Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

WOW :D

 

Naprawdę piękne pióro, stalówka cudowna! Ale faktycznie, wielkość tego ziarna sugeruje, ze to co najmniej B, a z próbek pisma wnioskuję, że M? F nawet? Ona sobie, rozumiem, dobrze radzi odwrócona spływakiem do góry, tak?

Edytowano przez montero
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dwa tygodnie temu uważałam Lamy Safari za pióro może i oryginalne, ale wybitnie brzydkie. A jednak...coś mnie w nim urzekało coraz bardziej z każdą przeczytaną recenzją. Może ten industrialno-szkolny design, może skojarzenia z jakąś zapomnianą butelką atramentu z charakterystycznym logo LAMY w szufladach ojca. Winię przede wszystkim visvamitrę z jego recenzją i opisem "nawrócenia" na Lamy ;)  

 

W końcu poddałam się i do mojej mini kolekcji zawitało Safari Dark Lilac. W porównaniu do stalówki Pilota Prery w rozmiarze M, f-ka w Lamy pisze dużo grubiej, mokrzej a jednocześnie jest cudownie maślana i nie drapie ani trochę, nawet po odwróceniu. Mam swojego "woła roboczego" i nie zamienię na nic innego! (tymczasowo...)

 

A Sailor kolegi Kornera wyżej robi ogromne wrażenie, piękny kawałek klasycznego pióra!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie temu uważałam Lamy Safari za pióro może i oryginalne, ale wybitnie brzydkie. A jednak...coś mnie w nim urzekało coraz bardziej z każdą przeczytaną recenzją. Może ten industrialno-szkolny design, może skojarzenia z jakąś zapomnianą butelką atramentu z charakterystycznym logo LAMY w szufladach ojca. Winię przede wszystkim visvamitrę z jego recenzją i opisem "nawrócenia" na Lamy ;)  

 

W końcu poddałam się i do mojej mini kolekcji zawitało Safari Dark Lilac. W porównaniu do stalówki Pilota Prery w rozmiarze M, f-ka w Lamy pisze dużo grubiej, mokrzej a jednocześnie jest cudownie maślana i nie drapie ani trochę, nawet po odwróceniu. Mam swojego "woła roboczego" i nie zamienię na nic innego! (tymczasowo...)

 

A Sailor kolegi Kornera wyżej robi ogromne wrażenie, piękny kawałek klasycznego pióra!

 

Z Lamą mam trwający już 3 miesiące dziwny romans :D Początkowo wydawało mi się, że nie mogę ani szybko ani czytelnie (ładnie to za mocne słowo) pisać tym piórem z uwagi na wyprofilowanie sekcji. Potem się trochę przyzwyczaiłem.

 

Chociaż raz mi się nim pisze dobrze, a raz dziwnie, to jakoś nie chce wyfrunąć z piórnika. Lubię je mieć. I co więcej, było to chyba jedyne pióro, z którym nie miałem żadnych problemów technicznych. Jakość wykonania bardzo wysoka.

Edytowano przez montero
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW :D

 

Naprawdę piękne pióro, stalówka cudowna! Ale faktycznie, wielkość tego ziarna sugeruje, ze to co najmniej B, a z próbek pisma wnioskuję, że M? F nawet? Ona sobie, rozumiem, dobrze radzi odwrócona spływakiem do góry, tak?

Stalówka Zoom - w moim odbiorze przechodzi od F poprzez M/F, M, do B. Zmiana ułożenia ręki (nie nacisk) wpływa na grubość linii. Takie uniwersalne narzędzie - do podpisu, kreślenia, rysowania, jak i pisania. Wymaga jednak treningu i płynnej pracy nadgarstka, nie tylko przedramienia. Czeka na morskiego brata do codziennego szybkiego hasania po kartkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja w końcu uległem temu wątkowi. Dzisiaj wczesny Mikołaj przyniósł mi pióro Pelikan 140 w zielone paski, wygląda świetnie i ma oczywiście perfekcyjną złota stalówkę F, z flexem.

Oceniam na końcowy okres produkcji, to mój pierwszy z serii 140, ale już wiem, że nie ostatni, ze względu na stalówkę :).

Wygląda tak :

9560ded4c6b199famed.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja w końcu uległem temu wątkowi. Dzisiaj wczesny Mikołaj przyniósł mi pióro Pelikan 140 w zielone paski, wygląda świetnie i ma oczywiście perfekcyjną złota stalówkę F, z flexem.

Oceniam na końcowy okres produkcji, to mój pierwszy z serii 140, ale już wiem, że nie ostatni, ze względu na stalówkę :).

Wygląda tak :

9560ded4c6b199famed.jpg

 

Gratuluję zakupu :thumbup:

Stare pióra mają wspaniałe stalówki, którym współcześnie produkowane do pięt nie dosięgają.

Wykonanie, wspaniałe ugięcie (elastyczność), odpowiednie grubości (współcześnie zawyżone), precyzja wykonania, fajne ścięcia pod kątem (np. OM) - miód.

 

Pelikan :wub: na zawsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poszukiwaniu stalówki EF do pisania w wąskich linijkach przy wypełnianiu papierów w robocie, na test, bo nigdy tak cienką stalówką nie pisałem, zakupiłem Pilot Plumix EF. Takie tam, niby do kaligrafii. Nie wiem jeszcze czy to kwestia cienkiej stalówki, czy jej jakości, ale czuć drapanie po papierze, twarda. Ale pisać się da, nie przerywa. Nie jest to ta wygoda co w droższych piórach, ale daje radę. Eseju bym tym może nie napisał, ale do wypełniania rubryk wystarczy.

Edytowano przez lonewolf_pat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. I jeszcze takie piórko przed chwilą  za 2.65$    ..cena lekko szokująca  :)  jakość zobaczymy 

       BAOER 051   

 

 

s-l1600.jpg

 

edit:   a tu recenzja tego piórka... Wygląda na to, ze jest całkiem nieżle z jakością wykonania i ze stalówką.

 

Edytowano przez jazzy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam wersję czarny +chrom. Od dłuższego czasu nim nie piszę ale nic zarzucić mu nie mogę. No może oprócz wagi, ostatnio przyzwyczaiłem się do lżejszych piór. Ludziom w pracy podobał się ten nietypowy kształt skuwki.

Pewnie dlatego, że to ludzie pracy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nowe pióro pod choinkę, niestety nie dla siebie. Dla żony, pióro wygląda extra. Jest to dostępny od niedawna, nowy model Parker Sonnet. Mam nadzieję, że nie będzie lipy. Z Urbana jest zadowolona i nim pisze.

http://imgur.com/SDObygz

http://imgur.com/N5gijWJ

http://imgur.com/bJpSj3s

http://imgur.com/nWaypOd

Edytowano przez Admof
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...