Skocz do zawartości

Mechanik

Użytkownicy
 • Ilość treści

  106
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O Mechanik

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Zainteresowania
  Mechanika precyzyjna, elektronika

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Tu masz czego szukasz: http://www.fountainpennetwork.com/forum/topic/318850-platinum-sn-president-rk14/
 2. Z grubsza to Platinum (Japan). A jak chcesz konkretnie model i rok to daj trochę lepsze zdjęcia.
 3. Cześć, miło, że jesteś z nami. Kto pyta nie błądzi. Napisz coś o sobie.
 4. Cześć, Zgaduję, że pękła wzdłuż. Często się zdarza w tym modelu, przez te nacięcia / karby przebiegające przez sekcję. Da się to skleić. Tylko nie czekaj, bo w tym przypadku czas nie sprzyja jakości spoiny. Najpierw postaraj się o klej dwuskładnikowy przezroczysty Poxipol. (nie srebrny). Delikatnie rozchyl brzegi pęknięcia. Najlepiej kawałkiem kliszy lub ostatecznie wsadzając tam brzeg żyletki (ostrożnie!!!). Teraz odtłuszczanie - postaraj się o odrobinę benzyny ekstrakcyjnej (kupisz w chemicznym lub na stoisku z zapalniczkami Zippo ) Do szczeliny wprowadź kroplę benzyny (wykałaczką). Po
 5. Tak jak pisałem, było wiele odmian JIFa i pewnie gdzieś znajdziesz swoje. Dodam, że to pióro ma wartość kolekcjonerską (raczej), bo jeśli chodzi o wykonanie, to ta seria była adresowana do dzieci / młodzieży szkolnej. Poniżej też JIF jeszcze bardziej podobny do Twojego:
 6. To jest pióro Waterman JIF, jakaś boczna linia z metalowym klipsem. JIFy były seryjnie robione z klipsem plastikowym.
 7. Nie wszystkie modele. Miałem w podstawówce Inco takie jak to na zdjęciu. Po odkręceniu czarnej części korpusu ukazywał się piękny stalowy króciec od tłoka. Często musiałem używać zębów żeby go wyciągnąć. Tego modelu poszukuję.
 8. Kurcze szukam takiego egzemplarza już dłuższy czas. Czy to ma napełnianie tłoczkowe?
 9. A tak przy okazji, żeby ułatwić życie pióromaniakom i uniknąć niespodzianek z pękniętym kartridżem:
 10. Łapie powietrze na łączu. Dokładnie z miejsca gdzie króciec wchodzi do kartridża. Może też być tak, że szyjka pękła (nabój).
 11. Takie oczekiwania spełni kalendarz wydawnictwa Avanti. Bardzo dobry papier. Nie strzępi, nie przebija. Kupuję już od wielu lat, zawsze ten sam model (są różne). Format A-5. Twarda, mocna okładka. Dodatkowo kalendarz posiada tasiemkę -zakładkę. Mały drobiazg, a bardzo pomocny. Kupuję co rok w Auchanie. Ale trzeba już za tym chodzić z początkiem grudnia. Później znikają. Sporadycznie pojawiają się po Nowym Roku, w promocyjnej cenie .
 12. Brawo @eileen1x we Fragonard masz już otwartą furtkę Ale nic nie przykryje smrodku Hero Black Z kałamarza i podczas pisania cuchnie jakbyś szedł za owcami pod wiatr... Pozdrawiam, P.
 13. Po takim tekście nie mam już złudzeń, że osiągamy poziom Rowu Mariańskiego...
×
×
 • Utwórz nowe...