Skocz do zawartości

Jak wygląda Wasze pismo?


vannolot

Polecane posty

  • Odpowiedzi 319
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

A ja się boję. Dlatego dołączam do wątku :huh:

 

Absolutnie, czytelne,... :thumbup:

 

 

 

najbardziej mnie "bawiło" do tej pory ręczne pismo doktorostwa,...

 

tak jakby chcieli aby nikt nie rozczytał co tam wymyślili,...

 

a w tym wszystkim to o dziwo nie recepty tylko diagnozy,... łaciną...  ;)

 

a teraz co?...

 

wszystko komputerowo...

 

zero radości z odkrywania... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie, czytelne,... :thumbup:

 

 

 

najbardziej mnie "bawiło" do tej pory ręczne pismo doktorostwa,...

 

tak jakby chcieli aby nikt nie rozczytał co tam wymyślili,...

 

a w tym wszystkim to o dziwo nie recepty tylko diagnozy,... łaciną...  ;)

 

a teraz co?...

 

wszystko komputerowo...

 

zero radości z odkrywania... ;)

ostatnio przyszedł jeden obywatel, który prowadzi hippoterapię, po prośbie, żeby mu diagnozy rozszyfrowywać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się boję. Dlatego dołączam do wątku :huh:

Czytelna kursywa jak najbardziej. Litery nie są z innych bajek, ale można je trochę pomusztrować. Generalnie pochylasz pismo w lewo, ale zdarza ci się wyprostować niektóre litery, albo wręcz pochylić w prawo. Ja poszedłbym na twoim miejscu w prawe pochylenie. Takie jest odbierane najprzyjaźniej przez wzrok. Dobre proporcje liter małych i dużych, fajne ogony, n różniące sie od u -- o co przy kursywie wcale nie łatwo, okazuje się -- Duże M niezborne, ale prawdopodobnie dlatego, że to pierwsza litera, od której zacząłeś pisać, k potrzebuje face lifting.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie boję :)

 

gallery_2551_72_21286.jpg

A ty co? Kaligrafią w nas? Trzy miesiące? Dobrze ci idzie. Jeśli mogę mieć jedną uwagę. Proporcje liter masz 1:1:1. W takim przypadku sprobuj zrezygnować całkowicie z górnych pętli, ktorych zresztą pod- czy świadomie i tak unikasz lub je minimalizujesz. Górne pętle potrzebują więcej przestrzeni (przynajmniej w proporcjach 3:2:3). Możesz też skrocić znacznie kreski w literze t, a za to nawet przedłużyć i sfalować grzywkę litery ł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tsyrawe, ja mam co prawda astygmatyzm, ale jak bozię kocham, nie widzę tu żadnego pochylenia :blink:

Astygmatyzm? To sporo wyjaśnia. Prawidłowo twoje zdanie powinno brzmiec: "...ja mam astygmatyzm, i dlatego, jak bozię kocham, nie widzę tu żadnego pochylenia"  :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tsyrawe, ja mam co prawda astygmatyzm, ale jak bozię kocham, nie widzę tu żadnego pochylenia :blink:

 

Też mam, a widzę... :P

 

chociażby pierwsza literka p,... 

 

w lewo jak byk,...

 

przysypiający się pochyla... ;)

 

nie mówiąc o Jan-ie, który ewidentnie ma odlot...

 

suma summarum dla mnie i tak jest super...

Edytowano przez Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tsyrawe, ja mam co prawda astygmatyzm, ale jak bozię kocham, nie widzę tu żadnego pochylenia :blink:

 

@tsyrawe: Dziękuję za uwagi :), ale holender...

 

jako autor próbki zgadzam się - też go nie widzę :) bardziej mam wrażenie, że niektóre literki idą w lewo, niektóre w prawo :], ale całość oscyluje gdzieś w okolicach pionu. Ale ręce mi się tak trzęsły, że i tak cieszę się z powodu trafienia piórem w kartkę ;)

 

@Ender: "Jan" odleciał bo z założenia miał być pod kątem... ehhh.

 

może jak odbędę cykl bolesnych sesji medytacyjnych, uda mi się już opanować nadmierne emocje związane z czynnym uczestnictwem w niniejszym forum i latanie łap "bo to ktoś będzie oglądał", to podeślę coś bardziej uporządkowanego. To jest naprawdę napisane "na wariata od ręki" ;)

 

dobrze, że nie wyjechałem z kaligrafią od razu :P

Edytowano przez Jan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedowiarkowie, niedowiarkinie i inne niedowidzące -- sami popatrzcie:

 

example%20-%20leaning.jpg

 

a to mówimy w takim razie o tym samym :)

po prostu nie widziałem w tym kursywy/pochylenia, tylko bałagan, co ładnie i jeszcze bardziej dobitnie zwizualizowały linie :)

 

post-2957-0-85803600-1399466235_thumb.jpg

Edytowano przez Jan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, określenie kursywa pochodzi z włoskiego i oznacza pismo "biegnące", szybkie, ciągłe, w którym większość liter jest łączona. Także, i to kursywa i to kursyw

 

 

eh... i co powiedzieć... wstyd...

teraz już wiem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...