Skocz do zawartości

Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)


emilien

Polecane posty

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zaczęłam zauważać u siebie pewną odmianę piórozy-atramentozę :o Na szczęście jeszcze nie jest zbyt rozwinięta,ale zaczynam się niepokoić,bo ilość flaszek atramentu podejrzanie wzrosła dzisiaj z dwóch do trzech.O jedną buteleczkę czarnego Hero :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak Tanzanite w butelce na stronie  Pelikana to ciekawostka w polskim tłumaczeniu strony.

Porównaj:

http://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/de_AT.FWI.displayShop.95808./edelstein-ink

z

http://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/pl_PL.FWI.displayShop.111280./edelstein-ink

 

Dopisek: brakuje też Turmaliny

Edytowano przez marwis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś z racji potrzeby chwili i gwałtownego braku atramentu kupiłem Waterman Blue-Black (który dla mnie jest bardziej bluuuu niz blek). 

Co ciekawe próbując napełnić pióra w przerwie między zajęciami okazało się, że nikt nie jest silniejszy niż zakrętka od buteleczki. Tak więc pierwszy raz łaźnia parowa się przydała do... podgrzania butelki z atramentem:)

PS. Lepiej nie próbować podważać niczego nożem. To zły pomysł...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem dziś do kolegi @marwisa i wyszedłem z flaszką atramentu Platinum Mix-Free Flame Red.

Kolor rzeczywiście jest płomiennie czerwony. :)

831ccca5e3238a18m.jpg

 

 

zdrówka

:) Nadaje się do tego, co sugerowałeś? @Konis wskazał pewne zastosowanie dla tego atramentu w czystej, nie mieszanej postaci.

Edytowano przez marwis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do mnie dzisiaj zawitał Pelikan...  :P

 

tylko nie wiem dlaczego nie ma go na stronie pelikana... :hmm1:

 

xiqbFTi.jpg

I jak się podoba?

Dzisiaj kupiłem ten sam zachęcony wcześniejszym sukcesem, jakim okazał sie zakup Topazu. Szukałem ciekawej alternatywy dla blue-black i znalazlem.

Chyba spokojnie mogę uznać Edelsteiny za moje ulubione atramenty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z pelikanowymi Highlighter Ink? Faktycznie można ich używać tylko z M205 DUO czy to tylko taka marketingowa ściema?

Według mnie, oba kolory, żółty i zielony są do d... i nie nadają się do użytku nawet w M205 DUO.

Dziś @marwis pokazał mi próbkę żółtego Platinum, i to jest to !

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Lamy Blue Black.

 

Zapomniałem zatankować Montblanka Salixem, więc skoczyłem do Bazarnika po Montblanka Midnight Blue. Prawdopodobnie Montblanc zakończył rozlewanie tego inkaustu do butelek, można kupić tylko naboje :(

 

Jako ersatz kupiłem Lamy Blue Black, choć mam niemal pełną butelkę w domu.

 

Tylko że butelka w domu to stary Blue Black, a ten tutaj to nowy, który wygląda w najlepszym wypadku średnio :| Co robić jak żyć...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Lamy Blue Black.

 

Zapomniałem zatankować Montblanka Salixem, więc skoczyłem do Bazarnika po Montblanka Midnight Blue. Prawdopodobnie Montblanc zakończył rozlewanie tego inkaustu do butelek, można kupić tylko naboje :(

 

Jako ersatz kupiłem Lamy Blue Black, choć mam niemal pełną butelkę w domu.

 

Tylko że butelka w domu to stary Blue Black, a ten tutaj to nowy, który wygląda w najlepszym wypadku średnio :| Co robić jak żyć...

 

 

MB dlaej ma Blue-Blacki w ofercie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak się podoba?

Dzisiaj kupiłem ten sam zachęcony wcześniejszym sukcesem, jakim okazał sie zakup Topazu. Szukałem ciekawej alternatywy dla blue-black i znalazlem.

Chyba spokojnie mogę uznać Edelsteiny za moje ulubione atramenty.

 

Absolutnie Ok.

 

co prawda wolę ciut jaśniejsze niebieskie (np. MB Diamond Blue...) ale tanzanit naprawdę jest OK, zalałem nim Pelikana Italica i pięknie cieniuje, chociaż jest ciemnym atramentem...

 

Chyba się pokuszę o zestawienie niebieskości, które mam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...