Skocz do zawartości

Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)


emilien

Polecane posty

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

A taka paczuszka dziś do mnie przyjechała  :w00t:

 

P1010640.JPG

 

 

Na szybko po przetestowaniu wszystkich trzech:

Scabiosa - jakaś taka mało kontrastowa, nie urzekła mnie.

Sepia - wspaniały kolorek, który będzie często używany.

Verdigris - no tu nie ma co dodawać. Został moim nowym podstawowym atramentem :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj odebrałam trzy całkiem niezłe kolory, to te po lewej, zdjęcia zrobione na szybko i skandalicznych warunkach sztucznego światła, po prawej mazaje patyczkami kolorów podobnych, zbliżonych, dla ustalenia uwagi :D

 

visvamitra - razem z Oxblood i Monaco trafią do Ciebie również te ;)

przy lampce biurkowej

IMGP4911.JPG

 

lampa z aparatu

IMGP4913.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja liczyłam, że ktoś mi powie, że ładne kolorki, że co to tam takiego fajnego i alternatywa dla Akkermana...  :rolleyes:

dobra już, schodzę na ziemię :D

 

nieeee noooo supeeeer...  :lol:

 

a alternatywa Akkermana to mi wyszła sama jak pelikana po Lie de the Herbina bez płukania zalałem MB Diamond Blue... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, bo oglądasz je w świetle sztucznym.  Nie twierdzę, że po mojej poprawce wszytko jest cacy, ponieważ na wierne (w miarę) odtworzenie kolorów wpływa więcej czynnikow niz barwa światła. Chciałem dać inny punkt wyjściowy. Spojrzałem na portal Diamine; tam też się nieźle gimnastykują.

 

Na moim skalibrowanym monitorze pierwotne fotki są kompletnie zażółcone, co nie dziwi, bo sama przyznajesz, że robiłaś je przy świetle sztucznym. Twoje światło ma pewnie temperaturę ok 3500 K, dzienne ok. 5600-6000 K. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, bo oglądasz je w świetle sztucznym.  Nie twierdzę, że po mojej poprawce wszytko jest cacy, ponieważ na wierne (w miarę) odtworzenie kolorów wpływa więcej czynnikow niz barwa światła. Chciałem dać inny punkt wyjściowy. Spojrzałem na portal Diamine; tam też się nieźle gimnastykują.

 

Na moim skalibrowanym monitorze pierwotne fotki są kompletnie zażółcone, co nie dziwi, bo sama przyznajesz, że robiłaś je przy świetle sztucznym. Twoje światło ma pewnie temperaturę ok 3500 K, dzienne ok. 5600-6000 K. 

 

Jestem trochę zielony z fotografii i aktualnie odbywam przyspieszony kurs w odwzorowywaniu kolorów w zdjęciach - mi się zdawało że słońce daje światło z maksimum przy 5000-5600K skąd ta wyższa temperatura? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tu nie chodzi o temperaturę słońca jeno o temperaturę barwową światła. Zimne światlo to zakres 5500-6500 K. Napisałem 5500 bo na taką temperaturę jest zbalansowany standardowy film fotograficzny. W rzeczywistości światlo z północnego okna sięga 6000 K.

 

A teraz wyjdzie na jaw moje wykształcenie fizyka: slońce to w przybliżeniu ciało doskonale czarne emitujące światlo o temperaturze efektywnej nieco poniżej 5800 K. Wskutek zjawiska rozpraszania Reyleigha (niebieski w atmosferze rozpraszany bardziej niż czerwony) temperatura światla osiąga wartości wyższe niż te niecale 5800 K.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...