Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 10k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gość Markol

dziękuję, tez tak myślę ;) czaiłam się czas jakiś, więc skorzystałam z okazji która nadarzyła się ;)

 

Zajefajne, że się tak kolokwialnie wyrażę.

Serdeczne gratulacje :)

A jak udało się ustrzelić Angola za przyzwoitą cenę to podwójny sukces :clap1: :clap1: :clap1:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lamy 2000 - stalówka F. Najpierw była EF ale trochę drapie za bardzo i cieniutka, że hoho, więc dam Tacie :)

 

Generalnie jakby ktoś kupował to moim zdaniem grubości stalówki raczej coś pomiędzy japońskimi czy Sheaffer'a a typowymi europejskimi. F-ka Lamy jest wyraźnie cieńsza niż np Pelikana czy Montblanc'a, ale grubsza niż japońska. Np  EF w Pelikanie M800 jest porównywalne z Lamy 2000 F.

 

Piórko bardzo fajne ! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie jednego z moich ostatnich nabytków. Chodzi mi o pilota MR -> Zainstalowałem mu konwerter pelikana i przy pierwszym włożeniu, usłyszałem takie PYK, wczoraj konwerter wyciągnąłem i chciałem ponownie włożyć i pcham ile sił ale żadnego pyk już nie ma, wydaje mi się, że dobrze siedi w piórze. te "Pyknięci" jest tylko jednorazowe? :D

Edytowano przez kriis88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

Mam pytanie odnośnie jednego z moich ostatnich nabytków. Chodzi mi o pilota MR -> Zainstalowałem mu konwerter pelikana i przy pierwszym włożeniu, usłyszałem takie PYK, wczoraj konwerter wyciągnąłem i chciałem ponownie włożyć i pcham ile sił ale żadnego pyk już nie ma, wydaje mi się, że dobrze siedi w piórze. te "Pyknięci" jest tylko jednorazowe? :D

 

W moim Pilocie nic nie pyka, ale ja mam konwerter od Watermana :)

A tak poważnie, jak siedzi dobrze i atrament nie wycieka bokami to jest OK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot i kobieta hihihi

Według literatury w modelu 84 instalowane były stalówki nr 4 (co się zgadza z fotką) kalibru M lub B.

http://www.fountainpennetwork.com/forum/index.php/topic/263986-conway-stewart-84/

Sądząc z próbki pisma to chyba M-ka.

Najważniejsze, że na stalówce stoi jak byk "4"...

Ja mam 388 ze stalówką 5N (diabli raczą wiedzieć co to N znaczy...., a może ktoś oprócz tego wie,,,,?)

A model 84 jaki miał system napełniania? (w 388 jest dźwigienkowo-blaszkowo-gumkowy, czyli chyba lever filler)

Edytowano przez MarcinEck
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

Najważniejsze, że na stalówce stoi jak byk "4"...

Ja mam 388 ze stalówką 5N (diabli raczą wiedzieć co to N znaczy...., a może ktoś oprócz tego wie,,,,?)

A model 84 jaki miał system napełniania? (w 388 jest dźwigienkowo-blaszkowo-gumkowy, czyli chyba lever filler)

 

Trochę wyjaśnień na temat tajemnic numerologii CS oraz stalówek stosowanych w różnych modelach można znaleźć tu:

 

http://jonathandonahaye.conwaystewart.info/index.html

 

Pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lamy 2000 - stalówka F. Najpierw była EF ale trochę drapie za bardzo i cieniutka, że hoho, więc dam Tacie :)

 

Generalnie jakby ktoś kupował to moim zdaniem grubości stalówki raczej coś pomiędzy japońskimi czy Sheaffer'a a typowymi europejskimi. F-ka Lamy jest wyraźnie cieńsza niż np Pelikana czy Montblanc'a, ale grubsza niż japońska. Np  EF w Pelikanie M800 jest porównywalne z Lamy 2000 F.

 

Piórko bardzo fajne ! :)

 

 

a to ciekawe, ale nie ze względu, że mam EeFkę w L2k i nie drapie, ale dlatego, że lamy każde pióro sprawdza osobiście i zasadniczo takie coś nie powinno przejść kontroli. no, chyba że już nie sprawdza. a jak sprawdzić czy sprawdza? wypłukać nowe nieużywane pióro. woda powinna być niebieska.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

Dziś dotarł do mnie Falcon. Niestety Urząd Celny dołożył tym razem swoje trzy grosze ;)

Pisze się faktycznie hardcorowo, ale mam nadzieję, że uda mi się go ujeździć.

Choć do efektów znanych z YouTube jeszcze mi bardzo daleko :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

Przepraszam za dublowanie posta, ale jakoś nikt się nie chciał wpisać, a czas edycji poprzedniego już minął.

Właściwie to nie dzisiaj, tylko w sobotę kupiłem to piórko

 

266v8zu.jpg

 

DC91rD5.jpg

 

Wyremontowane przez jednego ze znamienitych pendoctorów ;)

 

nie ukrywam, że jestem fanem Kaweco, więc nie mogę się doczekać, żeby porównać tego staruszka (staruszkę?) ze współczesnym (ną?) DIA2.

P.S. Zdjęcia wykonane przez poprzedniego właściciela, ale mam nadzieję, że nie będzie zgłaszał pretensji o publikację

Edytowano przez Markol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie kupione dzisiaj, ale właśnie dzisiaj doszło.

 Swoją drogą, dobry sposób pakowania - karton zapakowany w papier, ten w mniejszy karton, ten z kolei w kopertę, w środku pudełko z piórem owinięte folią bąbelkową... :lol:

Tak czy siak, dzięki użytkownikowi Markol jestem posiadaczem tego oto Sheaffera:

04bMr2.jpg

 

 No i oczywiście jest świetne :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

Może nie kupione dzisiaj, ale właśnie dzisiaj doszło.

 Swoją drogą, dobry sposób pakowania - karton zapakowany w papier, ten w mniejszy karton, ten z kolei w kopertę, w środku pudełko z piórem owinięte folią bąbelkową... :lol:

Tak czy siak, dzięki użytkownikowi Markol jestem posiadaczem tego oto Sheaffera:

04bMr2.jpg

 

 No i oczywiście jest świetne :)

 Cieszę się, że jesteś zadowolony :)

Znając wysiłki poczty, żeby zdemolować zawartość przesyłek, wolę pakować jak na wojnę, niż potem wysłuchiwać, że doszedł gulasz ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dziś, tylko wczoraj, i nie wczoraj tylko tydzień temu. wczoraj dotarło.

 

20150304_070818.jpg

 

i pytanie do sheafferomaniaków. czy to prawda, że w modelu valiant zlatki były numerowane tylko i wyłącznie w roku 1949? bo tak podają na tej stronie:  http://www.penhero.com/PenGallery/Sheaffer/SheafferTouchdownEarly.htm

 

swoją drogą myślałem, że "fatboy" jest bardziej fat.

 

Edyta dodaje, że najlepiej pakować w gazrurki.

Edytowano przez rbit9n
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu wątpliwościach, pytaniach, przemyśleniach etc. przy czym nieocenioną pomocą okazało się forum wybrałem pióro. Pióro które już zostało zamówione, przyjdzie za 5 dni! Aż 5! :( Wszystkie moje pozostałe "typy" były już w koszyku, już zamawiałem ale ze wszystkich z jakiś powodów rezygnowałem. To mam nadzieje będzie mój ideał... https://onedrive.live.com/redir?resid=C01186BFDB6125FF!994&authkey=!AFzZiPogCPlpkag&v=3&ithint=photo%2cjpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...