Skocz do zawartości

Jak wygląda Wasze pismo?


vannolot

Polecane posty

Radziłbym przejdż calego Palmera (lub Spencera, ale zwyklego, nie ozdobnego; Palmer ma tę przewagę, że bardzo dobre podręczniki sa na iampeth.com i bardzo dobrze uczy techniki, Spencer jest ładniejszy). Zrób cały kurs. Nie boj się, nie musisz potem pisać w tym stylu. Zrób to porządnie; pamiętaj, że niedokładne wykonywanie ćwiczeń utrwala złe pisanie. Nie śpiesz się. W twoim rozkładzie dziennym nie zajmie to wiele miejsca. Wystarczy 15-30 minut dziennie. W tym czasie, w "normalnym" pisaniu pisz po swojemu. Nie próbuj mieszać elementów z ćwiczeń innych niż postawa, trzymanie pióra itp., chyba, że coś samo będzie się działo, delikatnie. Sama zauważysz, kiedy możesz pozwolić Palmerowi zmodyfikować twoje pismo.

 

Nie używaj copperplate to pisania, ale możesz nim kaligrafować dla przyjemności ile zechcesz, bez stresu, bez pospiechu.

 

I jeszcze jedno. Nie używaj papieru milimetrowego. Albo specjalne wzorce, albo zwykły papier liniowany. Włąściwe, dokładne pochylenie przy Palmerze i Spencerze -- co przeklada się na odpowiednie ułożenie kartki -- JEST BARDZO WAŻŃE.

Edytowano przez tsyrawe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 319
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Właśnie ostatnio sobie ćwiczę i chyba nie jest już tak najgorzej... :D Jak porównuję pismo z początku roku szkolnego, gdzie pisałem kreską o grubości 1 mm, i to jeszcze takie bazgroły, a teraz gdzie się staram i piszę cieniutką efką, to jak między niebem a ziemią... :) Mam akurat sprawny aparat to wrzucę jakieś ostatnie wypracowanie za chwilkę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Dobra, trochę głupio się przyznać, ale tak pod koniec tamtego roku i wcześniej... Potem pewnie jeszcze trochę też... :D

oFt0EDY.jpg

A tak jest teraz. Nadal nie to, czego oczekuję, ale jest przynajmniej estetyczniej. Na treść nie trzeba zwracać uwagi, takie sobie wypracowanie... :P 

4A3jknN.jpg
CdQjsc8.jpg
K5RIRyp.jpg

Papier Oxford, pióro Pilot 78G stalówka F, atrament Pelikan 4001 Black ;)

Edytowano przez vannolot
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ostatnio sobie ćwiczę i chyba nie jest już tak najgorzej... :D Jak porównuję pismo z początku roku szkolnego, gdzie pisałem kreską o grubości 1 mm, i to jeszcze takie bazgroły, a teraz gdzie się staram i piszę cieniutką efką, to jak między niebem a ziemią... :)

 

JAK można woleć cienką kreskę?? Brrrr  :unsure:

 

A tak btw, druga liceum?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

3 gimnazjum, liceum dopiero mnie czeka.
A dlaczego 2 liceum? :D
Wolę cienką, bo mi się łatwiej pisze w zeszycie, pismo jest czytelniejsze i ładnie wyglądają pętelki. :P  A grubą piszę jak jest jakiś list, zaproszenia czy takie tam inne tego typu ;)

Edytowano przez vannolot
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...