Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 10k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

Wczoraj poszedłem do sklepu, do którego zwykle nie chadzam, z powodu braku takowego w okolicy. Cel - drobne zakupy drobnospożywcze. I tu nagle niespodzianka:

 

evsmash-1406557155-19943-1.jpg

 

Herlitz my.pen style, zestaw do nauki kaligrafii.

 

Były jeszcze czerwone i czarne, ja wziąłem fiolet. Więcej o tym cudzie już niedługo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Dżizus... Cudowny MB i w jakim stanie... Trudno dostać Monte Rosę w takiej kondycji. Zawsze sądziłem, że to pióro ma ogromny potencjał na bycie znakomitym codziennym towarzyszem. Mylę się?

 

To ja się dużo skromniej pochwalę - na odejście z roboty dostałem Kaweco Sport Classic czarny z eMką - zdjęcia zamieszczę jutro, bo dziś światło już nie to. Ten niepozorny maluch ukradł mi pół dnia, zapewniając jednocześnie dużo nerwów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaweco - golfikiem chyba   ;)

 

Jeśli dobrze pamiętam wątek pióra-samochody, to za golfa uchodziło Lamy safari / Alstar, a marka Kaweco en bloc została porównana do skody. w sumie mam oba i tak mi to bardziej pasuje :D

Edytowano przez montero
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dziale "ulubione pióro" zamieściłem zdjęcie Parkera 45 - prezent od Ojca i Kaweco Sport - od współpracowników w na pożegnanie. W ogóle to było huczne pożegnanie, bo od Miłej z tej samej okazji jeszcze Lamy Safari. Więc trzy pióra przypominają mi o cudownym dniu złożenia wypowiedzenia :D

 

A tymczasem za grosze, z cyklu tanie niesłychanie (ale jakie dobre!) taki komplecik budżetowy Senatora:

 

sB90yDE.jpg

 

JeZTBqR.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@montero jaki to model Senatora?

 nie mam pojęcia! Trzeba by w internecie poszukać. Ale nie jest to unikat, gdzieś już takie widziałem w innych wersjach kolorystycznych.

 

@wąsaty; I to własnie jest największe zaskoczenie! Nie ulega wątpliwości, że to raczej tanioszka, złocenia poschodzą, lakier też nie jest pancerny, ale stalówka jest fantastyczna! Bardzo miękka, prawdziwe F. Poza tym pióro jest bardzo dobrze wyważone. 

 

może o tej stalówce ktoś by się szerzej wypowiedział? Nie ma otworu, napisane jest na niej "Schmidt". To jakieś lepsze IPG? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@montero

@Pawel88

 

To będzie Senator Venecia. Mam takowy, tyle że niebieski metalik ze "złoceniami" i stalówką IPG. Swego czasu ostro szukałem informacji na temat tego pióra i po prawdzie to znalazłem praktycznie tylko nazwę... Ciężkie, metalowe pióro. Jak uda mi się odzyskać dane z padniętego pendrive'a to wrzucę recenzję mojego egzemplarza. obiecałem, ale trochę się zapuściłem w tej materii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arek - elegancki demonstrator. Niech Ci służy jak najlepiej!

 

A ten Senator nie jest aż taki ciężki, dość szczupły. Dla mojej ręki za bardzo, więc dostała go Miła, której bardzo spasował. Gdyby to piórko miało o parę milimetrów szerszy obwód, to pisałbym aż by się kurzyło :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...