Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

miałem błotnik klepać, ale co tam! napijmy się oranżady! 

 

 

 

rocznik, circa about: 1945 - 1947.

Furda błotnik. Piękne pióro :)

 

To mój nabytek, cały czarny.  ;)

 

Podobają mi się bardzo pióra z włókna węglowego. Wprawdzie ostrzyłam sobie zęby na Tombowa, ale to też ładne :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

Co prawda nie jest to odkrycie Ameryki, ale co mi tam, pochwalę się ;)

 

UxaLX8X.jpg

 

WUcPMRM.jpg

 

Jak widać, różnica pomiędzy M-ką Sheaffera a F Watermana jest wręcz niezauważalna bez precyzyjnych przyrządów pomiarowych ;)

Edytowano przez Markol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie jest to odkrycie Ameryki, ale co mi tam, pochwalę się ;)

UxaLX8X.jpg

WUcPMRM.jpg

Jak widać, różnica pomiędzy M-ką Sheaffera a F Watermana jest wręcz niezauważalna bez precyzyjnych przyrządów pomiarowych ;)

Dzisiaj dotarł do mnie taki sam gift 300 marmurkowy, ze stalówką F. Kolor pióra na żywo prezentuje się powalająco. Niestety zauważylem coś przez co piórkoko dostaje minusa. Atrament wypełza na stalówkę jak szalony, szczególnie po zamknięciu skuwki. Gdy ją ponownie otworzysz to na stalówce jest go więcej. U ciebie też tak się dzieje? Zatankowałem go GVFC Hazelnut Brown.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

Dzisiaj dotarł do mnie taki sam gift 300 marmurkowy, ze stalówką F. Kolor pióra na żywo prezentuje się powalająco. Niestety zauważylem coś przez co piórkoko dostaje minusa. Atrament wypełza na stalówkę jak szalony, szczególnie po zamknięciu skuwki. Gdy ją ponownie otworzysz to na stalówce jest go więcej. U ciebie też tak się dzieje? Zatankowałem go GVFC Hazelnut Brown.

Sheaffery tak niestety mają. Bardziej wyraźne jest to w modelu Prelude, ale w Gifcie też się zdarza. Taka ich uroda.

Na pocieszenie dodam, że nie jest to cecha wyłącznie tej marki. Podobnie brudzą się WM Hemisphere, Pilot MR  oraz Pelikany 400, i to zarówno te stare, jak i współczesne (to z tych, które mam, bo jeszcze pewnie w kilku innych jest to samo).

Na Duofoldzie też czasem pojawiał się zaciek atramentu na stalówce.

Edytowano przez Markol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sheaffery tak niestety mają. Bardziej wyraźne jest to w modelu Prelude, ale w Gifcie też się zdarza. Taka ich uroda.

Na pocieszenie dodam, że nie jest to cecha wyłącznie tej marki. Podobnie brudzą się WM Hemisphere, Pilot MR oraz Pelikany 400, i to zarówno te stare, jak i współczesne (to z tych, które mam, bo jeszcze pewnie w kilku innych jest to samo).

Na moim Pilocie MR na poczatku ponawialo sie troche atramentu ale ten objaw zniknął sam z siebie. W gifcie 300 jestem wystraszony bo sporo go wypełza:D może to też się samo unormuje, nie mam zamiaru go czyścic może doda mu to jeszcze uroku

Na Duofoldzie też czasem pojawiał się zaciek atramentu na stalówce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

 

Sheaffery tak niestety mają. Bardziej wyraźne jest to w modelu Prelude, ale w Gifcie też się zdarza. Taka ich uroda.

Na pocieszenie dodam, że nie jest to cecha wyłącznie tej marki. Podobnie brudzą się WM Hemisphere, Pilot MR oraz Pelikany 400, i to zarówno te stare, jak i współczesne (to z tych, które mam, bo jeszcze pewnie w kilku innych jest to samo).

Na moim Pilocie MR na poczatku ponawialo sie troche atramentu ale ten objaw zniknął sam z siebie. W gifcie 300 jestem wystraszony bo sporo go wypełza:D może to też się samo unormuje, nie mam zamiaru go czyścic może doda mu to jeszcze uroku

Na Duofoldzie też czasem pojawiał się zaciek atramentu na stalówce.

 

 

Trochę na ten temat było w innym wątku (nie licząc wypowiedzi offtopowych)

 

http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/6471-plama-atramentu-na-stal%C3%B3wce-sheaffer-prelude/?hl=%2Bsheaffer+%2Bprelude

 

Charleston gooooood....

 

Owszem :D Mam chwilowe wrażenie, jakbym zbliżył się do odnalezienia Świętego Graala. Ciekawe na jak długo... ;)

Edytowano przez Markol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem błotnik klepać, ale co tam! napijmy się oranżady! 

 

c3fbab41-9990-4554-a2b2-c2cbe2e69ee9_zps

 

rocznik, circa about: 1945 - 1947.

Gratuluję zakupu!kupiłbym to pióro w ciemno,nawet żeby tylko popatrzeć....piekny przedmiot z duszą.Kuźwa zazdroszcze Ci !tak nisko upadłem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Markol

No właśnie. Chyba ze stalówką została podmienieniona. Nie dowiem się póki nie rozbiore pióra. Czyli nigdy :)

Stalówka w tym modelu Parkera wykręca się bardzo łatwo, tylko nie wiem, czy to cokolwiek wyjaśni ;)

Można dokupić nową (NOS) na e-bayu, ale są horrendalnie drogie.

Edytowano przez Markol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edzia już nie pozwala.Na stalówce dopatrzyłem się litery M więc stalówka pogrubiła się, i to znacznie :) ale jest to moja pierwsza złota stalówka i będę ja lubił taką jaka jest ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu!kupiłbym to pióro w ciemno,nawet żeby tylko popatrzeć....piekny przedmiot z duszą.Kuźwa zazdroszcze Ci !tak nisko upadłem

 

świetnie Cię rozumiem, ja siedzę tylko i gładzę pióro, powtarzając my preciousssssss... już nawet myślałem, czy by nie odkupić rękawiczek od Krzysztofa.

 

 

Edzia już nie pozwala.Na stalówce dopatrzyłem się litery M więc stalówka pogrubiła się, i to znacznie :) ale jest to moja pierwsza złota stalówka i będę ja lubił taką jaka jest ;)

 

a z którego roku jest to pióro? bo na zlatce żadnego z moich p45 nie ma tęgości podanej. widnieje ona tylko na kapturze. co więcej eMka z tamtych lat pisze tak, jak współczesne eFki.

 

Parker%2B45_a00007.jpg

 

XF i M

 

 

 

08-13-NP20-ID68%2B-17-005.jpg

 

dwa razy M

 

 

 

jak wykręcacie stalówkę w 45? próbowałam ostatnio ruszyć cholerę i nic, nie drgnęła

 

namocz pióro, potem podgrzej stryumieniem ciepłej kranówki, ujmij gumą lub przez chusteczkę i włala!

 

 

Tylko lepiej tego nie robić, bo to lubi pękać.

 

prędzej Ci serce pęknie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z którego roku jest to pióro? bo na zlatce żadnego z moich p45 nie ma tęgości podanej.

Pióro jest z 1990 roku. Na stalówce nie jest napisane wyraźnie ze jest to M jednak obok cyfry 585 znajduje się małe M.

m2Irmbq.jpg

Na kapturku znajduje się oznaczenie X ale sądząc po łatwości demontażu owego kapturka, oznaczenie to jest dla mnie mało wiarygodne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pióro jest z 1990 roku. Na stalówce nie jest napisane wyraźnie ze jest to M jednak obok cyfry 585 znajduje się małe M.

m2Irmbq.jpg

Na kapturku znajduje się oznaczenie X ale sądząc po łatwości demontażu owego kapturka, oznaczenie to jest dla mnie mało wiarygodne.

 

 

ain't that cute? but it's wrong.

 

mam ja tutaj parkera 75 ze zlatką F, nie wiem dokładnie z którego roku pochodzi, ale pewnie z przełomu lat 80./90. zerknijmy na cechy probiercze:

 

R-scan-150224-0036-cechy_zpsjkfspp2h.jpg

 

tęgość jest oznaczona na spodniej części spływaka, a ta litera M, to jakieś ichniejsze oznaczenie do cechy, czy też próby, niewiele mające wspólnego z tęgością.

 

a co do podmieniania samej zlatki, to sam jestem ciekaw, bo i mnie w jednym przypadku coś nie pasuje. znaczy pióro pisze cieniej, niż powinno. a jestem ciekaw, bo sprzedawano zlatkę z kapturem i spływakiem. zresztą takie zestawy są na ebayu cały czas. może faktycznie komuś pękł kaptur, kupił najtańszy zestaw ze stalą i podmienił? może tak było, a może nie? kto to wie?

 

 

 

Piękne :) Czy jestem jedyną osobą, która woli choćby takie pióro od Sheaffera? :D

 

 

a co myślisz o takim samochodzie?:

 

1938_PHANTOM_CORSAIR.jpg

 

phantom corsair prototype 1938.

Edytowano przez rbit9n
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...