Skocz do zawartości

Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)


emilien

Polecane posty

ten atrament jest obłędny w grubych stalówkach. jeden z moich ulubionych!

Od rana użytkuję w stalówce M i jest miodzio :)

 

A gdzie kupujecie Herbiny?

Ja zaopatruję się w Wariackich Papierach. Są dostępne gdzieś jeszcze w dużym wyborze?

 

To ten szary?

Fiolet

 

JH-014FI-2.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

to ten fiolet, ale tu wygląda zupełnie inaczej, płasko i nijako. tak naprawde to ciemny, głęboki kolor, który pięknie cieniuje i zmienia się w zależności od stalówki i od papieru.. np tu: na ostatnim zdjęciu wygląda mniej więcej tak, jak naprawdę wygląda: http://www.ebay.co.uk/itm/Waterman-92-1-2-fountain-pen-1920s-Fully-serviced-/251520564684?ssPageName=STRK%3AMEWAX%3AIT&_trksid=p2047675.l2557&nma=true&si=Q8fM8PXvndphis%252FmMYTYhNJ2ibI%253D&orig_cvip=true&rt=nc

zresztą właśnie przy okazji zakupów piórowych u tego pana go wyczaiłam i nawiązałam miłą mailową znajomość ze sprzedawcą, który strasznie się cieszył, że ktoś go zauwazył :)

 

@aoirghe m- tak, wariackie papiery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wczoraj razem z Pelikanem, de facto otrzymałem w prezencie dwa dodatki...

 

widać na zdjęciu poniżej a ten atramentowy to Edelstein Topaz...

 

bardzo przyjemny niebieski w odcieniu podobny do Sailora High Sky...

 

BvarRjR.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Ender. Też mam i jest to jedyny topazo-turkus, który wlewam do piór od czasu do czasu, jak mam wenę :P

I powiem, że w Pelikanie 400 przeleżał blisko pół roku i pióro ruszyło z kopyta prawie od razu, na ostatnim olsztyńskim spotkaniu.

Bardzo dobry atrament!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, to może być ciekawe...

Właśnie zatankowałem Sailora do "kalekiego" Parkera 45 "M" (pierwszy raz po kilkunastu latach leżakowania parkerek dostał papu).

Start bezproblemowy, kolorek piękny niebieski z (takie mam wrażenie) lekko turkusowym odcieniem.

Na pewno jest jaśniejszy od WM Mysterious Blue (nabój).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj to nie, ale parę dni temu zainwestowałem w Diamine Sargasso Sea i PR Electric DC Blue. Oba dają radę, choć chyba wolę PR...

 

 

To ja polecam DC Supershow Blue - nawet postronni zachwycają się kolorem tego atramentu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...