Skocz do zawartości

Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)


emilien

Polecane posty

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ja dzisiaj odebrałam trzy całkiem niezłe kolory, to te po lewej, zdjęcia zrobione na szybko i skandalicznych warunkach sztucznego światła, po prawej mazaje patyczkami kolorów podobnych, zbliżonych, dla ustalenia uwagi :D

 

visvamitra - razem z Oxblood i Monaco trafią do Ciebie również te ;)

przy lampce biurkowej

IMGP4911.JPG

 

lampa z aparatu

IMGP4913.JPG

 

dorzucam zrobione dzisiaj w dziennym świetle, z różnym ustawieniem WB, ale też nie jestem zadowolona z efektu... PR Ebony Purple, Blue i Green.

 

IMGP4914.JPG

IMGP4918.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszła paczka z kolejnymi sześcioma kolorami Diamine:

  • niebieskie: Sargasso Sea, Denim, Sapphire Blue
  • czerwone: Ruby, Syrah
  • brąz: Macassar

Jak się ogarnę z bałaganem po przeprowadzce to zacznę je wszystkie w końcu testować :)

Edytowano przez piotrsajnog
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszła paczka z kolejnymi sześcioma kolorami Diamine:

  • niebieskie: Sargasso Sea, Denim, Sapphire Blue
  • czerwone: Ruby, Syrah
  • brąz: Macassar

Jak się ogarnę z bałaganem po przeprowadzce to zacznę je wszystkie w końcu testować :)

Zbierz wszystkie swoje Diaminki i pokaż jakieś porównawcze zestawienie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem trochę zielony z fotografii i aktualnie odbywam przyspieszony kurs w odwzorowywaniu kolorów w zdjęciach - mi się zdawało że słońce daje światło z maksimum przy 5000-5600K skąd ta wyższa temperatura? 

zasadniczo jest tak jak napisał Ewaryst, ale jest jedno ale. tym ale jest fakt, że światło słoneczne może w zależności od okoliczności przyrody osiągać temperaturę barwową od 3800K do 7000K. 3800K będzie miało o wschodzie, lub o zachodzie, 6000-7000K w samo południe z białymi chmurami latem, zimą będzie to już 5000-6000K. słońce przed- i popołudniowe latem będzie miało temperaturę 5300-3800K, a zimą 4400-4700K. natomiast słońce w próżni ma temperaturę 7540K, ha! i tak, zasadniczo film jako światło białe rejestruje faktycznie światło o temp. ca. 5500K, ale są odstępstwa, jak na przykład kodak profoto 100 lub fuji velvia 50, które mają przesuniętą barwoczułość. ogólnie dużo można by na ten temat pisać, ale to nie to forum, także tego. aha, o cyfrówki mnie nie pytajcie, na tym się nie znam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie spostrzeżenia odnośnie ostatnio zakupionych przeze mnie atramentów Diamine:

  • Sargasso Sea - piękny, głęboki granatowy kolor - jeden z moich faworytów jeśli chodzi o wszelakie odcienie niebieskiego, jakie mam
  • Denim - tu się totalnie zawiodłem na kolorze - co prawda mam go narazie tylko w jednym piórze, ale pisałem już testowo na papierach różnej jakości i na każdym z nich wychodzi szarobury (ciemno szary z lekkim odcieniem fioletu). Jego odcień na moich notatkach znacznie odbiega od tego w recenzji visvamitra: http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/4921-denim-diamine/
  • Sapphire Blue - bardzo fajny kolor, taki... szafirowy w czystej postaci, ale w piórze z konwerterem leje się z niego na wszystkie strony - zależnie od tego jak pióro przechowywałem musiałem porządnie wymyć środek skuwki i korpusu. Zastanawiam się, co się stanie, jak napełnię go piórem z wbudowanym tłoczkiem, typu Pelikan.
  • Macassar - bardzo przyjemny "ziemisty" odcień brązu (w przeciwieństwie do "ciepłego" odcienia Diamine Chocolate Brown)

Czerwieni Ruby i Syrah jeszcze nie testowałem.

Edytowano przez piotrsajnog
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotrze, mam nadzieję, że to nie po tej recenzji Denim zamówiłeś :) O Ruby jestem spokojny. Co do Denimu, nie wiem jak zachowa się w cienkich stalówkach. Miałem próbkę, którą wypisałem blaszką B Pilota 78G i wniej atrament ten prezentował się zacnie.

Czasowo się tak złożyło, że zamówiłem Denim po Twojej recenzji, ale to nie Twoja wina ;) Tak czy siak chciałem go kupić i wypróbować i poznać. Wypiszę go na takie codzienne notatki w pracy, ale na pamiętnik bym go nie wybrał ;) Ja wlałem go do Parkera Sonneta ze złotą stalówką F. Ciekaw jestem, jak i czy w ogóle zmieni się jego kolor z upływem czasu - sprawdzę. O czerwone też jestem raczej spokojny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...