaki trzymasz pióro.

Wiesz co nw co to za pióro bo od dziadka dostałem ale zaraz podeślę zdjęcie trochę słabe ale nie mam innego 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<ględzenie mode on>

Spróbuj pomóc sobie pomóc 🙂 Szybkie wrzucenie posta na forum, pełnego chaosu, błędów, literówek i skrótowców nie pomaga. Poświeć te 20 sekund więcej by przeczytać to co napisałeś. Myślę że większość osób rozszyfruje współczesne "help, mam ale -lol- ndziala, hgw, nw dlaczego, zdj, tx!" ale więcej czasu schodzi na myślenie "co autor miał na myśli" niż samą odpowiedź. Tu nie piekarnia, nie ma co się śpieszyć. I nie wrzucaj pierwszego lepszego zdjęcia, jakiś brudny pojemnik, walające się wkłady, pudełko na grafit, połamany ołówek i coś metalowego pod taśmą. Na 100% ktoś odgadnie co to za pióro, ale trochę z tym będzie zachodu.

Nie lepiej poczekać do soboty, wyjąć to pióro, położyć na białej kartce, cyknąć fotkę stalówki, zoom na jakieś oznaczenia o ile są, ze dwa zdjęcia w rożnych pozycjach?

<ględzenie mode=off>

Napisz czy używałeś wcześniej pióra, czy jakieś miałeś w ręku i nie spodobały się itd. 90% piór ma dobry uchwyt i szybko pisze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.08.2020 o 12:23, mraugorzata napisał:

A jakie to jest to stare pióro? Ja w chwili obecnej, patrząc na budowę swoich piór (wygląd sekcji) potrafię mniej więcej ocenić co mi będzie się dobrze trzymać w dłoni, a co będzie niekoniecznie przypadnie mi do gustu. Przykładowo- mam Kaweco Sport. Ma dosyć krótki "uchwyt", niby trzyma się ok, ale delikatnie czuję pod palcami gwint skuwki. Do krótkiego zanotowania czegoś w kalendarzu jest ok, na dłuższe notatki- mimo, że stalówka cudownie płynie po papierze, dla mnie by się nie nadawało. Podejrzewam zatem, że również Faber Castell leżałby mi niewygodnie w dłoni (chociaż nigdy go nie miałam, oceniam "na oko" budowę). Prawdopodobnie nie pisałoby mi się dobrze również piórem Caran d'Ache, bo ma dosyć wąską sekcję.

Napisz zatem czego teraz używasz- może kwestia ślizgania się w dłoni to kwestia niedostosowania sekcji do sposobu, w jaki trzymasz pióro.

Przepraszam ale nie mogę wysłać zdjęcia bo jest za duży format na Messengerze mogę 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Nikodemos napisał:

Przepraszam ale nie mogę wysłać zdjęcia bo jest za duży format na Messengerze mogę 

Ale tu nie ma Messengera 🙂

Więc nie wiem, co Ci poradzić. Bo problem jest spory. Nie wiem czy da się go rozwiązać.

A może... (wiem że głupie)... może zmniejsz rozmiar zdjęcia? Albo wrzuć na jakiś hosting i wklej linka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Najlepiej idź do sklepu i zobacz, które pióro Ci będzie pasować. 

Z uchwytami gumowymi są pióra szkolne. Nie będą gorsze od tych co wymieniłeś.

Na tym forum użytkownicy też czasami robią błedy, a sporo nie używa polskich znaków. Taki znak naszych czasów, ale mimo że nie dyskryminuję, to mam odczucie chyba po raz pierwszy, że to forum powinno być bardziej restrykcyjnie moderowane. Mimo że robisz błędy to nie starasz się ich poprawiać. Przychodzisz po to co Cię interesuje, a nie dostosujesz się do reguł. Twoje posty są jak działanie trolla. Czyżby Janusze Nosacze zawitały na forum? 

 

Edytowano przez Kolektor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie pocących się dłoni, miałem kiedyś ten sam problem. Pisałem wtedy codziennie dość dużo Parkerem Jotterem, wykończenie stal szczotkowana. Nie pamiętam czy mi się dobrze w dłoni trzymał jak mi się ręce spociły, ale oprócz ślizgania się w dłoniach jest jeszcze jeden problem. Otóż po 2 latach codziennego użytku... zardzewiał. Od częstego użytku lakier którym stal jest zabezpieczona wytarł się, a pot, który składa się z wody, zrobił swoje. Także odradzam Ci brać metalowe pióro.

Co do ślizgania się pióra z praktyki mogę Ci polecić trzymanie na wierzchu chusteczki i jak się ręka spoci, to po prostu wytrzeć. Pióro się wtedy nie ślizga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kryj napisał:

Odnośnie pocących się dłoni, miałem kiedyś ten sam problem. Pisałem wtedy codziennie dość dużo Parkerem Jotterem, wykończenie stal szczotkowana. Nie pamiętam czy mi się dobrze w dłoni trzymał jak mi się ręce spociły, ale oprócz ślizgania się w dłoniach jest jeszcze jeden problem. Otóż po 2 latach codziennego użytku... zardzewiał. Od częstego użytku lakier którym stal jest zabezpieczona wytarł się, a pot, który składa się z wody, zrobił swoje. Także odradzam Ci brać metalowe pióro.

Co do ślizgania się pióra z praktyki mogę Ci polecić trzymanie na wierzchu chusteczki i jak się ręka spoci, to po prostu wytrzeć. Pióro się wtedy nie ślizga.

Dziękuję 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ink diver napisał:

W ogóle jakiś trefny ten materiał - niby stal, a na magnes nie reaguje 😏

No właśnie dokładnie tak powinno być: austenityczna stal nierdzewna :)  Co Ty chciałeś mieć pióro z blachy na rynnę? :headsmack:  

12 godzin temu, Nikodemos napisał:

Otóż po 2 latach codziennego użytku... zardzewiał.

A jednak robią też ze zwykłej blachy :cry: 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Lamy Vista razem z tłoczkiem w piórotece kosztowało miesiąc temu 111,50 zł. Zazwyczaj mają założoną stalówkę F. Można na miejscu zapytać o wymianę na inną szerokość — o ile mają wymienią bez dodatkowych opłat.

Mój syn pisze w szkole Parkerem Jotter (cena około 50zł + tłoczek około 25 zł) i jest zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...