Skocz do zawartości

akmac

Użytkownicy
 • Ilość treści

  260
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O akmac

 • Ranga
  F

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Skąd jesteś?
  Warszawa

Ostatnio na profilu byli

396 wyświetleń profilu
 1. Zbierał pięćsetki, sześćsetki, pięćsetdwudziestki i siedemsetki? Trochę czasu mu to zajmie 😉
 2. A dlaczego chcesz to kupować w Polsce? Koleś, który prowadzi linkowaną stronę od czasu do czasu sprzedaje toto na eBay-u.
 3. Większy nie, cięższy (M215 ma w korpusie jakąś metalową koszulkę czy coś w tym stylu)
 4. Tylko M400 old-style nie miałby tego złotego pierścienia na dole sekcji -- taki element mógłby występować w starej M600, ale wtedy też raczej z dwubarwną stalówką.
 5. Ale jak wszyscy zaczną tak robić, to pewnie działać przestanie
 6. Najbardziej bałbym się raczej tego, czego się już naprawić nie da, tzn. degradacji celuloidu; z drugiej strony akurat taki problem byłoby już chyba widać na zdjęciach
 7. AvantTV, m.in. o tej ofercie pisałem. BTW, dopiero teraz mi się przypomniało: stalówka SEF (Soft Extra-Fine, tak jak już napisał EZGeezer) występuje tylko w piórach z białymi wykończeniami. Ja swojego Falcona kupowałem z Japonii, od właśnie tego sprzedającego na eBay-u, który został podlinkowany powyżej -- tam wersji GT nie ma w sprzedaży (jest zdaje się przeznaczona wyłącznie na rynek amerykański).
 8. Co do głównego wątku, to stalówka Falcona w wersji fabrycznej nie jest aż tak miękka, żeby fleksować bez świadomego działania ze strony piszącego. Już prędzej możesz mieć problem z grubością linii: SEF prowadzi się po kartce jak szpilka, czyli niezbyt przyjemnie; większe grubości pewnie nie będą już miały tego problemu.
 9. Na Amazonie są po $152-155; do niedawna standardowa cena w większości sklepów wynosiła $144, musieli jakiś czas temu zrobić podwyżkę. Mówię oczywiście o wersji z plastiku.
 10. Raczej odwrotnie: oryginalny materiał był zielony (zwróć uwagę, że koniec korpusu też ma taki kolor, a tam atrament nie bardzo mógł coś poplamić), ale odbarwił się na żółtobrązowo od związków siarki wydzielonych przez starzejący się gumowy zbiorniczek na atrament. To bardzo częsta przypadłość w piórach z celuloidu w jasnych kolorach.
 11. W sumie marzec już się skończył, ale może spóźnialskiego nikt nie pogoni Na pierwszy rzut oka wyglądają identycznie... ... ale po zdjęciu skuwek pokazują się różnice: I na końcu dostajemy upragniony KoNtRaSt: Jedno jest tłokowe i cienko piszące, drugie na naboje i zostawia słusznej grubości linię.
 12. Nie korzystałem dotąd z innych wyrobów tej marki oprócz zeszytów A4 na metalowej spirali, a one akurat (wszystkie trzy egzemplarze jakie mam pod ręką) są dumnie frankofońskie - tak jak pokazuje YAMAHAL.
 13. Ale czemu dziwadło? Firma jest francuska, to po jakiemu ma pisać?
×
×
 • Utwórz nowe...