Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

Ostatnio Kaweco Skyline Sport, ale szału nie ma.

Poszukuję czegoś, do brudnej roboty, próbuję Watermana, Lamy, Pelikana i teraz Kaweco i coś z nim nie tak.

2015-04-08%252020.32.28.jpg

 

Nie martw się. Większość z tu obecnych tak ma ;)

Czwarte pióro to dopiero miłe złego początki :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kaweco ma chyba słaby przepływ atramentu. Trzeba dociskać stalówkę do papieru, aby kreśliła litery. Być może przez to zostawia dość gruby ślad, jak na F.

Spływak był przesunięty w stosunku 1/3 do 2/3 w lewą stronę.

Płukanie i moczenie nie pomogło, zakupiony w Twoje Pióro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markol, ja się nie martwię, wkurza mnie jedynie, że obecne pióra ze sklepów to jedna wielka loteria.

A piórek mam trochę więcej niż 4. Mam jeszcze starszego Parkera 95 i żeby nie to, że jest za cienki, to byłby piórem o najlepszych właściwościach z wszystkich posiadanych modeli, mam jeszcze 2 Frontiery z lat chyba 90-tych i jakieś no name Irridium Point, ale też nieźle piszący.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markol, ja się nie martwię, wkurza mnie jedynie, że obecne pióra ze sklepów to jedna wielka loteria.

A piórek mam trochę więcej niż 4. Mam jeszcze starszego Parkera 95 i żeby nie to, że jest za cienki, to byłby piórem o najlepszych właściwościach z wszystkich posiadanych modeli, mam jeszcze 2 Frontiery z lat chyba 90-tych i jakieś no name Irridium Point, ale też nieźle piszący.

 

Niestety znaczna część współczesnych piór to produkcja masowa a kontrola jakości nie jest szczególnie rygorystyczna, zwłaszcza w przypadku tych stosunkowo tańszych wyrobów. Choć i wśród znacznie droższych zdarzają się niewypały :(

 

A ja sobie kupiłem czarne Safari, bo naszła mnie nagła i nieopanowana chęć ;)

Edytowano przez Markol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka stalówka? Daj znać jak dojdzie, co z przepływem u Ciebie.

 

eMka. Z tego co widziałem, to w szerokości nie ma większej różnicy między F i M, jedynie eMka podobno więcej atramentu podaje :) Jak się pobawię to dam znać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale tak czy siak reklamuj w sklepie, w którym kupiłeś. Jeśli to dobry sklep to nie będzie problemu a i jeszcze jakiś rabat na kolejne zakupy dostaniesz w ramach rekompensaty straconego czasu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Dobry sprzedawca nie obrazi się na uzasadnioną reklamację. Ja akurat miałem szczęście do pierwszego Kaweco. Dla przetestowania stalówki kupiłem Classic Sport i trafiłem na okaz piszący znakomicie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie doleciało Kaweco Classic Sport :D Muszę przyznać, że na żywo wygląda lepiej niż na zdjęciach, choć ten plastik mógłby być odrobinę lepszy. No ale w końcu to pióro za niecałe 80 zł, więc też cudów się nie spodziewam. Musiałem też poprawić po fabryce ułożenie stalówki na spływaku - na szczęście to ledwie chwilka, bo sekcja jest dziecinnie prosta do rozebrania ;) Sama stalówka to MASŁO - chyba jedna z najbardziej maślanych stalówek jakie posiadam! Aż mam wrażenie, że moje M to u Sheaffera byłoby B, bo atramentu nie żałuje.
 
 

Jaka stalówka? Daj znać jak dojdzie, co z przepływem u Ciebie.

 
Tu zdjęcia dla Ciebie mojej eMki w porównaniu z innymi piórami. Widać, że przepływ ma aż za dobry i chyba będą musiał lekko stalówkę ogarnąć, bo aż za szeroko pisze :D
 
P1020236.JPG

P1020239.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje Pióro to bardzo dobry sklep. Miałem okazję kupować tam pióro jak i uciąć sobie miłą pogawędkę przez telefon, bo brakowało w pudełku karty gwarancyjnej pióra :) Wszystko załatwione szybko i bezproblemowo. Raczej nie będą robić problemów. Zadzwoń, powiedz o co chodzi i będziesz wiedział co robić :)

 

Już  jakiś czas temu kupowałem tam dwa piórka - na prezent z grawerem. Byłem problematycznym klientem z nastawieniem że potrzebuje na wczoraj i bardzo ładnie sobie ze mną poradzili :) Także spokojnie możesz się spodziewać pomocy ;)

 

Kaweco tak trochę mają - Ja też mam Classic Sport i też nieźle podaje - przerobione na zakraplaczowe potrafiłem osuszyć w dzień - dwa :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym turkusowym atramentem w środku wygląda bardzo ładnie :)

 

A zobacz jak pięknie cieniuje ten turkus :D

 

Kaweco tak trochę mają - Ja też mam Classic Sport i też nieźle podaje - przerobione na zakraplaczowe potrafiłem osuszyć w dzień - dwa :)

 

Po przerobieniu na zakraplacz mieści około 2 ml, no ale przy takim przepływie to rzeczywiście można w max dwa dni wypisać ;)

Edytowano przez iAndrew
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech... z bogactwem przepływu blaszki "B" to się w Kaweco robi wręcz wir w naboju ;)

Za to pisze się - bossko. Te blaszki płyną po papierze. Ostatnio zapoznałem się jeszcze ze stubem od Kaweco. No i jutro na Penszał Daniel już wie co ma dla mnie przywieźć... :)

Edytowano przez Dziku
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ja lubię grubą krechę, a jeszcze jak mokra jest to ten tego ;] bosko jest.

Gdyby było BBB to pewnie takie bym zamontował :D

 

Ja po Sheafferowskiej eFce jak zrobiłem krechę Kaweco z eMką to myślałem, że mi się atrament wylewa gdzieś pod stalówką :D No ale BB to już jak pisanie pędzlem :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...