Jump to content

mraugorzata

Użytkownicy
 • Posts

  51
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

mraugorzata's Achievements

XF

XF (2/6)

 1. Tłoczek na zdjęciu w ofercie wygląda, jakby był mega zmęczony życiem Dobrze, że go w piórze nie widać, bo taki brzydki jest
 2. Jak patrzę na innym monitorze, to jednak ten Diamine jaśniejszy od błękitu #5 KWZ. Ale ten błękit to ostatnio mój najulubieńszy niebieski, nawet Liquid Words (na który polowałam) go nie zdetronizował. O pióro pytałam, bo też mam Caran d'Ache, to było moje piersze ze stalówką F, ale jakoś powędrowała do szuflady. Aż sobie o nim przypomniałam, i jak wypiszę w końcu ten olbrzymi bak atramentu w TWSBI, to sięgnę po Caran.
 3. Dwa gagatki, bo oba nie tolerują konwertera Przyznaję jednak, że jak na pióro w kwocie poniżej 100 zł to pisze się nimi cudownie, nawet lepiej, niż niektórymi droższymi egzemplarzami
 4. Albo coś nie teges z moim monitorem, ale przypomina mi KWZ Błękit #5. Ale kolor fajny A pióro jak?
 5. Właśnie też się zdziwiłam, że z Kaweco ciekło. Od razu wyjęłam tamten nabój, założyłam ten, który przyszedł w komplecie z piórem, i przestało lać. Zatem to nie jest kwestia obluzowanego spływaka czy stalówki (bo myślałam, że może obluzowałam wciskając nabój, w sensie- wypchnęłam to nabojem z sekcji), ale skoro po założeniu "dedykowanego" naboju przestało (mimo, że nie poprawiałam mocowania spływaka i stalówki) to jednak nie w tym tkwił problem, tylko w tym, że atrament pewnie szedł gdzieś bokiem.
 6. W ostateczności, bo mam dziwne wrażenie, że nabój jest mniej wytrzymały, przeżyje mniej tankowań, a poza tym trudniej wymyć z innego koloru atramentu (do tłoczka kilka razy trzeba zaciągnąć wodę, a nabój strzykawką płukałam). I jak już umrze mi ten pasujący nabój, to boję się, że nie uda mi się kupić odpowiednich, skoro z uniwersalnym kaweco też ciekło
 7. Odkopuję temat. Za Waszą radą zakupiłam tłoczki z Chin. Na razie testowałam Jinhao i cieknie jeszcze bardziej, niż przy tłoczku Pelikana. Wystarczyło mi na minutę odłożyć pióro do góry nogami, a w skuwce zebrała się całkiem pokaźna kałuża atramentu (specjalnie nie napełniałam całego konwertera, zaledwie kilka kropel, bo szkoda atramentu na takie testy). Do przetestowania jeszcze Baoer, ale już po założeniu "na sucho" mam wrażenie, że siedzi tam na słowo honoru i kiwa się w lewo i prawo 😒 Obawiam się, że wystarczy jakiś wstrząs i zupełnie wyleci z sekcji. W ostateczności pozostaje strzykawka i naboje, co i tak nie jest takim złym sposobem, bo konwerter też napełniam w ten sposób.
 8. Materiał, na którym się pisze, to jedna rzecz. Druga to sposób, w jaki się pisze. W swojej pracy często muszę notować szybko na kolanie (dosłownie na kolanie, nie przy biurku czy choćby jakimś pulpicie) i na takie coś pióra dosłownie mi szkoda.
 9. Eleganckie to Visconti U mnie wczoraj i dzisiaj Manager Korzeń Śliwki od Drewnem Pisane, bo wróciło z gwarancji.
 10. Sądząc po nazwie, spodziewałam się czegoś granatowo-szaro-burego, a na pewno nie zieleni Sam kolor bardzo na plus, ale skoro reszta to minusy, to jednak zostanę przy obecnie posiadanych zieleniach.
 11. Temat w trakcie ogarniania Zobaczymy co wyjdzie, ale dzięki za pomoc.
 12. Właśnie napisałam, do dzisiaj jeszcze robiłam rekonesans na własną rękę i dalej wiem tyle, co wczoraj. Co do cudowania to miałam na myśli to, że w Kaweco czy w Pilocie z rozkręceniem tego idzie dosyć łatwo, wystarczyło naprawdę delikatnie poruszać i wyjmowało się z sekcji spływak ze stalówką. W Crossie, przy takim samym użyciu siły (czyli minimalnym) nawet nie drgnęło, mocniej nie mam zamiaru. Co do Pendoctora to najpierw próbuję ustalić, czy w ogóle da się taką część zamówić.
 13. Dzięki! Ale szczerze mówiąc nie wiem, czy jest to do ogarnięcia samemu, bez serwisu. Dzisiaj płukałam to pióro i wygląda na to, że stalówka i spływak dosyć mocno siedzą w sekcji i raczej nie da się samemu tego wykręcić. Przyznam, że troche też się boje sama cudować Co innego Pilot MR, który kosztował niecała 1/3 tego i wyszedł lekko, a co innego to.
 14. Nie jestem przekonana, czy to odpowiednie miejsce na ten temat, ale jakby co to proszę o przeniesienie Odmieniła mi się chyba moja miłość do stalówek w rozmiarze M, skutkiem czego zastanawiam się nad wymianą stalówki w piórze Cross Wanderlust na rozmiar F. Problem polega na tym, że jak patrzę w internecie, to są do kupienia tylko całe części przednie do serii Townsend i Peerles, natomiast nigdzie nie widzę do innych serii, w tym wspomnianego Wanderlust. Natknęliście się kiedyś na nie lub wiecie gdzie szukać?
 15. Dzięki za cynk! W końcu niebieskich nigdy za wiele
×
×
 • Create New...