Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

Co prawda nie dziś, ale dwunastego. W piątek już dotarło, ale dopiero dziś mam czas się nim zająć.

Soennecken 112 Z.

Zdjęcia z aukcji nie wyglądały zachęcająco.

5568afbd0704e50d.jpg

Ale sobie myślę, że Soennecken to w końcu Soennecken. Kupiłem.

Dziś poświęciłem parę godzin na rozebranie i generalne czyszczenie pióra.

9e38bce9bfab2210.jpg

Trochę pióro jest styrane życiem, ale wszystko oprócz stalówki ma oryginalne i nieuszkodzone. Nawet korkowa uszczelka, gdyby jej zrobić "kąpiel" w gorącej stearynie, pewnie by jeszcze się zdała. Ale co tam. Jutro dorobię nową.

Pierwszy raz spotykam ten model - Soennecken 112 Z.. Czemu "Z" - diabli wiedzą. Widocznie ten typ tak ma. :D

914f8d76528eb77b.jpg

d14ef6abdfc1eb84.jpg

Oznaczenie wielkości stalówki jest na pokrętle tłoka.

a3349e8661798467.jpg

Pióro miało jakąś badziewną stalową stalówkę. Na tyle badziewną, że od razu poszła do kosza.

Nie mam co prawda oryginalnej stalówki do tego modelu. Ba. Nawet nie wiem jaka ona mogła by być.

Ale myślę sobie, że jak wyposażę piórko w złotą stalówkę Degussy, to nie będzie to wielki grzech.

ca7e7a0ce23b7963.jpg

7f81c2154ba8377b.jpg

zdrówka

Edytowano przez konis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Widzę kolego @Pablo70, że "choroba" się w Tobie rozwija. :D

Przewinął się ten model przez moje piórniki. Kupiłem, go niegdyś od naszego forumowego kolegi, ze dwa latka się nim cieszyłem, a on znów je ode mnie odkupił. Bardzo fajne piórko, tym bardziej, że miałem je w stanie praktycznie NOS.

d16fa42124602c60.jpg
5ec07d00ec058289.jpg
Najładniej pióro prezentuje się na rudym kocie.
76ba8afdacb1ea22.jpg
Jak już mówiłem fajne pióro, jednak w konfrontacji z tą starą Osmią było bez szans.
e686c150583afe83.jpg
zdrówka
Edytowano przez konis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Osmie zdobyły moją przychylność?

Po pierwsze - stalówką

Po drugie - stalówką

Po trzecie - właściwościami eksploatacyjnymi.

Osmię można rozebrać przy użyciu wyłącznie bez mała własnych rąk, wyczyścić i złożyć na nowo do kupy.

Z Montblankiem beż użycia specjalistycznych narzędzi nie da się tego zrobić.

Na wygląd (o gustach się nie dyskutuje), to nawet się mi lepiej podobają niż Montblanki.

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Osmie zdobyły moją przychylność?

Po pierwsze - stalówką

Po drugie - stalówką

Po trzecie - właściwościami eksploatacyjnymi.

Osmię można rozebrać przy użyciu wyłącznie bez mała własnych rąk, wyczyścić i złożyć na nowo do kupy.

Z Montblankiem beż użycia specjalistycznych narzędzi nie da się tego zrobić.

Na wygląd (o gustach się nie dyskutuje), to nawet się mi lepiej podobają niż Montblanki.

zdrówka

dziekuje. moze nastepnym moim zakupem bedzie..... OSMIA..? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Osmie zdobyły moją przychylność?

Po pierwsze - stalówką

Po drugie - stalówką

Po trzecie - właściwościami eksploatacyjnymi.

Osmię można rozebrać przy użyciu wyłącznie bez mała własnych rąk, wyczyścić i złożyć na nowo do kupy.

Z Montblankiem beż użycia specjalistycznych narzędzi nie da się tego zrobić.

Na wygląd (o gustach się nie dyskutuje), to nawet się mi lepiej podobają niż Montblanki.

zdrówka

 

Za wygląd tego MB daje na 10 11 pkt. po prostu brak słów, ja mam 90th 149 i też się rozpływam jak na nie patrzę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalówka trochę dziwna jak dla mnie, piszę całkiem gładko, ale mam wrażenie jakby tak trochę 'kleiła' się do papieru. Ogólnie całkiem przyjemna, lepsza niż w innych chińczykach czy parkerach co posiadam.
Atramentu podaje skromnie, czarny atrament wychodzi szary, dopiero po kilku nałożonych na siebie liniach wychodzi czarny, co w innych piórach nie miało miejsca przy tym samym atramencie.
Skuwka przylega niezbyt dokładnie do korpusu i przez to pióro zamknięte dość szybko wysycha i już po kilku minutach ma delikatne problemy ze startem. Ok po zajrzeniu do skuwki widzę że ma 4 płaskie sprężyny i nie są one równomiernie rozłożone na obwodzie, może da się z tym coś zrobić.

I chwilowo nie mam pojęcia jak to piórko rozebrać na części, bo konwerter wydaje się zamontowany na stałe, bo siedzi twardo i wyjść nie chce. A w dawno posiadanym hero 616 nie miałem z tym problemu.

Edytowano przez tokariew
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, to niefajne rzeczy opisujesz. Jeśli chodzi o problemy z podawaniem atramentu - zrobiłeś mu płukanko, czy od razu zalałeś atramentem? Chińczyki lubią kąpiel zaraz po wyprodukowaniu z uwagi na jakieś tam zalegające syfy - klej, smar czy wuj wie co. Rozbiórka na części nie musi być konieczna, dobrze przepłukać.

 

A jeśli chodzi o te blaszki, to dobrze byłoby rozkminić jak rozmontować samą skuwkę, bo eksperymentów z tymi blaszkami na złożonej skuwce nie polecam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok przepłukałem, wyjąłem stalówkę, usunąłem jakieś skrawki plastiku z smarem ze stalówki (taka mała niespodzianka) i większej różnicy nie widzę. Może zostało w piórze więcej wody niż mi się zdawało.
Więc poużywam przez najbliższy czas i napiszę później recenzję. Możliwe że kolor mi przeszkadza przez to że to F-ka, a ostatnio w użytku tylko B/stub

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego Chińczyka płukałem ciepłą wodą z dodatkiem płynu do naczyń i pomogło. Kiedyś spotkałem się z informacją, że rowki podające tusz w Chińskich stalówkach są b. cienkie przez co jest gorszy przepływ - możesz dla pewności jakąś ultracienką nicią konopną przeczyścić szczelinę.

 

 

Dollara czyściłem benzyną do zapalniczek z zalegającego śmierdzącego smaru ale to inna liga:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem sobie oferty i wpadło mi to pióro w oko.

Kupiłem.

Montblanc 234 1/2.

a3ded40b3e196a7f.jpg
9ea5462f05e64ab6.jpg
f3688ea42d1e6930.jpg
Sprzedający tak naprawdę chyba do kończ nie wiedział co sprzedaje.
Co prawda trafnie określił nazwę modelu, ale to miał przecież wypisane na piórze.
Stalówkę określił "steel nib", co już nie jest prawdą, bo stalówka jest z palladu.
Taka jak ta.
d0739c88870ecc0a.jpg
Trzy pierwsze zdjęcia pochodzą z aukcji. Ostatnie z netu.
zdrówka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja dzisiaj wygrzebałem ze skrzynki bardzo podobnego Pelikana Steno - tylko mój ma prosty klips (nie zwężający się) i wyprodukowano go w 1973 roku. Jak na swoje lata jest w świetnej kondycji a do pełni szczęścia brakuje mu tylko tłoczka.

 

 

<a href=https://zapodaj.net/4d7013fff59b0.png.html>Zrzut ekranu 2016-10-7 o 17.24.31.png</a>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...