Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 10k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

A ja tak trochę z niższej półki. Jakiś czas temu kupiłem dwa trzypaki Hero 616 Jumbo, w Wielkiej Brytanii, z dostawą za trzy dni. Wszystkie te pióra piszą rewelacyjnie, przeważnie nabite atramentami Diamine. Grubo, mokro, soczyście i suną jak po maśle. Jestem z nich zadowolony nie mniej, niż z Pelikana, czy Watermana.

kilka dni temu kupiłem również sześć takich piór, pakowanych pojedyńczo, tyle że z Chin. Czekałem na nie miesiąc i z sześciu, do użycia nadaje się... Żadne. Wszystko złom. Dlatego przestrzegam przed kupowaniem prosto z Chin, albo z Hong Kongu. Lepiej poszukać jakiegoś lokalnego importera, który ma sprawdzone partie. To taka "dobra rada", gdyby ktoś chciał kupować chińskie pióra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mery, i Tobie gratuluję Viscotiego ornage :D

Tak, te pióra mają wspaniałe stalówki, właśnie one mnie tak zauroczyły. Generalnie, chyba zaczynam się skłaniać do włoskich piór.... Delta, Visconti.... to może następna będzie Aurora? ;) Ale chyba przed Aurorą na jeszcze jedną Deltę się skuszę ;)

Edytowano przez Nikaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mery, i Tobie gratuluję Viscotiego ornage :D

Tak, te pióra mają wspaniałe stalówki, właśnie one mnie tak zauroczyły. Generalnie, chyba zaczynam się skłaniać do włoskich piór.... Delta, Visconti.... to może następna będzie Aurora? ;) Ale chyba przed Aurorą na jeszcze jedną Deltę się skuszę ;)

Nikaa, dziwi mnie Twoje zamiłowanie do Delty, to takie bardzo nie kobiece pióra - szczególnie ta Unica z tandetnie (sorry) wyglądającą stalówką. Visconti i Aurora już jak najbardziej kobiece :)

Polecam Style - najtańszy model, ale już widać że dają radę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział, że Delta nie jest lub jest kobiecym piórem? Mam model vintage, ma inną stalówkę niż Unica, ale te z Unici podobają mi się bardziej właściwie. I co ma piernik do wiatraka, że jak jestem kobietą to już nie mogą mi się podobać?

 

To jakieś takie ograniczone myślenie, kobiece - męskie   ;)

 

Aurory współczesne jakoś mnie nie powalają, marzę niezmiennie o 88 najlepiej z lat 40tych :)

Edytowano przez Nikaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...