Skocz do zawartości

Jak wygląda Wasze pismo?


vannolot

Polecane posty

  • Odpowiedzi 319
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Obrazek trochę mały więc szczegóły źle się czyta, ale co widać to widać. Główne wady to nierówne pochylenia liter i różne ich wielkości -- oid Sasa do lasa. Musisz sobie wypracować rytm.

 

To już jest ciężko wypracowany rytm, moje pismo ewaluowało przez koniec podstawówki i liceum i stanęło na tym co widać. Lepiej nie będzie. No chyba że wyćwiczę się w jakimś konkretnym stylu (myślę o italice, zobaczę jak wyjdą próby), ale to do okazjonalnego pisania, na co dzień zostaje to co jest.

 

Pamiętajcie bez obrazy  B)

Bez obrazy. Nikt lepiej ode mnie nie wie, że bazgrole.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za jakość, mój aparat mnie nie lubi :(

To fragment tekstu Nicponia o atramentach żelazowo galusowych (mam nadzieję, że się nie obrazi). Atrament Rohrer & Klingner Verdigris. Pióro Sheaffer GC 100, stalówka F. Papier jakiś z Tesco.

P1010682.JPG

Podoba mi się zawijas przy "y", i to, że jest tak równiutko i schludnie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za jakość, mój aparat mnie nie lubi :(

To fragment tekstu Nicponia o atramentach żelazowo galusowych (mam nadzieję, że się nie obrazi). Atrament Rohrer & Klingner Verdigris. Pióro Sheaffer GC 100, stalówka F. Papier jakiś z Tesco.

P1010682.JPG

Kolega przysiadł i się postarał. Jednak charakter zawsze przeziera. Taktycznie, fotka mała, więc trudno dostrzec detale, ale można sobie wyobrazić, co dzieje się przy lekkim przyspieszeniu, co się będzie rozłazić. Generalnie pismo jest zbyt ścieśnione, litery napierają na siebie. o nie jest zamknięte, ę i ą rozciągają się w dół, k potrafi wyglądać jak Ł lub Z, itd. Pochylenie przeważnie jednakie, ale nie zawsze. Wydaje się, że pismo jest w miarę czytelne, ale to złudne, wspierane kontekstem. Nie udało mi się odcyfrować, żadnego nowego dla mnie słowa, np.:..."atramenty były wykorzystywane??", "...atramentu, na koniec ?? głównie..".

Jak na mój gust zawijasy dolne przesadne, nic ich nie kompensuje na górze.

 

:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vannolot, dziękuję :)

 

tsyrawe, bardzo dziękuję za opinię :) Zdaję sobie sprawę, że moje pismo ma kilka niedostatków, tym bardziej że ten tekst powstał na kolanie :D Gdy piszę dla kogoś to się wtedy bardziej przykładam niż do tekstu widocznego powyżej. Po prostu pisałem go tak, jakbym pisał dla siebie, a dla mnie jest on czytelny :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na szybko jest krzywo i bez niektórych kresek. Mniej więcej tak to wygląda.

65a700a7994e0ba8m.jpg

no nie wierzę...

ja już pobazgrałam dwie kartki dla was, tylko nie mam czym fotki zrobić. poczekam aż pan i władca wróci, może coś zaradzi

 

a tsy dalej gada, a nie pokazuje B)

Edytowano przez kasiasemba
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ba... całe forum by chciało :-)

Ja muszę sie zmagać z własna krytyką codziennie, ale tak jak zapowiedziałem podzielę się moimi doświadczeniami. Przygotowuję cały elaborat. 

Póki co, chciałbym pokazać próbkę pisma, opartego na italice, które mnie zachwyca. Dojrzały, wykształcony charakter, z nieprzesadnym rozmachem i lekkościa. Świetnie prezentuje się kaligraficznie i graficznie. Przykład indywidualnego stylu rozwiniętego ze standardu. Szybka, czytelna ręka.

Probka pochodzi z książki "Sweet Roman Hand".

 

italic001.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...