Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

Wczoraj dotarło do mnie Mabie Todd Swan 3230 - szaraczek z lat 50tych, z  flexem F-B

 

Niestety ebonitowa sekcja i spływak zamiast być czarne i gładkie są w kolorze khaki i szorstkie.

Zastanawiam się czym może być spowodowana aż taka korozja ebonitu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Niestety ebonitowa sekcja i spływak zamiast być czarne i gładkie są w kolorze khaki i szorstkie.

Zastanawiam się czym może być spowodowana aż taka korozja ebonitu. 

 

Powodem takiej korozji-erozji jest prawdopodobnie utlenianie...

Popytaj pendoctorów, rzecz da się pewnie częściowo przynajmniej przywrócić do stanu pierwotnego, lub przynajmniej można mu lekko polepszyć wygląd....

Tak na mój skromny rozum (słabego) majsterkowicza to delikatne polerowanko i nasączenie olejem parafinowym powinno pomóc

Ale zapytaj doktorów...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodem takiej korozji-erozji jest prawdopodobnie utlenianie...

Popytaj pendoctorów, rzecz da się pewnie częściowo przynajmniej przywrócić do stanu pierwotnego, lub przynajmniej można mu lekko polepszyć wygląd....

Tak na mój skromny rozum (słabego) majsterkowicza to delikatne polerowanko i nasączenie olejem parafinowym powinno pomóc

Ale zapytaj doktorów...

A zapytam, tylko zdjęcia do tego zrobię i opublikuję, albo przy jakieś okazji spotkania pokażę co się dzieje :)

Ewidentnie to utlenione jest, bo spływak po wyciągnięciu jest czarny tam, gdzie siedział głęboko w sekcji :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wygląda jak 1745 w wersji burgund... Reformy to zagadkowe pióra.

Na pewno to nie jest 1745. Jest od niego 5mm dłuższe i 1mm szersze. Poza tym 1745 ma stalówkę sygnowaną Reform Iridium Point, a ten burgund ma IPG. Różnica jest też w okienku podglądu - w 1745 jest całe niebieskie, a w burgundowym przezroczyste w burgundowe pionowe paski. Wieczorem podlinkuję zdjęcia porównawcze obu piór. Ale pisze całkiem fajnie, a nawet lepiej od 1745 :)

Edytowano przez Bryan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dotarła przed chwilą Aurora Ipsilon od Inahona. Black velvet, fajna :)

A wzmiankowane odciski od gumki na korpusie równie wyraźne, jak asymetria spływaka w Sheafferze Yanera  ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wzmiankowane odciski od gumki na korpusie równie wyraźne, jak asymetria spływaka w Sheafferze Yanera  ;)

To straszne, ja bym odesłał z żądaniem oddania kasy, plus zadośćuczynienia za straty moralne ;)

 

Ja, dosłownie przed chwilą, odebrałem takiego oto "plungera".

Admiral_zpsgcvj1vd6.jpg

Sheaffer Admiral Feathertouch - One-stroke vacuum. Według znalezionych informacji może być z lat 1935 - 1942.

Tym sposobem, mam chyba wszystkie rodzaje, napełniania pióra atramentem, jakie Sheaffer stosował.

Edytowano przez Yaner
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To straszne, ja bym odesłał z żądaniem oddania kasy, plus zadośćuczynienia za straty moralne ;)

 

Ja, dosłownie przed chwilą, odebrałem takiego oto "plungera".

Admiral_zpsgcvj1vd6.jpg

Sheaffer Admiral Feathertouch - One-stroke vacuum. Według znalezionych informacji może być z lat 1935 - 1942.

Tym sposobem, mam chyba wszystkie rodzaje, napełniania pióra atramentem, jakie Sheaffer stosował.

 

Ładny ten Sheaffer, gratulacje  :)

Edytowano przez Markol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i nie super atrakcyjne pióro, Sheaffer Craftsman Tip-Dip (1953-c1963)

Pudełko w jako takim stanie i wkładka z instrukcją skłoniły mnie do zalicytowania.

tipdip1_zpsxogpqdiy.jpg

 

tipdip2_zps25b4yske.jpg

 

Przy tej okazji,

Pogodnych, Wesołych, Zdrowych Świąt obchodzącym,

nieobchodzącym udanego weeckendu, Życzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...