Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

Gość Markol

A ja zamierzam zmienić stalówkę w zakupionym Pelikanie M200 na EF. Korzystał ktoś kiedyś z tej możliwości (wymiana do 3 tygodni od zakupu)?

 

Owszem, korzystałem. Sprzedawcy traktują tą usługę podobnie jak naprawę gwarancyjną, więc terminy mogą być odległe.

 

Dla niecierpliwych zostaje zakup nowej stalówki (np. w germanpen) i samodzielna wymiana (w M200 prosta jak budowa cepa - się wkręca, się wykręca i po sprawie). Zostaje wtedy zapasowa stalówka, jakby się człowiek znowu rozmyślił albo kupił w przyszłości jakąś rozdziabę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Owszem, korzystałem. Sprzedawcy traktują tą usługę podobnie jak naprawę gwarancyjną, więc terminy mogą być odległe.

Dla niecierpliwych zostaje zakup nowej stalówki (np. w germanpen) i samodzielna wymiana (w M200 prosta jak budowa cepa - się wkręca, się wykręca i po sprawie). Zostaje wtedy zapasowa stalówka, jakby się człowiek znowu rozmyślił albo kupił w przyszłości jakąś rozdziabę ;)

Hmm.. to też jest jakaś myśl. Rozdziaba mnie rozbawiła :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

Zdecydowanie. Ale może chociaż planujesz?

 

Ho ho ho. Plany to ja mam, a i owszem

Wgapiam się od pewnego czasu pożądliwie w Sailora 1911 Large (wiem, wiem, Sailory to dla Ciebie akurat śliski temat). Założyłem, że może nabędę go jak dostanę spadek po stryjku z Ameryki, ale w międzyczasie przypomniałem sobie, że niestety nie miałem stryja tamże  :(

Edytowano przez Markol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

Pelikano dla mojego Pierworodnego, bo poprzednie zapikowało na dziób (samo ;)) i zakończyło swój żywot. I Pilota Prerę dla mnie, tak z ciekawości i żeby do końca nie wyjść z wprawy w kupowaniu piór ;)

Aha, i sekcję ze złotą stalówką do Sonneta, bo mam jednego kupionego już prawie 20 lat temu, ale oryginalna stalówka pisała skandalicznie. Wymieniałem jeszcze u Pana Gregi na Szpitalnej, ale niewiele to pomogło. Podobno złote stalówki w tym modelu piszą lepiej, tak przynajmniej twierdzą niektórzy bywalcy Forum. Zobaczymy :hmm1:

Edytowano przez Markol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic nie kupowałem i już byłem na głodzie, B) więc niedawno wylicytowałem pięknego Sheaffer'a Admiral Balance (fully restored) datowany przez sprzedawcę (a facet się zna) na 1939 rok. To pierwszy plunger filler w mojej kolekcji, dodatkowo ze stalówką XF mam nadzieję, że posłuży do pisania dużej ilości notatek. :D

 

_57a_zpscv5bvwzu.jpg

 

_57d_zpswzu7c0g7.jpg

 

_57b_zpsawp5zzzd.jpg

Edytowano przez endoor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic nie kupowałem i już byłem na głodzie, B) więc niedawno wylicytowałem pięknego Sheaffer'a Admiral Balance (fully restored) datowany przez sprzedawcę (a facet się zna) na 1939 rok. To pierwszy plunger filler w mojej kolekcji, dodatkowo ze stalówką XF mam nadzieję, że posłuży do pisania dużej ilości notatek. :D

 

Pięknie odszykowany, życzę aby służył długo i niezawodnie.

Edytowano przez Yaner
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Piórko było na mojej liście życzeń. Niestety skraca się ona bardzo powoli. ;). Liczę, że prawdziwy fachowiec je odrestaurował bo "mroczny przedmiot pożądania" przyćmił mi nieco zdrowy ekonomiczny rozsądek. Miłość ma swoje prawa ;)

Na moje oko wygląda jakby sekcja była nowa:

 

_57f_zpsy2uovprk.jpg

 

_57g_zpsy3ft5dy3.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

Bardzo zacny nabytek :)

Gratuluję :w00t:

P.S. Pożądanie ma to do siebie, że wyłącza rozsądek. Ma to nawet swoje neurofizjologiczne uzasadnienie, które jednakże odziera "impuls chwili" z jego romantyzmu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Piórko było na mojej liście życzeń. Niestety skraca się ona bardzo powoli. ;). Liczę, że prawdziwy fachowiec je odrestaurował bo "mroczny przedmiot pożądania" przyćmił mi nieco zdrowy ekonomiczny rozsądek. Miłość ma swoje prawa ;)

Na moje oko wygląda jakby sekcja była nowa: 

da się tak odpicować starą

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, pióro jest piękne. Pragnąc utemperować Wasze zachwyty stwierdzę tylko, że mając odpowiednią ilość części można składać pióra w różnych ciekawych konfiguracjach :) Więc teoretycznie... Sekcja może być nowa. Ale absolutnie nie musi (i zapewne nie jest) nowa - te sekcje są wykonane z nieco innnego materiału, poza tym chronione są skuwką i w 99% przypadków uszkodzenia sekcji są wynikiem używania ostrych narzędzi przy próbach odkręcenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

WM Charleston czarny CT. Chyba wszyscy wiedzą, jak wygląda, więc nie ma sensu wrzucać zdjęć ;).

Pilot Prera, o którym pisałem kilka postów wyżej, został zaanektowany przez Juniora (wraz z Pelikano).

 

P.S. Wracając do Sheaffera @endoora - sekcja nowa czy nie, prezentuje się znakomicie :). A jeśli pisze tak, jak wygląda to miód malina :D

Edytowano przez Markol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem Parkera 51 Vacumatic w kolorze cedar blue z 1944 roku. Odrestaurowany ze skuwką typu lustraloy i stalówką M/B.

 

o taki:

$_35.JPG

źródło - archiwum ebay

 

Teraz długa droga pocztą, kilka dni i będę się czuł jak 6 latek rozpakowujący prezent urodzinowy :D

 

Oczywiście niezwłocznie podzielę się zjęciami ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

Teraz długa droga pocztą, kilka dni i będę się czuł jak 6 latek rozpakowujący prezent urodzinowy :D

 

Niezwykle miłe uczucie :D

Gratuluję zakupu. Te Parkery miały jeszcze wszystkie atrybuty pióra ;)

Edytowano przez Markol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz długa droga pocztą, kilka dni i będę się czuł jak 6 latek rozpakowujący prezent urodzinowy :D

 

Niezwykle miłe uczucie :D

Gratuluję zakupu. Te Parkery miały jeszcze wszystkie atrybuty pióra ;)

 

Zawsze chciałem mieć ten model, koniecznie vacumatic i koniecznie wyprodukowany przed 1945 ;] Następny w planach to Parker vacumatic Maxima lub Senior ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...